reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy dobrze robie? Nie wiem

Zabka77

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
14 Listopad 2006
Postów
117
Słuchajcie ja oststnio bardzo się jakoś pogubiłam. Karmienie piersią nie wyszło mi jak chciałam. A takie były plany. Tewraz tylko cycuje od czasu do czasu i nie wiem jak długo to potrwa.I teraz nie wiem czy dobrze karmie. Mały wsuwa dużo - i nie wiem moze za dużo. Zaczyna 4 miesiace. I ja mniej więcej tak:
6:00 - 180 ml
9:00 - 150 ml
12:00 - 180 ml
15:00 - 150 ml
18:00 - 180 ml
i ok 20 - 21 - 60-100 ml

Czy nie za dużo? Wiem, że to sprawa indywidualna ale moze wypasę go za mocno. Zaczynam bzikować od tego wszytskiego i boję się że go albo zapasę albo zabiedzę. też tak macie?
 
reklama
Przeczytaj na pudełku od mleka ile razy i jakie porcje powinno zjadać dziecko w danym wieku i porównaj. Radziłabym jednak skonsultować się z pediatrą.
 
To jest schemat żywienia butelkowych dzieci.

Tabela 2. Schemat żywienia niemowląt, które nie są karmione piersią

Wiek (mięsiące)Sugerowana liczba posiłków i objętość porcji
1miesiąc:7 x 90-110 ml mleko początkowe
2m.6 x 110-130 ml mleko początkowe
3 m.:6 x 130 ml mleko początkowe
4 m. :6 x 150 ml mleko początkowe
5 m. :5 x 180 ml( w tym 4 x mleko następne, 2 z dodatkiem bezglutenowego kleiku;
1 x zupa (papka jarzynowa); skrobane jabłko i(lub) sok
6 m. 5 x 180 ml(4 x mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku; 1 x zupa (papka jarzynowa + gotowane mięso - bez wywaru); przecier owocowy (warzywny) lub sok

Orientacyjna objętość porcji w II półroczu wynosi 180-220 ml.

Ale myslę,że wielkość porcji trzeba dostosowac do apetytu i potrzeb dziecka.:-):tak::-D
 
dawaj jak pisze na mleku
szkoda brzuszek rozpychać:tak:
jak ma 4 miesiące to jam jest (jak dobrze pamiętam) co 3h po 120ml ale sprawdź
 
Wg mnie dajesz za dużo. Słuchaj, wychodzi Ci ok. 940ml, a przecież jak do 150ml wody (5 miarek) dodasz mleko, do wyjdzie 170ml mieszanki, bo to chyba tak trzeba liczyć, ale wychodzi płynu po przyrządzeniu. Jeśli dajesz 180ml, to nie wiem, ile to już miarek, chyba 6, ale moja córka jeszcze do tego nie doszła, choć jest w podobnym wieku (prawie 4 miesiące). Nie wiem, ile waży Twoje dziecko i czy mu podajeszcz inne płyny, wode, soki, herbatki..., ale dziecko powinno przytyć miesięcznie nie więcej, niż 1 kg, jeśli tak jest, to widocznie tyle potrzebuje, ale ja bym się bała, że będzie otyłe, jeśli rzeczywiście codziennie pije tak dużo. Moim zdaniem, ok. 800 - 850ml dziennie w zupełności by wystarczyło. Moja pije dziennie ok. 700 - 750ml mleka i ok. 120 soku jabłkowego, i tez musi być dobrze. Myślę, że nic jej nie brakuje, choć był czas, keidy jadła więcej (ok. 850 - 900), ale od ok. 1 miesiąca jada mniej, najpierw mnie to bardzo zamrtwiło, byłam u pediarty, mówię, że nagły brak apetytu, a ona zważyła Małą, przybrała wtedy w tydzień 250g, więc wszystko jest OK. Teraz waży ok. 7200g. Dzeici same sobie reguluja ilość pokarmu. Jeśli go nie wmuszasz na siłę, a dzidzia tyle zjada i się domaga, to się nie przejmuj. Zacznij spokojn ie wprowadzać nowe pokarmy, zamiast mleka trochę deserków i na pewno będzie ok.
 
