reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy dziecko może sie nie najadać mm Hipp HA???

Dołączył(a)
9 Wrzesień 2016
Postów
1
Moje dziecko ma obecnie skończone 10 tyg. od samego początku jestesmy na mleku modyfikowanym. Na początku dostawał Bebiko po którym miał starszne problemy z kupa i przypałetały nam się wzdecia, bóle brzuszka i chlustające ulewania. w 3 tyg życia pediatra polecił nam zmiane mleka z racji prawdopodobnej alergii na mleko krwie i za jego rada przeszłam na mleko Hipp HA Combiotic. Zalecił równez podawnaie Espumisanu. Dodatkowo postanowiłam właczyc jeszcze podawanie Delicolu. Nastąpiła poprawa chcociaż wzdecia i gazy jeszcze pozastały ale nie są już tak dokuczliwe jak na początku. Kupa zaczeła się tez pojawiac 2-3 razy na dobę niestety zielona i smierdzaca siarkowodorem. Ulewania też zostały. Pomimo tego dziecko jest radosne i ładnie przybiera na wadze. Ostatnio na wizycie szczepiennej lekarz kazał mi odstawic Delicol i obserwowac co się będzie dzaiało. Po dwóch dniach musielismy powrócic jednak do stosowani leku gdyż wzdęcia i bóle brzuszka nasiliły się.po podaniu Delicolu znów był spokój. Ewidentnie te objawy wskazuja na nietolerancje laktozy a nie na alergie. Dlatego zaczełam się zastanawiąc czy nie przejśc na zwykłe mleko Hipp Bio Combiotic i darowac sobie HA (raz ze trudno dostać a dwa jest dosyć drogie – a nie mam peaności czy faktycznie ma wpływ na samopoczucie maluszka). Mam tez wrazenie ze Franek nie najada się mlekie Hipp HA. Obecnie zjada 150 ml 7 razy na dobę a zgodnie z normami producenta powinien zjadac tylko 6 razy. Czasem w ciagu dnia trudno mu jest wytrzymac 3 godziny pomiędzy karmieniami. Krzyczy w niebogłosy i zdecydownaie chce jeść. Kiedy zasugerowałam to lekarzowi on stwierdził ze dziecko na pewno się najda a jak płacze to trzeba go oszukać wopda lub herbatka z rumianku, bo w przeciwnym razie „utucze” malucha. Wode i hrebatke rumiankowa tez przepajam malego, wypija 90-120 ml na dobę. Jednak jak dziecko płacze jak moge mu nie dać jeść:-( kiedy biedaczek az się zanosi. Wiem ze na mleku HA brzuszek ma mniej pracy bo nie musi trawic tych wszystkich białek ale może to sprawią ze też to mleko jet mniej syte??? ma ktoś jakieś doświadczenia w tym kierunku? A może wogole zmienic mleka na np. Enfamil? Poradzicie cos drogie mamusie:-)
 
reklama
Skierowanie do alergologa i gastrologa.

Męczyłam się z synkiem 1,5 roku. Jak miał ok. 6 tygodni zaczęliśmy stosować Nutramigen. Było zdecydowanie lepiej. Do tego gastrotuss baby lub debridat - na receptę (w różnych okresach czasu, różne leki pomagały). Espumisan w naszym przypadku tylko problem nasilał, więc zrezygnowaliśmy z niego całkowicie. Probiotyki jak najbardziej wskazane.
Czy to mleko HA czy zwykłe naje się tak samo. Młody mój też często chciał jeść - problemem był refluks (aczkolwiek nie diagnozowany, bo w końcu do gastrologa nie dotarliśmy) - dziecku się cofa, zaczyna pić więcej, by ugasić pieczenie w przełyku. A im więcej pije, tym więcej się cofa. A tym samym piecze/boli go coraz mocniej. I się koło nakręca.

Testy alergiczne wykonane jak synek miał rok niczego nie wykazały. Jednakże po zwykłym mm robiły mu się czerwone suche plamy (głównie na wewnętrznej stronie nadgarstka i na brzuchu).

Jak dojrzał układ pokarmowy wszystko minęło - w wieku ok 1,5 roku z Nutramigenu przeszliśmy od razu na mleko krowie.
 
Jesli synek dobrze przybiera na wadze, a mleko mu sluzy, dlaczego mialabys zmieniac ?
Ja tez swoja coreczke karmilam od 7 mca mlekiem HA (najpierw Nan, potem Hipp).
10 tygodniowe niemowle nalezy karmic na zadanie- moze, jesli boisz sie "utuczenia" dziecka, sprobuj go troszke "oszukiwac" i dawac mniejsze porcje ? Te 6 karmien podziel na 7. Moze ma silna potrzebe ssania? A moze po prostu taki z niego glodomorek ? (wykluczywszy, oczywiscie, refluks, o ktorym pisala witch).
Pamietaj tez, ze normy producenta sa obliczone dla "przecietnego" dziecka- a kazde jest inne.
Co maja zrobic mamy karmiace piersia na zadanie ? Wazyc dziecko przed i po jedzeniu ? ;)Owszem, w ekstremalnych wypadkach sie to robi, ale na ogol dziecko dostaje jesc wtedy, kiedy "wola".
Pamietaj, ze Twoj synek jest jeszcze bardzo malenki, jeszcze ma czas na "unormowanie sobie" por i ilosci posilkow.
 
Do góry