reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jeśli nie będzie już żadnego tabu, to życie stanie się łatwiejsze?

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 642
Miasto
Warszawa
Nawet nie wiem jak zacząć. Kiedy moja znajoma pokazała mi tę relację myślałam, że po jakiś happening. Pamiętam jak kilka lat temu znana piosenkarka miała sesję zdjęciową przy grobie ojca. I wtedy wydawało się to masakrycznym pomysłem. Jak nazwać to? Jak daleko będziemy się posuwać? Czy jeśli nie będzie już żadnego tabu, to życie stanie się łatwiejsze? Jak sądzicie?

pogrzeb.png
 
reklama
Straszne.
To nie jest tabu, pogrzeb i smierć raczej nim nigdy nie były. To trywializowanie poważnych, mocnych spraw i przeżyć, coś co na pewno kiedyś się odezwie i uderzy...
 
Przecież zawsze byli ludzie, którzy szli po trupach do celu i własną matkę by sprzedali. Teraz po prostu co raz więcej się tego widzi, bo sami chwalą się w internecie i na tym zarabiają.
Jestem ciekawa reakcji właścicieli produktu, który zareklamowała i czy taki rozgłos zrobił imczarny PR, czy może zwiększył zainteresowanie marką
 
Nie wiem ja jakos nie chce oceniać.. Nie znam tej dziwczyny nie mam pojęcia kim jest (czy to ktoś znany na ig) wiem tylko tyle że każdy może żałobę i takie traumatyczne wydarzenie przeżywać na swój sposób. Jedni będą płakać a inni będą się śmiać a żal i ogromny ból w sercu nosić ten sam. Nie mnie oceniać co ktoś w środku przeżywa często to co pokazuje na zewnątrz to po prostu kamuflaż.
 
Nie wiem ja jakos nie chce oceniać.. Nie znam tej dziwczyny nie mam pojęcia kim jest (czy to ktoś znany na ig) wiem tylko tyle że każdy może żałobę i takie traumatyczne wydarzenie przeżywać na swój sposób. Jedni będą płakać a inni będą się śmiać a żal i ogromny ból w sercu nosić ten sam. Nie mnie oceniać co ktoś w środku przeżywa często to co pokazuje na zewnątrz to po prostu kamuflaż.
Mną dosyć wstrząsnęło połączenie pogrzebu Taty i reklamy rajstop. Co do reszty, że w różny sposób przeżywamy żałobę zgoda.
 
Nie wiem ja jakos nie chce oceniać.. Nie znam tej dziwczyny nie mam pojęcia kim jest (czy to ktoś znany na ig) wiem tylko tyle że każdy może żałobę i takie traumatyczne wydarzenie przeżywać na swój sposób. Jedni będą płakać a inni będą się śmiać a żal i ogromny ból w sercu nosić ten sam. Nie mnie oceniać co ktoś w środku przeżywa często to co pokazuje na zewnątrz to po prostu kamuflaż.
To prawda, że ludzie różnie przeżywają żałobę. Jednak czym innym jest sposób przeżywania (tak, jak piszesz - jedni wolą się wspólnie bawić, by odreagować albo uczcić odejście bliskiej osoby, inni będą okazywać smutek), ale jednak czym innym jest komercja, robienie kasy na grobie ojca.
 
Na to nie ma słów które nadają się na forum.. jakim trzeba być człowiekiem. Przeraża mnie, że takich ludzi jest coraz więcej, a co gorsze są idolami młodych którzy teraz życie spędzają przy komputerze. Teraz wszystko na siłę jest normalizowanie. Każde odchylenia ludzkie, wszystko ma być popierane i nikomu nic do tego. Dzieci wymagaja szacunku i wsparcia we wszystkim co robią, a później skaczą po grobach..(bo mogą !!!) .Jeszcze 15 lat temu to się nie mieściło w głowie. Nawet dziwolągi które miały na takie rzeczy ochotę, wiedziały jak to będzie odebrane. Teraz jest poklask więc tylko się cieszyć....
Polecam pooglądać chociaż godzinę tiktoka, żeby wiedzieć czego unikać gdy ma się większe dzieci...

Przeżywanie żałoby to co innego niz reklama na pogrzebie . Jeśli ktoś uważa inaczej to widocznie ma podobne myślenie jak ta Pani. Kasa się musi zgadzać, a zmarłemu już nie zaszkodzi.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeśli dana kwestia nie jest objęta tabu, to nie musi oznaczać, że jest łatwiej. Zależy to od wielu czynników.
Te zdjęcia są mega dziwne. Czy to tylko reklama? Jeśli tak, to bardzo dziwna, ale już bywały podobne. Ja uważam, że trzeba mieć dystans. Poza tym ludzie różnie sobie radzą z problemami. ;)
 
Do góry