reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy dwulatek powinien spać w ciągu dnia?

Mój synek nie sypia już w dzięń jak tylko skończył 1 rok i 9 miesięcy. Nie chcial i juz,a ja go nie zmuszałam.Pzodrawiam.
 
reklama
Mój Kuba do 16 m-ca miał w dzień nawet 2 drzemki.!!
Teraz śpi raz na dzień, kładę go po 13-tej i śpi tak ze 2 godziny.
Wieczorem zasypia około 20.00 i śpi do 6.00, 7.00 rano.

Niestety jednak od jakiegoś czasu coraz trudniej go uśpić w dzień.
Jednak narazie nie zrezygnujemy z tej drzemki bo kiedyś w dzień spał krótko i kazał się uśpić o 18!! ( i spał do 5).
Wolę go uśpić później zadowolonego niż wcześniej padniętego i obudzić się o 5 rano...

Myślę, że kiedy usypianie w dzień będzie coraz trudniejsze, wtedy zrezygnujemy.

Pozdrawiamy.
 
Moja śpi nadal ,choc tez są czasem trudności ,ale jak juz pisałam ,jej drzemka wciąż sie przesuwa i teraz wyczaiłam ,że najlepiej ją położyć po drugiej ,w pół do trzeciej ,i ładnie zasypia ,:tak: ciesze sie bo mam chwilke dla siebie ,a i ona jest w lepszym nastroju
 
Moje dziecko od kilku dni nie chce spac w dzien i własnie sie zastanwaim czy zmuszac czy jednak nie i pozwolic mu nie spac jak nie czuje takiej potrzeby:confused:
 
Witam Wszystkie Mamusie
Moj Kamilek ma 2 latka i 3 miesiace i jeszcze chce spac w poludnie(nie zmuszam go ) Oczywiscie sa takie dni ze nie spi w poludnie ale jest to raz moze dwa dni w miesiacu.Rozne sa dzieci Moj Lobuzek lubi sobie pospac :tak:
Ja nie narzekam na to jego spanie :laugh2:
Pozdrowionka
 
Ja bym nie zmuszala,widac potzrbuje mniej snu niz inni.Moja Zuzia przestala spac w dzien zupelnie gdy miala rok i 3 miesiace.Za to chozila spac juz o 18 i spala do rana.
Druga corcia tez ma zadatki,bo przesypia cale nocki,a w dzien nie wiele.


Pozdrawia Katka
 
A u nas z kolei jest jak za czasów niemowlęcych :-) Marcinek spi dwa razy w ciągu dnia: jedna drzemka trwa ok40 min (w weekendy czesto przepada bo Marcin wstaje razem z nami, czyli w wolne dni pozniej) druga trwa ok 1.5-2 godzin i ta jest obowiązkowa. Niestety jak junior nie pospi w dzien to pod wieczór sam siebie denerwuje. A dodam że spi od ok.19.30-20 do 7-8, a w weekendy dłużej.
 
Moje dziecie to chyba wogole snu nie potrzebuje:-( mino ze nie spał w dzien to obudził sie po 4 godz i buszował nastepne 3 mam dosc
 
reklama
Witam mamusie dwulatków!!
Moja córcia skończyła 10 stycznia 2 latka, i jeśli chodzi o spanie w ciągu dnia to mamy już od dawna jeden model postępowania. Kiedy widzę, że Mała zaczyna być nerwowa, przeciera oczka to kładziemy się obie i w ciągu 10 minut wtulona zasypia. Zazwyczaj jest to między 12.30 a 13 (stała pora)
Próbowałam tego nie robić, efekt był taki, że Mała nie zasnęła sama, była marudna przez resztę dnia i źle spała w nocy.
Wniosek jaki z tych kilku prób wyciągnęłam był taki, że Madzia (tak ma na imię) jeszcze potrzebuje snu w dzień a to wspólne zasypianie stało się domowym zwyczajem.
Sądzę, że nie powinno się zmuszać dziecka do spania ( w ogóle do czegokolwiek) bo może się zrazić do tej czynności i wtedy dopiero może być problem
Pozdrawiam ciepło
 
Do góry