reklama

czy istnieje książka kucharska dla dzieci ze skaza białkowa ????

Temat na forum 'Kuchnia alergika' rozpoczęty przez pchelka10.05, 12 Kwiecień 2011.

1. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

witam moja coreczka ma 15 miesiecy i ma skaze białkowa
    zastanawiam sie czy jest jakas ksiazka do kupienia z przepisami (ale takimi "normalnymi " ) dla takich dzieci :tak:
    jezeli ktos cos wie to prosze o nazwe i autora
    pozdrawiam asia

2. cass

cass Fanka BB :)

hej, poszukaj w necie ja znalazłam mnóstwo przepisów, moja córka też miała skazę i AZS

3. reklama
  4. rubi

rubi wakacyjna mama ;-)

pchelka ;-) a na jakie bialko uczulone jest Twoje dziecko?
    chodzi o bialko mleka krowiego???

wiesz co... lepiej nie wydawaj kasy na ksiazki kucharskie tylko zastap produkty zakazane takimi ktore nie zawieraja "waszego" alergenu...
    budyn ugotujesz np. na mleku ryzowym (na soje uwazaj bo jej bialko ma podobna budowe co bialko mleka krowiego i tez moze szybku uczulic)
    jak pieczesz ciasto to uzyj margaryny bezmlecznej - po prostu poczytaj etykietki ;-)
    jesli eliminujesz bialko mleka krowiego to tym samym serwatke, maslanke, jogurty, masla, smietany i wszystko to w czym ww. siedza...
    uwazaj na pieczywo - szczegolnie biale - zazwyczaj dodaja mleko do pieczywa... uwazaj na niektore majonezy - tez dodaja mleko w proszku - tak samo w pasztetach...

so wiec...zamiast ksiazki kucharskiej kup lupe i czytaj etykietki ;-)
    ja tu gdzies zapodawalam jednak przepisy na dania bezmleczne i bezglutenowe ale nie wiem gdzie...poszukam ;-)

no i mam - http://www.babyboom.pl/forum/maly-alergik-f25/menu-bez-glutenu-mleka-i-jaj-40324/

Ostatnia edycja: 14 Kwiecień 2011
  5. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

nieaktualne :-)

mała "wyrosła " ze skazy :-D

Poleć forum