reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jeśli zaszłam w ciążę tydzień przed okresem to moge jeszcze dostać ten okres?

Bardzo dziękuję za odpowiedź! W pytaniu chodziło mi już o fakt ciąży, czy jeśli bym była to dostanę czy nie, może któraś z Pan miała taka sytuację że była w ciąży i dostała bądź na odwrót, aczkolwiek zdaje sobie sprawę że moje pytanie jest trochę niedokładne i doceniam każda konstruktywną odpowiedź ;)
To teraz powinnaś sobie odpowiedzieć, czy wiesz mając 21 lat, czym jest okres 😉. Bo chyba nie. W trakcie cyklu (2 połowie) rośnie śluzuwka macicy, która przygotowuje się do przyjęcia zarodka. Jeśli do ciąży nie dojdzie, dochodzi do złuszczania śluzówki, czyli miesiączki. I tylko wtedy możemy mówić o okresie. Ta druga faza cyklu trwa po to mniej więcej 14 dni, żeby zarodek mógł się zagnieździć ZANIM śluzówka zacznie się złuszczać. Zarodek na zagnieżdżonie potrzebuje od 6-12 dni.
Natomiast w terminie miesiączki zdarzają się plamienia i krwawienia także na początku ciąży albo związane z niskim poziomem progesteronu albo faktem, że pęcherzyk ciążowy nie wypełnia jeszcze całej jamy. Ale nie jest to miesiączka. Czym się różni jedno od drugiego? Długością, intensywnością, kolorem. Wtedy wskazana jest wizyta u lekarza.
 
reklama
Ta druga faza cyklu trwa po to mniej więcej 14 dni, żeby zarodek mógł się zagnieździć ZANIM śluzówka zacznie się złuszczać.
O, o tej części wypowiedzi akurat nie wiedziałam, niestety edukacja seksualna w naszym kraju nie jest zbyt obszerna, dlatego szukam odpowiedzi na pytania tutaj na forum ;) dziękuję za odpowiedź pozdrawiam ;)
 
O, o tej części wypowiedzi akurat nie wiedziałam, niestety edukacja seksualna w naszym kraju nie jest zbyt obszerna, dlatego szukam odpowiedzi na pytania tutaj na forum ;) dziękuję za odpowiedź pozdrawiam ;)
Proszę. To chyba już nawet nie kwestia edukacji seksualnej, tylko podstaw biologii jako przedmiotu w szkole. Bynajmniej za moich czasów było to w programie dość szeroko omawiane i to w wieku 13 lat 😉. Edukacji seksualnej nie miałam.
Wykorzystaj Internet do poczytania np. blogów (mamaginekolog chociażby) - wiele ciekawych kwestii jest poruszanych i to zrozumiałym językiem. Jeśli brakuje Tobie wiedzy z podstawowych tematów dotyczących własnego ciała (absolutnie nie hejtuje), a do tego ponosi Was z chłopakiem, może wyjść z tego potem niechciana ciąża. Bo gdzieś na oko coś przeliczysz, niby wyjdzie, że już jesteście bezpieczni, a tu się można oszukać.
Dziś jest ogromny wybór antykoncepcji, ze spiralą dla nieródek i implantem na czele, że jest w czym wybierać i wtedy można szaleć do woli. 😊
 
Proszę. To chyba już nawet nie kwestia edukacji seksualnej, tylko podstaw biologii jako przedmiotu w szkole. Bynajmniej za moich czasów było to w programie dość szeroko omawiane i to w wieku 13 lat 😉. Edukacji seksualnej nie miałam.
Wykorzystaj Internet do poczytania np. blogów (mamaginekolog chociażby) - wiele ciekawych kwestii jest poruszanych i to zrozumiałym językiem. Jeśli brakuje Tobie wiedzy z podstawowych tematów dotyczących własnego ciała (absolutnie nie hejtuje), a do tego ponosi Was z chłopakiem, może wyjść z tego potem niechciana ciąża. Bo gdzieś na oko coś przeliczysz, niby wyjdzie, że już jesteście bezpieczni, a tu się można oszukać.
Dziś jest ogromny wybór antykoncepcji, ze spiralą dla nieródek i implantem na czele, że jest w czym wybierać i wtedy można szaleć do woli. 😊
Moze zależy to od nauczyciela biologii niestety moim był 65 letni facet który tematy ciąży oraz budowy i funkcjonowania układu rozrodczego traktował bardzo zlewczo mianowicie puszczając mało zrozumiałe filmiki jeszcze z kaset 😅 blogi na pewno poczytam, a nawet jeśli zajde w ciążę nie jest to dla mnie jakaś wielka tragedia 😅 powtarzam że chciałam tylko się dowiedzieć jak to wygląda z miesiączką bo w internecie można spotkać różne opinie różnych ludzi 😊
 
