reklama

Czy faktoring się opłaca?

Temat na forum 'Tu zapytaj' rozpoczęty przez follko, 26 Wrzesień 2016.

 1. follko

  follko Początkująca w BB

  W skrócie i na chłopski rozum. Faktoring polega na wykupie przez firmę (np:Link do: Finansowanie szpitali, gmin (JST), faktoring - Magellan) niewymagalnych faktur z odroczonym terminem płatności od swoich Klientów. W ten sposób, natychmiast po dostarczeniu towarów lub wykonaniu usługi zapewniana jest zapłata za wystawioną fakturę. Czy jest to opłacalne?
   
 2. kusmir

  kusmir Fanka BB :)

  Ponoć jest opłacalny, ale dość kosztowny, więc trzeba byłoby się z tym tematem głębiej zapoznać najpierw.
   
 3. reklama
 4. jolkakolaska

  jolkakolaska Początkująca w BB

  Z tymi kosztami bywa różnie. Gdyby był tak prawdziwie mocno kosztowny to byłby nieopłacalny dla sektora MSP (małe i średnie przedsiębiorstwa). Czytałam sobie o faktoringu na stronie bibby financial services, temat nie jest taki zły jak sie niektórym wydaje. na pewno warty rozważenia.
   
 5. jagodowamamba

  jagodowamamba Zaciekawiona BB

  Sama nie wiem, trafiłam ostatnio na ten temat tutaj: Link do: Faktoring co to jest? czy się opłaca? i przyznam szczerze, że się zainteresowałam. Może rzeczywiście, jeśli problemy finansowe mają negatywnie wpłynąć na kondycję firmy to warto się zdecydować? Oczywiście są też inne opcje zdobycia pieniędzy (polecam poczytać sobie więcej na ten temat na stronie, którą podrzuciłam), ale wiadomo, że każda z nich wiąże się z jakimś obciążeniem.
   
 6. joannasd

  joannasd Początkująca w BB

  Ogólnie rzecz biorąc usługi faktoringowe są coraz popularniejsze i nie dziwię się, bo praktyki w niektórych firmach są niezwykle nieprzyjemne. 90 dniowy okres płatności to w sumie norma. Tematem też się zainteresowałam, sprawdzałam różne firmy, najbardziej zapamiętałam bibby financial services, bardzo dobre recenzje i bardzo dobra obsługa.
   
 7. jolkakolaska

  jolkakolaska Początkująca w BB

  No faktoring jest coraz ciekawszy bo coraz więcej firm, za tym idzie większa konkurencja wiec lepsze ceny - dobrze się to rozwija. Ostatnio miałam przyjemność znów współpracowac z bibby financial services, faktoring eksportowy tym razem, znowu sama przyjemność bo pieniążki były zawsze szybciej niż się spodziewałam.
   

Poleć forum