reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy dziecko w 5 tyg mam ruchy liczne aktywne

reklama
Cześć pisze do was z pytaniem czy to jest realne żeby plod w 5 tyg miał ruchy liczne aktywne?

Płód zaczyna swoją aktywność w ok. 7 tygodniu ciąży (od ostatniej miesiączki) ...(realnie 5 tydzień od poczęcia ).
5 tygodniowy płód (od ostatniej miesiączki) - a 3 od poczęcia - nie ma takiej możliwości.
 
Sprawdz sobie wage i dlugosc zarodka na tym etapie ciazy i zadaj sobie pytanie, jakie ruchy mozesz czuc :-)
 
W 5 tyg to u mnie sam pęcherzyk byl.ruchy czuc w okolicach 16-20 tydzień a nie w 5 co juz ludzie nie wymysla..
Ja poczulam 16/17
W 7 zarodek zaczyna sie ruszac dopiero ja w 9 juz widzialam jak macha rączkami i nóżkami i skacze ale nie bylo mozliwosci poczuć ruchów ;)
Ludzie :-D
 
Nie ma takiej możliwości. Najczęściej pierwsze ruchy czujemy w okolicach 18-20 tyg ciąży (dot. pierwszej ciąży) oraz 16-18 tyg ciąży (gdy chodzi o kolejną ciążę). Kiedyś uważało się, że data odczuwania pierwszych ruchów wyznacza granicę połowy ciąży, dzisiaj wiemy, że to jest bardzo różnie :)
 
Na który tydzień wam to wyglada bo to właśnie zekomo 5 tydz
 

Załączniki

  • received_118240718807371.jpeg
    received_118240718807371.jpeg
    24 KB · Wyświetleń: 321
Sabina, nikt raczej nie odpowie kompetentnie na takie pytanie. Najlepiej wyliczyć tydzień ciąży z daty ostatniej m-czki lub (o ile jest znana) z daty poczęcia. Takie gdybanie na podstawie zdjęcia USG nie ma sensu.
 
reklama
Użytkowniczka zdaje się nie pisze nic o ''czuciu ruchów'' tylko ich występowaniu.
Nie wyobrażam sobie inaczej tego pytania interpretować :) Bo jak czuć ziarenko groszku przez powłoki brzuszne ;) No chyba, że....
ksiezniczki-ksiezniczka-na-ziarnku-grochu-b-iext36389067.jpg
 

Załączniki

  • ksiezniczki-ksiezniczka-na-ziarnku-grochu-b-iext36389067.jpg
    ksiezniczki-ksiezniczka-na-ziarnku-grochu-b-iext36389067.jpg
    33,4 KB · Wyświetleń: 1 028
Do góry