Znam wiele kobiet, które mają teraz 30-40 lat i są ze swoim pierwszym i ostatnim partnerem. W tym moja własna siostra. Notabene właśnie w ciąży i niedługo rodzi, a ja nie mogę zajść. 🙄 A ja jestem ze swoim drugim partnerem i staramy się o kolejne dziecko. I co, za mało miałam tych partnerów? Ile powinnam mieć, by było ok? 5? 8? Więcej?
A co partner ma wspólnego z ciaza ? Bo chyba nie rozumiem.Twojego toku myślenia ?
 
Bo wiem jakie teraz są czasy , i wiem.co robią 16latki ,a skoro uważasz ,że 21letnia kobieta ,nie musi widzieć jak cykle wygalda , to gratulacje dla Ciebie i całej reszty
Jakie teraz są czasy 🤣🤣
Mam starszą siostrę i uwierz mi wcale czasy się nie zmieniły, a za czasów mojej mamy to ciąża w wieku 17 lat była normą, teraz po prostu się o tym otwarcie mówi.
 
Bo wiem jakie teraz są czasy , i wiem.co robią 16latki ,a skoro uważasz ,że 21letnia kobieta ,nie musi widzieć jak cykle wygalda , to gratulacje dla Ciebie i całej reszty
Zacytuj mi proszę gdzie powiedziałam że nie musi znać swojego cyklu? [emoji848] Jak inne dziewczyny starałam się odpowiedzieć na nurtujące dziewczyne pytanie, po to jest forum żeby móc się doradzić i dowiedzieć jeśli jest taka potrzeba od osób które wiedzą więcej a Twoje chamskie odpowiedzi nic nie wnoszą tak na prawdę do wątku [emoji2272]
No ale najlepiej powiedzieć że wie się co teraz wyprawiają nastolatki i tyle. Zdziwiłabyś się jak niektóre nastolatki są bardziej dojrzałe od wymądrzajacych się osób które zawsze chcą dorzucić swoje 3 grosze.
 
reklama
Autorko, czy gdybym zadała Tobie pytanie, czy w Wigilię spadnie śnieg, odpowiedziałabyś na to pytanie?
Zapewne usmiechnełabyś się lekko krzywo i skwitowała, to "a skąd mam wiedzieć".
Tak samo jest z Twoim pytaniem. Jest nieco infantylne, stąd reakcja @Fado123. Nie znamy Twojego cyklu, jego regularności i wielu innych zmiennych, które wpływają na cykl kobiety. Stąd jakiej odpowiedzi oczekujesz? Że dostaniesz czy że nie?
A na podstawie czego przewidywać? Prognozy pogody?
Statystycznie, nie powinnaś zajść w ciążę, bo to 2 faza cyklu i stosunek przerywany. Ale! Nie takie historie widziało to forum, a życie to już w ogóle, więc żadna z nas nie odpowie sensownie na Twoje pytanie.
Jedyne rozwiązanie, to cierpliwe oczekiwanie do terminu @, a na przyszłość zastanowienie się przed niż po.
A Pani zrozumiala pytanie? Autorka nie pyta czy zaszla w ciaze, pyta o mozliwosc wystapienia okresu po zaplodnieniu. Czytajcie ze zrozumieniem a unikniemy głupich komentarzy nie odpowiadajacych na pytanie.
 
Do góry