reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy dziecko moze wyczuwac ciaze mamy ?

Dołączył(a)
28 Wrzesień 2016
Postów
2
Witam. Jestem tu na forum nowa.
Interesuje mnie takie zagadnienie: czy mozliwe jest aby dziecko wyczuwalo ciaze , nawet bardzo wczesna ?
Wczoraj moj szescioletni synek oswiadczyl mi ze mam baby w brzuszku, mowil o tym z pelnym przekonaniem jakby to byla potwierdzona informacja. Natomiast nie umial wytlumaczyc skad taka wiedza najpierw mowil ze od taty ( bo tata wszystko wie ) , potem ze od bozi a dzis mi powiedzial ze tak poprostu czuje. Spoznia mi sie miesiaczka i prawdopodobienstwo ciazy jest duze ale nie potwierdzone. Nie rozmawialismy z mezem na ten temat przy dzieciach. Maly tez od jakiegos czasu dziwnie sie zachowuje, tuli sie do brzucha , potrzebuje wiecej uwagi. Czy ktoras z mam tez tak miala ? Czy wasze dzieci zachowywaly sie inaczej w oczekiwaniu na rodzenstwo ?
 
reklama
2 lata temu znajoma z 5 letnim synem spotkała znajomą. rozmawiali co tam u was itp i nagle Kuba mówi "a ja będę miał niedługo braciszka i będzie nazywał się Tomek". ta go ochrzaniła, że nie ładnie kłamać i wymyślać bzdur.... była już w ciąży ale jeszcze o tym nie wiedziała. Kuba ma brata tylko imię inne :)
 
Moja córcia (wtedy 2,5 lat) podczas jednej z wizyt u alergologa gdy odbierała naklejki mówi: ta dla mnie a ta dla braciszka :) my wszyscy w szoku. Za 3 tygodnie okazało się że jestem w ciąży, a później że faktycznie będzie braciszek, wiec pewnie coś w tym jest :)
 
Czyli trzeba jeszcze mlodego o plec podpytac zeby wiedziec jaka wyprawke szykowac ?
Widze, ze sa mamy z podobnymi doswiadczeniami bo juz sie balam ze z moim malym cos nie tak. Fakt ze on o ta dzidzie pyta chyba od 3 miesiecy ale zawsze pytal natomiast teraz stwierdzil fakt i byl bardzo przekonujacy w tym co mowi. Nawet mezowi nawtykalam ze mu glupot nagadal, ale przy komfrontacji obu okazalo sie ze jednak nie.
Ciekawi mnie jednak fakt jak to sie dzieje, ze niektore dzieci potrafia to wyczuc a inne nie.
 
Do góry