reklama

Czy i kiedy smoczek?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Kulki, 11 Czerwiec 2006.

1. Kulki

Kulki Początkująca w BB

Cześć!
    Nasza Oleńka kończy właśnie 1 miesiąc. Jest karmiona piersią i nie ma z tym problemów. Jednak czasami ma problem z zaśnięciem (mimo że jest najedzona). Można ją wtedy nosić na rękach, bujać itp i nic. Ostatnio spróbowaliśmi smoczka i stał się "cud".Oleńka się uspokoiła i natychmiast zamknęła oczka. Boimy się jednak przyzwyczająć ją do gryzaka ponieważ słyszeliśmy o trudnościach z odzwyczajeniem dziecka, wadami zgryzu itp. Czy ktoś doświadczony może udzielić nam rady co robić?

2. Nikos

Nikos Mama Kuby i Leny

Witam.
    Specjaliści odradzają podawanie smoczka, ze wzgledu na to iż może on zaburzyć odruch ssania niemowlaków.
    Ale wszyscy wiemy, że życie różni się od książkowych schematów.
    Jeśli cumelek w jakiś sposób pomógł wam i waszej dzidzi to czemu nie.

3. reklama
  4. kanoot

kanoot STYCZNIOWA MAMA '06

ja mialam takli sam dylemat,jak mala bardzo sie zloscia to babcia(moja mama)"zatykala"niunie smoczkiem,ja sie zloscilam ale widzialam ze Milenka sie uspokaja,wiec odpuscilam i ona sama jak skonczyla gdzies ja wiem trzy miesiace odrzucila smoka calkiem,teraz nie ma mozliwosci dac jej go,ma wrecz odruch wymiotny.
    z jednej strony dobrze ja si eciesze,ale z drugiej trzeba bylo znalesc inne formy uspokajania.nie ma chyba jakiegos limitu ze za wczesnie,jak urodzilam to widzialam niektore kobitki juz w szpitalu dawaly maluchom smoczki.

5. baasia

baasia Fanka BB :)

Ja tez mialam obawy ,zeby podac smoczek bo podobno dziecko nie chce potem ssac piersi. Podalam smoczek jak Nicolas mial ok 2 tygodnie i w niczym to nie przeszkadzalo- odzucil sam smoczek jak mial 6 miesiecy a karmilam piersia do 7 miesieca.

6. szkrabuś

szkrabuś Fanka BB :)

A my nadal uzywamy smoczek ale tylko do zasypiania :) Mysle ze to nie zaszkodzi... a zdania na temat smoczka sa podzielone... niby smoczek powoduje zly zgryz u dziecka ale to wcale nie musi byc powiodem bo znam ludzi ktorzy nigdy nie dostali smoczka a i tak maja zly zgryz....
    Inne zdanie slyszalam ostatnio ktos mi pwoiedzial ze dal smoczek dziecku bo lekarka powiedziala mu ze dziecko powinno ssac smoczek... a wiec nie widze przeciwskazan do uzywania smoczka.

A na domiar wszystkiego ja tez na poczatku bylam negatywnie nastawiona na smoczka.. ale coz wygoda nasza rodzicow i spokoj wewnetrzny nasz i naszego malenstwa wygrywa...

pozdr

7. nikita000

nikita000 AGATKA

ja niemaial obaw bo nasza Klaudia porostu sie zbuntowala i nieche zadnego smoczka
    a probowalismy jej dac poniewaz zamiast smoczka uzywa sojego palca
    a niechcemy zeby maila potem zdeformowanego ??? hlep

8. nikita000

nikita000 AGATKA

z tego co wiem od moje kolezanki jej synek ma problem z dykajca 3lata
    logopeda stwierdzil ze ma to od niessania palca badz smoczka bo mu sie cos tam nie ulozylo w buzi ???

9. Ania2304

Ania2304 Fanka BB :)

Ja jestem za smoczkiem! Nie nauczyłam swojego synka ssać smoka i teraz mam problem bo w ramach uspokajacza ssie swoje paluszki albo mojego cycola ...

10. reklama
  11. nikita000

nikita000 AGATKA

Ania ja tez mam dosc jak moja Klaudia zamiast smoka woli palce badz cala reke :D :D jak sie uda

12. gaga

gaga uzależniona

Majka tez ma smoka do zasypiania tylko i wyłącznie, wogóle nie używamy go w dzień jak nie spi, dla nas to było zbawienie, bo małą zasypiała tylko przy cycu, smoka na poczatku nie chciała, dopiero koło 4 miesiąca, no i do dzis jak idzie spać to go dostaje i jest super :)
    nie zaburzyło to u nas odruchy ssania, mała cycałą do 10 miesiąca, więc wcale nie krótko

Poleć forum