Wiecie on faktycznie u mnie tyle zjada i ja nic nie wmuszam. Obecnie waży: 6 kg i do tej pory był na cycu. I miesięcznie tył tak ok.1,5 kg, 1,2 kg. Pediatra jest zadowolona. Ale z tym sztucznym to nie wiem. pisz, ze dawać 5x po 180 ml. No ale jak on chce zjeśc 6 posiłków. Wychodzi razem 900 ml - a u mnie je ok. 60 ml ponad czasem 900 ml. I naprawdę mam apatyt. ja nie chce to nie je. czasem dam 180 ml a on zostawi z tego 30 ml. Więc jest róznie. Będę sie kierowała jego apetytem. zadzwoniłam też do producenta na infolinie Nutricia i powiedziano mi, ze mogę podawać wiecej mleka w zależnosci od apetytu malca, ale mam sie stosować co do proporcji mleko-woda (to chyba oczywiste). Czasem teraz też dostaje cyca - o 6 rano i o 18 przed butlą (miałam problem z piersiami i dlatego tak mało - może sie to większy).
Pisze dlatego bo jestem zdziwiona ze on ma taki apetyt a generalnie jak czytam na forach to dzieci nie bardzo chcą jeść. Mam jakiegos głodomorka moze? Ja i mój mąż jesteśmy szczupli ja nawet chuda, bo waze przy 173 cm, 54 kg. Mąż 183 cm, a wazy ok 84 - 87 kg. Więc nie rubi. I nie mam grubasów w rodzinie. Moze ciotkę - ale u niej to jakaś tam choroba.
Co o tym sądzicie?;-)
 
witajcie,jestem pierwszy raz na tej stronie i chcialabym Was sie poradzic .moj synek ma dopiero 5 tygodni i niestety juz nie moge karmic piersia.Jada co2,3 godz. 70-80ml srednio wypada ok 9 karmien czy to moez za duzo,czy tez za malo.Co Wy na to? Musze zaznaczyc ze Dawidek to moje pierwsze dziecko,wiec malo wiem na ten temat:sorry2:
 
Zabka77 - moje dziecko ma 9 miesiecy i nie zjada nawet polowy tego..
ale nie martw sie to moje dziecko jest inne;-) tzn. straszny z niej niejadek...:tak::-)
 
Zabka77 moja Hania tak do 4-5 miesiąca też jadła tak dużo, ponad 900ml na dobę, kążdy mi mówił, że ją tucze, że wygląda jak klops, przybierała ok 1 kg na miesiąc:szok:, ale jak miałam jej nie dać jak ona była głodna:confused:. Teraz skończyła 8 miesięcy, wyciągnęła się, je bardziej zróżnicowane posiłki i juz nie pochłania tak dużo, no możę tylo trochę:-D. Teraz więcej sie rusza, zaczyna raczkować, turla się, waży ok 9 kilo;-).

Nie martw się, później spali ten nadmiar jak zacznie raczkować, biegać:tak:.
 
reklama
No ale z drugiej strony nie dasz jej jesc?Moj synek tez mial taki okres,ze jadl jednorazowo po 180-200 ml a mial niespelna 3-4 miesiace,mimo,iz wazyl sporo jak na swoj wiek to nie bylo tego po nim widac.Lekarka powiedziala,ze dopoki nie ma takiej widocznej nadwzgi to trzeba poczekac,w ciagu miesiaca przybral wtedy 1.5 kg:shocked2:.Przeczekalam i unormowalo sie.Moze twojej malej po prostu przestaje samo mleko juz wystarczac,slyszalam,ze lekarze w takich wypadkach wczesniej sugeruja wprowadzac stale posilki,ale to trzeba sie indywidualnie zapytac lekarza.
Slyszalam tez,ze dziecko na piersi jak wazy zbyt duzo to nie jest powod do niepokoju ale juz na mieszance to nie jest zbyt dobrze,bo te komorki tluszczowe podobno nie znikaja i dziecko w przyszlosci ma wieksze szanse przez to na problemy z nadwaga.Sama juz nie wiem.A co twoj pediatra na to?
 
Do góry