reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jak mdleję od leżenia na plecach to dam radę urodzić dziecko?

Mythopoeia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
666
Dziewczyny od 20któregoś tygodnia ciąży nie mogę leżeć na plecach, bo po kilku minutach robi mi się słabo i mdleje. Im ciąża starsza tym cięższa i jest gorzej. Tak się zastanawiam, jak ja mam w takiej sytuacji przetrwać poród?? Lekarz kazał mi poinformować o tym na porodówce, ale zapomnialam zapytać co się robi w takiej sytuacji. Czy któraś miała podobnie? Jak się wtedy rodzi? (na stojąco? :D)
 
reklama
Rozwiązanie
Mi również robiło się słabo jak kładłam się na plecach w ciąży. Miałam duże dziecko i ogromny brzuch i mniej więcej od połowy ciąży nie byłam w stanie tak leżeć. Tak jak wspomniały dziewczyny, są inne pozycje do porodu, a leżąca jest chyba najgorsza, dlatego warto wybrać inna, przy której będzie pomagać grawitacja :)
Dziewczyny od 20któregoś tygodnia ciąży nie mogę leżeć na plecach, bo po kilku minutach robi mi się słabo i mdleje. Im ciąża starsza tym cięższa i jest gorzej. Tak się zastanawiam, jak ja mam w takiej sytuacji przetrwać poród?? Lekarz kazał mi poinformować o tym na porodówce, ale zapomnialam zapytać co się robi w takiej sytuacji. Czy któraś miała podobnie? Jak się wtedy rodzi? (na stojąco? :D)

A zapytałaś lekarza, co jest powodem tego że mdlejesz jak leżysz?
 
Jest wiele innych i bardziej korzystnych pozycji do porodu (Tak na prawdę na plecach jest najgorsza pozycją), jeśli musisz na leżąco, to korzystniejsza jest pozycja bokiem. A tak to na stojąco, na kucaka, na krześle itp itd.. Poszukaj sobie info o tym, na pewno cos sobie wybierzesz ;)
 
Jest wiele innych i bardziej korzystnych pozycji do porodu (Tak na prawdę na plecach jest najgorsza pozycją), jeśli musisz na leżąco, to korzystniejsza jest pozycja bokiem. A tak to na stojąco, na kucaka, na krześle itp itd.. Poszukaj sobie info o tym, na pewno cos sobie wybierzesz ;)
A na porodówkach pozwalają na takie nowości? Trochę się boję, że mnie położne śmiechem zabiją i będę musiała leżeć, zemdleje i coś się stanie dziecku :(
 
A na porodówkach pozwalają na takie nowości? Trochę się boję, że mnie położne śmiechem zabiją i będę musiała leżeć, zemdleje i coś się stanie dziecku :(
A na porodówkach pozwalają na takie nowości? Trochę się boję, że mnie położne śmiechem zabiją i będę musiała leżeć, zemdleje i coś się stanie dziecku :(
O to musisz wypytac w szpitalu ktory wybrałaś - czy jest możliwość. Ale wydaje mi sie, że nawet jeśli jest tylko na leżąco to nie powinno być problemu z leżeniem na boku do porodu? Musisz o to wypytac i mieć też gdzieś zapisane, że taka jest sytuacja.
 
reklama
Trochę mnie przeraża wasza wymiana zdań. To są jeszcze szpitale, które zmuszają do porodu na leżąco??

Przede mną pierwszy poród i nawet przez głowę mi nie przeszło, że miałabym rodzić na plecach [emoji2962]
Niewiem jak to jest w Polsce ale jak rodziłam to mi kazały leżeć na plecach i się nie ruszać a mieszkam w UK [emoji23][emoji85]
 
reklama
Trochę mnie przeraża wasza wymiana zdań. To są jeszcze szpitale, które zmuszają do porodu na leżąco??

Przede mną pierwszy poród i nawet przez głowę mi nie przeszło, że miałabym rodzić na plecach [emoji2962]
Ja rodzę pierwszy raz i w ogóle nie mam pojęcia o co chodzi z tym rodzeniem :D na wszystkich filmach, w tym na tym ze szkoły rodzenia, było na plecach, nawet nie wiedzialam, że jest inna opcja ..
 
Do góry