reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy i kiedy posłac do PRZEDSZKOLA - maluch w przedszkolu

Rafek poszedl do przedszkola jak mia 2 lata i 5 miesięcy. W sumie obylo sie bez płaczu. Jest to przedszkole państwowe ale dość małe (w jego grupie jest 14 dzieci) Pani mowi, ze radzi sobie, nie odstaje jakos specjalnie od grupy. odkąd poszedł do przedszkola rozgadał sie niesamowicie, umie juz pare piosenek, wszystko tak szybko poszło:) zawsze w drodze powrotnej opowiada co robił:)
 
reklama
Czesc dziewczyny
zamierzam pusc moich chłopców do przedszkola.
tyle ze mam kilka pytan... z zwiazane z przedszkolem...
Wojtus jest leczony na astme... fakt ze jest na diecie.. i dostaje leki.. to czasami kaszle i ma ataki... Czy takie dziecko moze isc...
no i co sie dzieje z maluchem ktory sie posiusia... przebiorą...???
Czy zaprowadzą do łazienki jak chce siusiu....
 
Czesc dziewczyny
zamierzam pusc moich chłopców do przedszkola.
tyle ze mam kilka pytan... z zwiazane z przedszkolem...
Wojtus jest leczony na astme... fakt ze jest na diecie.. i dostaje leki.. to czasami kaszle i ma ataki... Czy takie dziecko moze isc...
no i co sie dzieje z maluchem ktory sie posiusia... przebiorą...???
Czy zaprowadzą do łazienki jak chce siusiu....

MOje przyjaciółki córka ma astmę ma 6 lat ale chodziła normalnie do państwowego panie wiedziały jak w razie czego podać małej leki i te leki miały , problemu nie było żadnego . jest też uczulona silnie na roztocza , chowały jej pościel w specjalną torbę żeby się nie kurzyła też nie było problemu
Ciuszki u nas w przedszkolu się zostawia na zmianę jakby coś się stało , u mnie też panie prowadzą do łazienki nie ma z tym problemu . Wypytaj o to wszystko w przedszkolu przede wszystkim .
A to prywatne ?
 
moim zdaniem 5 lat to optymalny wiek :) tak właśnie wysłałam mojego Kajtka do przedszkola Tequesta na Marinie Mokotów, szybko się w nim odnalazł i zaadaptował się w nowym otoczeniu :)
 
Pracowałam kiedyś w przedszkolu więc "strzelajcie" jeśli macie jakieś pytania. Z tym przedszkolem to na dwoje babka wróżyła - niby dobrze jak jest z mamą w domu, ale jeśli wybierze się dobre przedszkole i trafi na fajne panie (ciocie) to dziecko może naprawdę dużo zyskać.
 
reklama
Drogie Mamy, jeśli nie musicie wysyłać dzieci do przedszkola przed ukończeniem 3 roku życia, zastanówcie się i może jeśli nie trzeba... Pół roku w rozwoju dziecka to naprawdę przepaść. Pracowałam jako nauczyciel w prywatnym przedszkolu, teraz jestem na wychowawczym i wrócę do pracy najpóźniej jak się da. 3 - latek potrafi sam się ubrać, zjeść, obsłużyć się w toalecie. Oczywiście nauczyciele pomogą, ale chodzi o poczucie sukcesów. 2 - letni maluch nie doścignie w osiągnięciach 3 - latka ze stycznia. A dzieci chcąc czy nie porównują się z innymi osobami w grupie. Wiem, że czasami nie ma innego wyjścia i trzeba oddać 2 letnie dziecko do przedszkola, rozumiem to i nie chcę nikogo zasmucać czy straszyć, piszę jak temat wygląda od strony nauczyciela.
 
Ostatnia edycja:
Do góry