reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy ginekolog może zmienic tydzień ciązy

Dołączył(a)
15 Marzec 2021
Postów
1
Cześć
Pytanie brzmi następująco - mam umowę o pracę na czas określony do końca marca a 12 tydzień ciąży zaczyna mi się 5 kwietnia.
- Próbować dogadać się z ginekologiem (innym jeśli pierwszy się nie zgodzi) ?
- Czy czekać do końca marca i liczyć że pracodawca przedłuży umowę?
Zaznaczę że brakuje mi jedynie 5 dni ( nie wiem na jakiej podstawie jest to wyliczane - podejrzewam że na podstawie ostatniej miesiączki ,której nie pamiętam dokładnie kiedy była, powiedziałam pierwszemu ginekologowi pierwsze co mi przyszło do głowy jako data tej ostatniej miesiaczki i teraz mam problem, bo z tego co sie orientowałam to brakuje mi 5 dni aby miec umowę przedłużoną z mocy prawa)
 
reklama
Jak ginekolog może zmienić wiek ciąży? Ma się cofnąć w czasie i sprawić, że szybciej zajdziesz czy fałszować dokumentację?
To co nazywasz „dogadaniem się” to namawianie do popełnienia przestępstwa, czyli przestępstwo podżegania i jest penalizowane.
W tym przypadku możesz liczyć tylko na dobrą wolę swojego pracodawcy.
 
Cześć
Pytanie brzmi następująco - mam umowę o pracę na czas określony do końca marca a 12 tydzień ciąży zaczyna mi się 5 kwietnia.
- Próbować dogadać się z ginekologiem (innym jeśli pierwszy się nie zgodzi) ?
- Czy czekać do końca marca i liczyć że pracodawca przedłuży umowę?
Zaznaczę że brakuje mi jedynie 5 dni ( nie wiem na jakiej podstawie jest to wyliczane - podejrzewam że na podstawie ostatniej miesiączki ,której nie pamiętam dokładnie kiedy była, powiedziałam pierwszemu ginekologowi pierwsze co mi przyszło do głowy jako data tej ostatniej miesiaczki i teraz mam problem, bo z tego co sie orientowałam to brakuje mi 5 dni aby miec umowę przedłużoną z mocy prawa)
Nie, ginekolog nie zmieni Ci tygodnia ciąży. Namawianie go do tego byłoby przestępstwem.

Bądź uczciwa z pracodawcą, jeśli jesteś dobrym pracownikiem nie powinien nie przedłużyć Ci umowy ze względu na ciążę.
 
Można iść do innego i podać tę pasująca datę. Ginekolog i tak będzie sprawdzał wiek ciąży na postawie usg.
Tym bardziej, że masz nieregularne miesiączki, więc z tym wiekiem moze być w dwie strony.
Tylko co powiesz jak się zapyta dlaczego dopiero teraz przyszłaś na wizytę? Czy już ktoś prowadził ciąże czy masz dokumentację?
Musisz to przemyśleć.
 
Niech wyznaczy na podstawie USG. Jeśli wyjdzie, że masz za mało dni to trudno. Kombinowanie Ci nic nie da, bo jak ZUS się przyczepi i sprawdzi, to i tak do tego dojdą. Żaden lekarz nie narobi sobie takich problemów 🤷‍♀️
 
Porozmawiaj z pracodawcą nic innego nie zostaje. A lekarza nie namawiaj do przestępstwa. I dlaczego sobie nie zapisujesz kiedy dostajesz okres, żeby wiedzieć może np dlatego że zajdziesz w ciążę?
 
reklama
Aaa i o ile dobrze pamiętam, to musi być skończony 12 tydzień, a nie zaczęty. Więc brakuje Ci 12 dni
 
Do góry