reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy i kiedy posłac do PRZEDSZKOLA - maluch w przedszkolu

Słuchajcie dziewczyny widzę że opinia - żłobek to coś strasznego nadal króluje. Ja mam małą dzidzię i na 2-3 dni daję ją do prywatnego żłobka - jest super - tak jak w przedszkolu, tylko więcej pań i nie ma wymogu że dziecko samo je czy siusia czy woła na nocnik. Jedzenie postanowiłam dawać jej własne - przynoszę rano w pudełkach, ma swoją butelkę niekapka, ma misia kotka i wsio gra i tańczy. Nie chce stamtąd wychodzić.

Ja na próbę dałam do dwóch różnych prywatnych żłobków - to zupełnie inny wymiar opieki jest.

Ja polecam serdecznie.
 
reklama
Moja córka poszła do przeczkola jak miała 3,5 roczku.Niepłakała bo mam do przeczkola 10 metrów i z okna domu widac okno z przeczkola.Zaklimatyzowała sie, niepłakała a po jakims czasie zaczeła płakac jak była niedziela bo nieidzie do przeczkola.
 
Witam!Mój synek idzie od września do przedszkola. Będzie miał wtedy 2 latka i 8 miesięcy. Oczywiście stresuję się tym strasznie,ale ponoć tak ma być.Jaś sam korzysta z ubikacji,sam wyciera pupke po kupie,nie używa smoka,sam dobrze potrafi obsłużyć się sztućcami.Sam też zakłada i ściąga piżamkę. Jaś lgnie do dzieci,uwielbia zabawy w ich towarzystwie,potrafi też wyegzekwkwać swoje. Ma za sobą też szereg szczepień dodatkowych. Ale do czego zmierzam. Jaś nie mówi zbyt dobrze. Chodzi mi o to że wiele wyrazów przekręca,głównie mówi po swojemu. Wręcz prowadzi wykłady śmiesznie gestykulując. Ale wszystko po niby chińsku. Oczywiście zna wiele wyrazów,łączy ze sobą po dwa. Jednak mam obawy co do tego czy pani go zrozumie i dzieci też. Jak to jest z mową w maluszkach?:confused:
 
Dziewczyny, szukam porady od tych mam, które posłały swoje maluszki w tym lub młodszym wieku do przedszkola...jak zachowywały się wasze pociechy?
U nas jest grupa 10 osobowa, dzieciaczków w przedziale 2 latka i kilka miesięcy jest niewiele, z 3 -4 maluchy. I mam dylemat, bo o ile zajęcia są fajne dla tych nieco starszych dzieci, o tyle dla naszych młodszych są nie zrozumiałe :(
Nie wiem, może to normalne, ale dziś naszła mnie refleksja - Pani pokazywała powycinane zwierzątka i pytała jaki odgłos wydają....mój synek w ogóle nie zwracał uwagi na to :( Jedyne co go interesowało to koparka i kolorowanie...
 
Moja córka poszła do przedszkola jak miała 20 miesięcy :tak: W sumie nie było z nią problemów... Tylko chorowała często... Generalnie - dawała i daje radę, a poza tym wg mnie niesamowicie się rozwinęła :tak:
Piszesz, że grupa jest 10-osobowa, a takim maluchów jak Twój jest 3-4 :blink: Jak na 10-osobową grupę wg mnie to nie jest mało :no: I wydaje mi się, że skoro jest taka grupa to dla tych młodszych też powinny panie coś wymyślać... No chyba, że tylko Twój synek interesuje się czymś innym niż pozostałe dzieciaki...
A powiedz, jak długo Twoje dziecko chodzi już do przedszkola? Czy wcześniej był w żłobku?
Wydaje mi się, że jeśli to pierwsze dni to z czasem się "wkręci" w zajęcia i będzie ok :tak:
 
Mój synek nigdy wcześniej nie był w żłobku ani w przedszkolu....a chodzimy tam na 2 godzinki od poniedziałku...
 
Ja również zastanawiam się jak to będzie.
Zapisałam moją córeczkę do przedszkola na przyszły rok. We wrześniu 2010 będzie miała 2 latka i 8 m-cy. Też zastanawiam się czy to nie za wcześnie... Zobaczymy za rok.
 
a u nas jest 5 przedszkoli i w zadnym franusia nie chcieli:wściekła/y:bo MUSI miec 3 latka:crazy:a jemu 3 l stuknom dopiero w marcu:tak:no wiec zostal nam żłobek:eek:no i chodzi do złobka...jest ok,grupa 20 osób,juz byl dwa razy chory no ale zaczyna mu sie tam podobac:-pbo żłobek to głównie zabawa:rofl2:a jemu to odpowiada....
 
Moja Mała w sierpniu skonczyła 2,5 roku i od 14 wrzesnia poszla do przedszkola do grupy 3latków w której jest 25 dzieci z czego tylko troje to dzieciaczki ponizej 3roku zycia, jestem w szoku jak szybko sie zaklimatyzowała, wogóle nie płacze, je bardzo ładnie sama się ubiera i rozbiera, jedyne co nie umie to wycierać sobie pupci po kupce, pani dyrektor pochwaliła że Angelina przewyższa samodzielnością i dojrzałością połowe 3latków.
Więc pracujcie mamusie nad swoimi maluszkami a w przedszkolu poradza sobie swietnie.
 
reklama
Kurcze, ja tez sie zastanawiam nad posłaniem mojego Karolka do przedszkola bo jak do tej pory był ze mna. Nie jest już znowu taki malutki bo ma 3, 5 roczku . Myślę sobie ze przedszkole bardzo dobrze by mu zrobiło, bo poznałby w końcu jakiś swoich rówieśników (teraz to własciwie bawi się tylko z sąsiadką i jeszcze kuzynkiem - ale to rzadko z uwagi na odległość ).
Zastanawiam sie tylko czy jak są takie duże grupy to dobrze na dzieci wpływa - czy nie sa one tam wtedy bardziej anonimowe. Na moje oko im mniejsza grupa tym chyba lepiej. No.. chyba że jest wiele pań które opiekują się dzieciaczkami... Już sama nie wiem co mam robic...
Lepsze przedszkole czy wychowanie w domu?
 
Do góry