reklama

Czy gmina może mnie wymeldować??

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Magdzik20, 27 Październik 2011.

1. Magdzik20

Magdzik20 Fanka BB :)

Moja sytuacja jest dosyć skomplikowana otóż w zeszłym roku na początku sierpnia moi teściowie zameldowali mnie w mieszkaniu należącym do gminy. Jednak nikt nie poinformował mnie że najpierw muszę uzyskać zgodę wydziału zasobów lokalowych. W tym roku zostałam poproszona o złożenia takiego wniosku dla czystej formalności ale wczoraj dostałam odpowiedź że urząd nie zgadza się na podnajęcie części lokalu do bezpłatnego użytkownia gdyż w lokalu zameldowane są już 4 osoby i jeszcze jedna znacznie by pogorszyła warunki co umożliwiło by mi starania się o mieszkanie z gminy. Nie rozumiem jednak dlaczego zostałam w takim razie tam zameldowana i domeldowali tam jeszcze mojego syna urodzonego pod koniec sierpnia zeszłego roku. Czy w takim przypadku gmina ma prawo mnie wymeldować?? Dlaczego mój syn został zameldowany najpierw skoro to ja pierwsza się meldowałam i to przed jego narodzinami??
    Starałam się jak najjaśniej opisać zaistniałą sytuację bardzo proszę o pomoc

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

jaki dowód na zameldowanie ma Pani? Ma Pani decyzję administracyjna w tej sprawie (wydawana przy dokonaniu meldunku?

3. reklama
  4. Magdzik20

Mam decyzję z urzędu a zameldowaniu jak i w dowodzie mam ten adres zameldowania

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

W mojej ocenie nie ma podstaw do wymeldowania Pani. Niepotrzebnie zgodziła się Pani na wnioskowanie o zameldowanie po fakcie zameldowania. To, ze urzędnik zameldował Panią bez zgody wydziłąu lokalowego to nie Pani wina - to urzędnik powinien się tłumaczyć a nie Pani.

6. Magdzik20

Dziękuje bardzo za odpowiedź mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tej sprawy otóż razem z mężem staramy się o mieszkanie z gminy, nasza sprawa była już na komisji mieszkaniowej gdzie opinia była pozytywna teraz czekamy na ocenę zarządu Czy w takiej syt. tzn. brak zgody na moje zameldowanie mogę uzyskać odpowiedź negatywną?? Dodam że spełniłam wszystkie kryteria metrażowe, dochodowe oraz przedstawiłam zaświadczenia z policji i z ops o trudnej sytuacji mieszkaniowej

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Nie sądzę by brak zgody mógł być ofijanym powodem odmowy przydziału mieszkania.

Poleć forum