reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ginekolog może potwierdzić ciąże tak wcześnie?

Dołączył(a)
4 Sierpień 2021
Postów
1
Witam, ostatni okres miałam 4-8 lipca. Jakoś tydzień przed okresem wystąpiły u mnie dziwne plamienia, które trwały łącznie 6-7 dni (brązowe oraz krew) oraz dziwne bóle brzucha i nudności. Nie wiem co to było czy to była miesiączka czy może jakieś pierwsze oznaki ciąży? Okres powinnam już generalnie dostać jakoś 1-2 dni temu i na razie czekam. Byłam dzisiaj u ginekologa głównie ze względu na te dolegliwości, myślałam również, ze powie mi coś więcej na ten temat ale niestety nie uzyskałam za wiele informacji... Będę musiała zmienić ginekologa...

Zrobił mi USG dopochwowe i w związku z tym mam pytanie. Czy gdybym była w ciąży to lekarz ginekolog byłby w stanie już to zauważyć czy jest jeszcze za wcześnie aby potwierdzić ciąże? Może coś przeoczył czy to raczej niemożliwe 😶?
 
reklama
Witam, ostatni okres miałam 4-8 lipca. Jakoś tydzień przed okresem wystąpiły u mnie dziwne plamienia, które trwały łącznie 6-7 dni (brązowe oraz krew) oraz dziwne bóle brzucha i nudności. Nie wiem co to było czy to była miesiączka czy może jakieś pierwsze oznaki ciąży? Okres powinnam już generalnie dostać jakoś 1-2 dni temu i na razie czekam. Byłam dzisiaj u ginekologa głównie ze względu na te dolegliwości, myślałam również, ze powie mi coś więcej na ten temat ale niestety nie uzyskałam za wiele informacji... Będę musiała zmienić ginekologa...

Zrobił mi USG dopochwowe i w związku z tym mam pytanie. Czy gdybym była w ciąży to lekarz ginekolog byłby w stanie już to zauważyć czy jest jeszcze za wcześnie aby potwierdzić ciąże? Może coś przeoczył czy to raczej niemożliwe 😶?
Jest zdecydowanie za wcześnie. Lekarz nie miał szans nic zobaczyć nawet, jeśli ciąża jest. Robiłaś test z moczu? Albo betaHCG z krwi?
 
Witam, ostatni okres miałam 4-8 lipca. Jakoś tydzień przed okresem wystąpiły u mnie dziwne plamienia, które trwały łącznie 6-7 dni (brązowe oraz krew) oraz dziwne bóle brzucha i nudności. Nie wiem co to było czy to była miesiączka czy może jakieś pierwsze oznaki ciąży? Okres powinnam już generalnie dostać jakoś 1-2 dni temu i na razie czekam. Byłam dzisiaj u ginekologa głównie ze względu na te dolegliwości, myślałam również, ze powie mi coś więcej na ten temat ale niestety nie uzyskałam za wiele informacji... Będę musiała zmienić ginekologa...

Zrobił mi USG dopochwowe i w związku z tym mam pytanie. Czy gdybym była w ciąży to lekarz ginekolog byłby w stanie już to zauważyć czy jest jeszcze za wcześnie aby potwierdzić ciąże? Może coś przeoczył czy to raczej niemożliwe 😶?
Zrób test
 
Zrób test lub idź na betę. Na wstępnym etapie lekarz nie uwidoczni pęcherzyka, może jednak podejrzewać ciążę na podstawienie rozpulchnionej macicy.
 
Witam, ostatni okres miałam 4-8 lipca. Jakoś tydzień przed okresem wystąpiły u mnie dziwne plamienia, które trwały łącznie 6-7 dni (brązowe oraz krew) oraz dziwne bóle brzucha i nudności. Nie wiem co to było czy to była miesiączka czy może jakieś pierwsze oznaki ciąży? Okres powinnam już generalnie dostać jakoś 1-2 dni temu i na razie czekam. Byłam dzisiaj u ginekologa głównie ze względu na te dolegliwości, myślałam również, ze powie mi coś więcej na ten temat ale niestety nie uzyskałam za wiele informacji... Będę musiała zmienić ginekologa...

Zrobił mi USG dopochwowe i w związku z tym mam pytanie. Czy gdybym była w ciąży to lekarz ginekolog byłby w stanie już to zauważyć czy jest jeszcze za wcześnie aby potwierdzić ciąże? Może coś przeoczył czy to raczej niemożliwe 😶?
Tu akurat nie wina lekarza bo po prostu jest jeszcze za wcześnie by coś zobaczyć. Od zapłodnienia może minąć nawet do 14 dni zanim komórka trafi do macicy. W dodatku jeśli nie monitorowałaś cyklu to nie wiadomo kiedy nawet była owulacja. Także najlepiej jest zrobić test z krwi i dopiero koło 6 tygodnia od ostatniego okresu pójść sprawdzić u ginekologa.
 
Zrob test ciążowy, lub od razu bete , lekarz mógł nie widzieć tak wcześniej ciąży, jeśli w niej jestes
 
Byłaś u lekarza i nie zapytałaś "czy jestem w ciąży? Czy na tym etapie może Pan to potwierdzić?" :D robiłaś test ciążowy? Albo betę?
Witam, ostatni okres miałam 4-8 lipca. Jakoś tydzień przed okresem wystąpiły u mnie dziwne plamienia, które trwały łącznie 6-7 dni (brązowe oraz krew) oraz dziwne bóle brzucha i nudności. Nie wiem co to było czy to była miesiączka czy może jakieś pierwsze oznaki ciąży?
Nie bardzo rozumiem, te mdłości i bóle brzucha wystąpiły 4-8 lipca? Czyli przed zapłodnieniem? Więc nie mogły to byc oznaki ciąży.
 
reklama
Do góry