reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jeśli miałam okres to znaczy że była owulacja?

Jaśminowa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Styczeń 2021
Postów
41
Czy mozliwym jest aby mieć miesiączkę a nie mieć owulacji?
Testy owulacyjne które wykonuje wychodzą bardzo blado (paski nie są tak intensywne jak w instrukcji) ale pojawiają się w czasie przewidzianej owoulacji potem znikają.
A) czy to wina słabych testów ?
B) czy nie mam owulacji?
 
reklama
Można mieć krwawienie, a nie mieć owulacji. Testami bym się nie sugerowała, bo nawet pozytywne nie dają pewności, że owulacja będzie. Pewność daje tylko monitoring u ginekologa. Poza tym, test negatywny nie oznacza, że owulacji nie ma. Ja np. zaszłam w ciążę przy negatywnym teście.
Osobiście uważam, że te testy trzeba traktować z przymrużeniem oka.
 
Czy mozliwym jest aby mieć miesiączkę a nie mieć owulacji?
Testy owulacyjne które wykonuje wychodzą bardzo blado (paski nie są tak intensywne jak w instrukcji) ale pojawiają się w czasie przewidzianej owoulacji potem znikają.
A) czy to wina słabych testów ?
B) czy nie mam owulacji?
A) Nie, to nie wina słabych testów- próbowałam różnych, tych droższych i tych najtańszych z Allegro. Jedne i drugie u mnie wskazywały pik- dzięki czemu udało mi się zajść w ciąże.
B) Owulacje lub jej brak można stwierdzić tylko podczas monitorowania cyklu u ginekologa.
Testy mogą pomóc wyłapać pik, ale ani pozytywny, ani negatywny wynik testu nie stwierdzi na 100% czy owulacja w danym miesiącu była.
 
Do góry