reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy istnieje książka kucharska dla dzieci ze skaza białkowa ????

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam moja coreczka ma 15 miesiecy i ma skaze białkowa
zastanawiam sie czy jest jakas ksiazka do kupienia z przepisami (ale takimi "normalnymi " ) dla takich dzieci :tak:
jezeli ktos cos wie to prosze o nazwe i autora
pozdrawiam asia
 
reklama
pchelka ;-) a na jakie bialko uczulone jest Twoje dziecko?
chodzi o bialko mleka krowiego???

wiesz co... lepiej nie wydawaj kasy na ksiazki kucharskie tylko zastap produkty zakazane takimi ktore nie zawieraja "waszego" alergenu...
budyn ugotujesz np. na mleku ryzowym (na soje uwazaj bo jej bialko ma podobna budowe co bialko mleka krowiego i tez moze szybku uczulic)
jak pieczesz ciasto to uzyj margaryny bezmlecznej - po prostu poczytaj etykietki ;-)
jesli eliminujesz bialko mleka krowiego to tym samym serwatke, maslanke, jogurty, masla, smietany i wszystko to w czym ww. siedza...
uwazaj na pieczywo - szczegolnie biale - zazwyczaj dodaja mleko do pieczywa... uwazaj na niektore majonezy - tez dodaja mleko w proszku - tak samo w pasztetach...

so wiec...zamiast ksiazki kucharskiej kup lupe i czytaj etykietki ;-)
ja tu gdzies zapodawalam jednak przepisy na dania bezmleczne i bezglutenowe ale nie wiem gdzie...poszukam ;-)

no i mam - https://www.babyboom.pl/forum/maly-alergik-f25/menu-bez-glutenu-mleka-i-jaj-40324/
 
Ostatnia edycja:
Do góry