reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy dobrze zrobiłem?

Dołączył(a)
19 Czerwiec 2012
Postów
4
Cztery lata temu żona zabrała syna (z pierwszego małżeństwa) i wyprowadziła się do matki w innym mieście,zostawiając w domu 8-letnią córkę.
Teraz gdy wystąpiłem o alimenty na dziecko,żona w rewanżu chce odebrać mi córkę.Wystąpiła do sądu o przyznanie jej prawa do opieki nad dzieckiem.Córka nie chce iść do matki,jest jej dobrze ze mną,uczy się dobrze i nie sprawia problemów.
Czy Sąd w takim wypadku może orzec przekazanie dziecka matce.Przyznaję ze sam sprowokowałem tę sytuację pozwem o alimenty ale była żona nie zarabia tak mało (2500zł + alimenty na syna) aby nie było jej stać na alimenty na córkę.Moja sytuacja finansowa jest troszkę gorsza.
Nie wiem co zrobić,do tej pory żona nie próbowała odebrać mi córki,ten pozew o alimenty ją sprowokował.
Pozdrawiam.
 
reklama
moim zdaniem jezeli Ty placisz alimienty na syna to dlaczego zona nie mialaby placic alimentow na corke? masz do tego pelne prawo,a to,ze ona w odweice wystapila o odebranie Ci dziecka,mysle,ze robi krzywde corce,skoro ona mieszka z Toba,jest do Ciebie przyzwyczajona i jest dziecku dobrze. Nie chce obrazac Twojej zony,ale jest egositka bo kieruje sie checia zemsty,a nie dobrem dzieci,skoro dopoki nie zazadales alimentow corka mogla mieszkac z Toba.Glowa do gory,dobrze zrobiles,a sad orzekajc takie wyroki ma przedewszystkim na uwadze dobro dziecka.
 
Cztery lata temu żona zabrała syna (z pierwszego małżeństwa) i wyprowadziła się do matki w innym mieście,zostawiając w domu 8-letnią córkę.
Czy jest to w jakiś sposób uregulowane czy to umowa między Państwem?
Teraz gdy wystąpiłem o alimenty na dziecko,żona w rewanżu chce odebrać mi córkę.Wystąpiła do sądu o przyznanie jej prawa do opieki nad dzieckiem.Córka nie chce iść do matki,jest jej dobrze ze mną,uczy się dobrze i nie sprawia problemów.
Czy Sąd w takim wypadku może orzec przekazanie dziecka matce.
Może, choć jesli dziecko od 4 lat mieszka tylko z Panem jest to mało prawdopodobne.
 
To nie była umowa a rozstanie się.Córka wówczas 8 lat powiedziała że zostaje i nigdzie nie idzie, żona z pasierbem się wyprowadzili.Nie było przemocy awantury czy coś podobnego.Córka w chwili obecnej nie wyobraża sobie aby mogła iść do matki,ja również,dlatego moje pytanie.
Pozdrawiam
 
reklama
Do góry