reklama

Czy faktoring się opłaca?

Temat na forum 'Tu zapytaj' rozpoczęty przez follko, 26 Wrzesień 2016.

 1. follko

  follko Początkująca w BB

  W skrócie i na chłopski rozum. Faktoring polega na wykupie przez firmę (np:Link do: Finansowanie szpitali, gmin (JST), faktoring - Magellan) niewymagalnych faktur z odroczonym terminem płatności od swoich Klientów. W ten sposób, natychmiast po dostarczeniu towarów lub wykonaniu usługi zapewniana jest zapłata za wystawioną fakturę. Czy jest to opłacalne?
   
 2. kusmir

  kusmir Fanka BB :)

  Ponoć jest opłacalny, ale dość kosztowny, więc trzeba byłoby się z tym tematem głębiej zapoznać najpierw.
   
 3. reklama
 4. jolkakolaska

  jolkakolaska Początkująca w BB

  Z tymi kosztami bywa różnie. Gdyby był tak prawdziwie mocno kosztowny to byłby nieopłacalny dla sektora MSP (małe i średnie przedsiębiorstwa). Czytałam sobie o faktoringu na stronie bibby financial services, temat nie jest taki zły jak sie niektórym wydaje. na pewno warty rozważenia.
   
 5. jagodowamamba

  jagodowamamba Początkująca w BB

  Sama nie wiem, trafiłam ostatnio na ten temat tutaj: Link do: Faktoring co to jest? czy się opłaca? i przyznam szczerze, że się zainteresowałam. Może rzeczywiście, jeśli problemy finansowe mają negatywnie wpłynąć na kondycję firmy to warto się zdecydować? Oczywiście są też inne opcje zdobycia pieniędzy (polecam poczytać sobie więcej na ten temat na stronie, którą podrzuciłam), ale wiadomo, że każda z nich wiąże się z jakimś obciążeniem.
   

Poleć forum