reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy dobrze karmie moją niunie?

julinkaa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Listopad 2008
Postów
41
Miasto
Zachodniopomorskie
Dziewczynki czy ten jadłospis jest dobry ,jak na 10 miesięcy? Czy dobrze robie dając jej np.kaszke o 8 a jogurt o 10 ? czy lepiej podac wszystko razem ? Bo mam wrażenie że za często je.Co moge jeszcze dodać?

8.00 - 9. 00 - Kaszzka owocowa na mleku następnym 220 ml
10.00 - 11.00 - jogurt naturalny z owocami 100/150 razem (jabłko albo banan,winogrono,brzoskwinka)
13.00 - Mleko następne 220 ml
14.00 - 16.00 - Obiadek-zupka zmięskiem,ziemniaczki,jak nie ma zupki to kisiel z jakiem lub jajecznica
(chrupki flipsy do zupki jesli jest za żadka ,albo chrupki między posikami)
17.00 - Kaszka z biszkoptami 100/150
20.00 - Mleko następne 220 ml
01.00 - Mleko następne 150 ml (niestety jeszcze jemy w nocy :( )
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moze sprobuj zagescic mleko jakas kaszka albo kleikiem.
Moje dziecko przesypia noce odkad skonczyla 3 mce. Na poczatek na noc dostawala mleko z dodatkiem kleiku kukurydzianego albo kaszki nestle bifidus ( 3 miarki od mleka). Teraz dostaje mleko 3 razy dziennie po 210 ml i do kazdej porcji dosypuje ok 3 miarek kaszki. Dostaje 2 zupki dziennie, jedna warzywna druga z miesem. Jeden deser owocowy.Wytrzymuje minimum 3 godziny od jednego do drugiego jedzenia.
 
Moim zdaniem je za często. Spróbuj wprowadzić takie zmiany, aby jadla 5 razy w ciągu dni i skoro potrzebuje to mleczko w nocy. Nie dziw się, ze nie przesypia nocy, moja zaczęła dopiero po roczku, po odstawieniu od piersi i odzwyczajenia sie od popijania wody lub herbatki w nocy. Z czasem podawaj w nocy wodę, lub herbatkę.
 
Kochane ,ale jak mam to zrobic aby jadła 5 razy dziennie? Zrezygnować z czegoś czy inaczej to poukładać ,pomóżcie mi ,może ktos napisze mi tak jak ja w godzinkach co o której z tego jedzonka co jej daje.
 
To ja napisze jak my jemy, bo widze ze nasze dzieci sa w tym samym wieku....
9:00- sniadanie- kaszka ok.200ml
12:00- butla mleka, ale malo, ok 150ml + sloiczek maly ( bezmiesny) np zupka marchewkowa z ryzem lub cos takiego...
16:00- obiad- duzy sloiczek miesny 190 ml
18:30- deserek- jogurt lub deser ze sloiczka
20:30- kolacja- kaszka, ok 200ml
W miedzyczasie zawsze tam jakies chrupki podje itp...
No i w nocy ze 2 razy piers, ale to nie z glodu, tylko chyba z pragnienia, bo possie 3 lyki i dalej idzie spac....
 
julinkaa u nas wygląda to tak...

8-9 kaszka łyżeczką ze 150ml wody i 5 łyżek kaszki mleczno ryżowej lub jajecznica, albo kanapeczki
12-13 obiad
16-17 jogurt i owoc
19-20 po kąpieli 220ml kaszki z butli
koło 1 w nocy i 5 nad ranem- 220ml kaszki
 
Dziewczynki czy ten jadłospis jest dobry ,jak na 10 miesięcy? Czy dobrze robie dając jej np.kaszke o 8 a jogurt o 10 ? czy lepiej podac wszystko razem ? Bo mam wrażenie że za często je.Co moge jeszcze dodać?

8.00 - 9. 00 - Kaszzka owocowa na mleku następnym 220 ml
10.00 - 11.00 - jogurt naturalny z owocami 100/150 razem (jabłko albo banan,winogrono,brzoskwinka)
13.00 - Mleko następne 220 ml
14.00 - 16.00 - Obiadek-zupka zmięskiem,ziemniaczki,jak nie ma zupki to kisiel z jakiem lub jajecznica
(chrupki flipsy do zupki jesli jest za żadka ,albo chrupki między posikami)
17.00 - Kaszka z biszkoptami 100/150
20.00 - Mleko następne 220 ml
01.00 - Mleko następne 150 ml (niestety jeszcze jemy w nocy :( )

ja słyszałam opinie za dziecko w tym wieku powinno jesc obiad dwudaniowy tzn koło południa jakąś zupe a pozniej miesko z jarzynkami i jakies ziemniaczki lub ryz.
ja tak Karolowi daje ma właśnie 10 miesiecy.
 
reklama
Witaj...mysle ze twoja niunia je troszke za czesto...:(unas wyglada to tak
7-8 240ml mleka z 3biszkoptam
12-13 obiadek
15-16 jogurt owoce albo jakas kanapeczka...
19.30 mleko na dobranoc
oczywiscie miedzy tymi godzinami zawsze cos zje ze mna....pozdrawiam
 
Do góry