reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy faktycznie puste jajo

Dołączył(a)
29 Listopad 2016
Postów
6
Witam

mam 2 dzieci i aktualnie jestem w ciąży, niestety lekarz powiedział, że to tylko puste jajo , ale po kolei.

Ostatnia miesiączka 12 października 2016 roku. Cykle nieregularne ale średnio można przyjąć 28 dni (było nawet 32 dni a najkrótszy 24 dni).
13 listopada zrobiłam 3 testy, które pokazały 2 kreski - fakt, trochę czekałam aż się ta druga kreska pojawiła.
14 listopada, lekarz powiedział, że jest jajo płodowe, wielkość 4 mm i odpowiada ciąży 3 tygodniowej.
22 listopada hcg wyszło 2050.
23 listopada lekarz powiedział, że ma słabą maszynę i nie widzi nic oprócz jaja.
24 listopada - na już dobrej maszynie i u dobrego lekarza- dostałam info, że jest to 6 tyd i 1 dzień ciąży wg OM oraz a opis jest taki (po usg dopochowym):
"GS 9 mm, jajnik prawy z ciałkiem żółtym, o wymiarach 41x33 mm, lewy o wymiarach 28x18 - bez patologii.
Obraz usg może odpowiadać wczesnej ciąży wewnątrzmacicznej lub pustemu jaju płodowemu. Konieczna kontrola USG za 10-14dni"

Lekarka powiedziała, że na ciąże nie ma co już liczyć na 100% tym razem i żebym nie robiła sobie nadziei i nawet nie dała już skierowania na HCG, ale muszę iść jeszcze na drugie usg aby później iść do lekarza z 2 potwierdzeniami.

proszę poradźcie o co chodzi

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
USG z 14.11 skoro był pęcherzyk ciążowy, to raczej nie mógł być to 3tc - bo wówczas by nic nie widział na USG. Pęcherzyk pojawia się w macicy w okolicach połowy 4 tygodnia.
USG z 23.11 czy było robione przez tego samego lekarza na tym samym sprzęcie, co z dnia 14.11?
USG z 24.11 co znaczy jajnik prawy z ciałkiem żółtym??? Czy ciałko żółte nie powinno być w pęcherzyku ciążowym? Średnica odpowiada 4tc. Niestety musisz poczekać na rozwój sytuacji.
 
23.11 usg na tym samym sprzęcie ale przez innego lekarza - przez tego co robił 24.11

w opisie jeszcze mam coś takiego:
W jamie macicy pęcherzyk ciążowy, Echa zarodka nie uwidoczniona. Ciąża pojedyncza.

Reszta identycznie jak napisałam.

Dodam jeszcze , że na samym początku byłam przeziębiona i wydaje mi się, jakbym miała zanikające objawy ciąży.

pozdrawiam
 
To ciałko żółte w ajniku to pozostałość po wypuszczeniu jaja.
Myślę, że z tymi 3 tyg chodziło o wiek ciąży (uzyskany z usg) bez podawania daty ostatniej miesiączki (czyli z jakiś 5tc).
Masz zrobić usg , żeby zobaczyć czy wszystko się wchłonęło a nie np. powstała cysta. Jednak przy 6 tc jeszcze mogło nie być nic tak naprawdę widać bo ciąża czasem jst młodsza niż się na początku wydawało. Jeśli chcesz dla własnego spokoju zrób jeszcze betę po kilka dniach, będziesz widziała czy urosła (czyli jednak coś się rozwija) czy spada.
 
Dziwne jest to, że jak zapytalam o skierowanie na hcg to lekarka powiedziala ze nie ma sensu poniewaz moze rosnac i robic mi niepotrzebne nadzieje.
Widać po tej lekarce, ze jest pewna swojego badania - fakt bardzo dobry sprzęt i lekarka ma super opinie.
 
Kurcze, nie jestem lekarzem więc na 100% oczywiście nie odpowiem. Ale skoro jajo miałoby być puste to przez chwilę może rosnąć ale przecież nie tak jak z rozwijającym się płodem? Takie gdybanie.
Jeśli się pomyliła (a nawet najlepsi się mylą) to zobaczysz i tak za te 10-14 dni. Jedyne co mogę poradzić od serca to nie denerwować się i nie nastawiać w żadną stronę do czasu kolejnegobadania. Choć rozumiem, że to łatwo tylko napisać:/
 
Witam
Ciałko żółte ma być w jajniku z którego była owulacja i tam się prawidłowo znajduje .
Witch
W jaju płodowym pojawia się woreczek ( pęcherzyk) żółtkowy który na początku odżywia zarodek .

Zarodek czasami pojawia się póżniej .
Spowodowane to może być póżną owulacją .Zarodek ma się pojawić do 8 tygodnia
W mojej pierwszej ciąży tak właśnie było .Miało być puste jajo jest chłop jak dąb
Niestety w 3 ciąży miałam faktycznie puste jajo płodowe ...
Brzuch rósł ....beta hcg wynosiła już 33000 a w obrazie tylko ogromny pusty pęcherz.
W 11 tygodniu miałam wywoływane poronienie .
Proponuję kontrolować jednak betę .
Kontrol co tydzień u gina
Wszystko się może jeszcze zdarzyć .
I być ok
Pozdrawiam
 
Z tego co mi się kojarzy.. to lekarka nie widziala tego woreczeka ( pęcherzyk) żółtkowy który na początku odżywia zarodek. Chyba wlaśnie dlatego mówiła że nic z tego nie będzie....
 
Ale tak jak mówi susana: mogło być jeszcze za wcześnie. Tak czy inaczej trzeba skontrolować, nie zadręczaj się. Tu tylko czas da odpowiedź.
 
reklama
Do góry