reklama

Czy dzieci dziedzicza wadywzroku?

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez kwiatuszekq20, 27 Sierpień 2010.

1. kwiatuszekq20

kwiatuszekq20 Fanka BB :)

Hej mam pytanko do was czy któras z was miała taki przypadek że dziecko odziedziczyło po was zeza.Gdy byłam mała miałam zeza ale poddalam sie operacji i boje sie ze moje dziecko moze go takze dziedziczyc a nie chcialabym zeby przechodziło to co ja takze pomozcie czekam na odpowiedzi

2. Kasia_B

Kasia_B Fanka BB :)

Przykro mi ale zez jest dziedziczny ... ja i mój brat odziedziczylismy po tacie i też mieliśmy operacje. Na szczęście od tamtego czasu minęło już prawie 20 lat i wiele się w tej materii zmieniło i takie operacje to już pikuś :-)

3. reklama
  4. She*shu

She*shu Fanka BB :)

Dokładnie zezik to nie jest jakaś tragedia w obecnych czasach-tym bardziej ten dziedziczny,którego operacja jest refundowana. Nie obawiaj się bo pomimo tego,że może być dziedziczny to wcale nie musi :tak: Jednym słowem dziecko może,ale nie musi koniecznie go odziedziczyć po Tobie :tak:

5. kwiatuszekq20

kwiatuszekq20 Fanka BB :)

Zapomniałam dodac ze u mnie w rodzinie nikt wczesniej nie mial a ja nabyłam sie go dlatego ze urodziłam sie za wczesnie.

6. She*shu

She*shu Fanka BB :)

To tym bardziej-nie przejmuj się nic i bądź dobrej myśli :tak:

7. marczelitto85

marczelitto85 wurcel purcel

uuuu ja też mam zezika----nie podlega operacji, noszę bryle:)ale ja go mam nabytego.w wieku 4lat dopiero się pojawił.córcia nie zezuje jak na razie, obserwuje ją.w rodzinie też nikt nie ma zeza ----musiało trafić na mnie.
    siostry maluchy(5i4latka)noszą okulary bo ich tatuś ma jakąś wadę wzroku i one też to mają po nim.to samo i o

8. nervita

nervita Fanka BB :)

u mnie nikt w rodzinie nawet dalekiej nie ma zeza a moja druga córcia zezuje;(
    no ale to dopiero jej 3 m-c życia - więc mam nadzieję,
    że wyleczymy te uciekające oczka ;)
    Pozdrawiam ;)

Poleć forum