reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy i kiedy posłac do PRZEDSZKOLA - maluch w przedszkolu

witam
pozwolę się wtrącić do dyskusji ponieważ problem jest mi znany
prowadzimy zajęcia dla maluszków w wieku od 2 latek i rzeczywiście przy małej grupie (6osób) i mądrej pani dzieci potrafią się zaadoptować, oczywiście zdarzają się dzieci, którym trudno oderwać się od mamy i w zależności od rodzica - albo dziecko zostaje i się uczy nowej sytuacji albo mama zabiera je do domu...
a co do cen to też jesteśmy elastyczni, rodzic wybiera sobie ile czasu dziecko spędzi w tygodniu na zajęciach i w zależności od tego ustala się stawkę miesięczną
 
reklama
Ja sama mam też ten dylemat czy puszczać dziecko do przedszkola :( Tamarka skończy we wrześniu 2 latka i 5 miesięcy, jak narazie to jest zapisana do przedszkola, do małej grupy max. 15 dzieci i kilka w takim wieku 2,5 lat. Ale przyznam się szczerze że już mam wątpliwości czy nie jest za mała na przedszkole itp. Czy to rzeczywiście nie jest za wcześnie? Obecnie siedzi w domu z babcią lub dziadkiem ,dość rzadko ma kontakt z dziećmi nie liczą wypadów na place zabaw w weekendy :( Też macie takie wątpliwości?
 
jak mam ale i tak uważam ze kontakt z dziećmi będzie dla mojego malucha lepszy pod wieloma względami choć by rozwoju mowy, nauki samodzielności i przede wszystkim obcowania z rówieśnikami niż siedzienie z mama w domu i nuuuuua a ja malego bede oddawac max na 4 godz jakos bedzie :-) na początek bede zostawać i obserwowac az przywyknie :)
 
Ja narazie mam też taki plan aby mała siedziała w przedszkolu max 4 godz. Oczywiście na początku będzie to chyba 0,5 godziny :) Właśnie ze względu na to że w przedszkolu dziecko zupełnie inaczej się rozwija chcę ją tam dać, ale przerażają mnie też te historie o chorobach :( No ale będę dzielna! Chyba:)
 
no właśnie chyba każdy rodzic musi sie przygotować ze dzieci w przedszkolu chorują, choć u nas jest troche inaczej dzieci sa tak zahartowane ze jak ja widze te maluszki co jeszcze nie chodza bez czapek w wietrzny dzien to mnie trzesie a tu zdrowe jak ryby wszystkie maluchy, w przedszkolu na dworzu sa codziennie czy leje czy wieje spedzaja tak kilka godzin wracaja umorusane po pachy :) ale mysle ze to dobrze :)
 
Pewnie,że dobrze:) Jestem wielką zwolenniczką posyłania dzieci w jak najmłodszym wieku do przedszkola. O wiele szybciej sie rozwijają i nie maja problemów w szkole. To bardzo ważne. Nie można przez całe życie chronić dziecka przed światem
 
tak tylko mnie nęka bardzo myśl ze mój mały nie mówi dobrze po polsku a wlasciwie to mówi mało a jak pójdzie to dońskiego przedszkola to wogole mi sie nie posunie z polska mowa noo ale coż nie mogę do trzymać w domu jak każde dziecko potrzebuje kontaktu z rowiesnikami zobaczymy jak bedzie :)
 
Powiem wam że i j asie przychylam do opinii że powinno sie posyłać dziecko do przedszkola jak najwczesniej - własnie nawet takie malutkie 2 - 2,5 letnie. przedszkole dużo daje - widze to po swoim synku. Najgorsze jest jednak to że jest taka "blokada" ze strony "systemu" :( i doksonale rozumiem frustracje niektórych rodziców którzy chcieliby posłac dziecko do przedszkola a nie moga bo np nie stać ich na prywatne a do panstwowego nie maja szans . Smutna ta nasza rzeczywistość.
 
reklama
Moja córa ma wprawdzie skończone 3 lata, ale właśnie zalicza swoje pierwsze dni w przedszkolu :tak: Ale i tak uważam, że 3 lata to odpowiedni wiek :tak: U mnie w okolicy problemów z przyjęciem do przedszkola nie ma, żadnych :-)
 
Do góry