reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest jakaś mama z Poznania?

GOSIU
Ty nam sie tak nie przemeczaj Kochana:no::no::no:

To mi sie w taka pogode nie chce nic robic:szok::szok:Wiec tym bardziej Cie podziwiam:-)
Ja jedno co dzisiaj zrobilam nie liczac mycia naczyn;-)to usmazylam sobie karkowke na jutro
 
reklama
Moje jeszcze nie spia:no::no::no:Wiktoria juz spala to Klaudia podeszla do jej łozeczka i zaczela rzucac pilkami:szok:I w ten oto sposob juz obydwie nie spia:no:Na chwile pozniej polozylam Wiktorie do lozeczka to Klaudia polozyla sie na podlodze a teraz obydwie chodza mi po chacie:wściekła/y::wściekła/y:

Ja pewni dopiero w poniedzialek albo jak sie ochlodzi wezme sie za takie mega porzadki:zawstydzona/y:
 
Moje wstaja roznie:baffled:Jak jest chlodno to dobrze Im sie spi to czasami do 10 pospia:tak::tak::tak:Dzisiaj Klaudia wstala juz po 7:szok:W dzien klade je prawie zawsze o 13 i spia tez roznie bo od pol godz nawet do 3
A wieczorem to tez roznie zasypiaja i nie zalezy to od tego ile i czy wogole spia w dzien:no::no::no:
 
witam przyszle i obecne mamy:-)
mam ogromny problem i licze ze wspolnie pomozecie mi w potrzebie. mianowicie chodzi mi o macierzynski i wychowawczy kiedy i komu sie nalezy. jestem zatrudniona na czas okreslony do 17.11.09 a termin porodu mam na 28.09.09 dziecko urodze jeszcze w czasie trwania umowy jestem zatrudniona na umowe o prace i zastanawiam sie czy dostane macierzynski i w jakiej kwocie (bedzie to kwota jak do tej pory 100% wynagrodzenia?)czy musze zlozyc jakies papiery do pracy o wyplate macierzynskiego?jesli chodzi o wychowawczy dokladnie to samo pytanie czy bedzie mi przyslugiwal platny czy nie i czy pracodawca moze odmowic mi wychowawczego?! mam nadzieje ze nie jest napisane zbyt zawile:szok: bardzo prosze o wasza pomoc bo wiem ze jest nieoceniona pozdrawiam goraco:blink:
 
z tego co wiem macierzyński jest płatny 100% wynagrodzenia

jeśli kończy Ci się umowa w trakcie trwania macierzyńskiego to lepiej ją przedłużyć (tylko to wszystko zależy od dobrej woli pracodawcy )bo jak ci nie przedłuży to wychowawczy ci się nie należy :no: jeśli ci ta umowe przedłuży to nie może ci odmówić pójścia na wychowawczy :no:
a macierzyński jest płatny do końca jego trwania

co do tego czy wychowawczy należy ci się płatny to obliczasz sobie czy przekroczyłaś z mężem dochód 504zł na osobę jak nie to ci sie należy płatny po przedłużeniu umowy przez pracodawce
 
problem polega na tym ze nie jestem mezatka tzn ze musze moje wynagrodzenie liczyc na mnie i na dziecko? jesli przekroczę kwote 1008zl a przekraczam tzn ze nawet jesli pracodawca przedluzy mi umowe to wychowawczego nie dostane?!
 
problem polega na tym ze nie jestem mezatka tzn ze musze moje wynagrodzenie liczyc na mnie i na dziecko? jesli przekroczę kwote 1008zl a przekraczam tzn ze nawet jesli pracodawca przedluzy mi umowe to wychowawczego nie dostane?!

nawet jak nie jesteś mężatką a żyjesz z konkubentem to musisz liczyć dochody z konkubentem :tak: w ośrodku pomocy społecznej gdzie załatwia się wychowawcze podpisujecie papierek że prowadzicie wspólne gospodarstwo domowe i wspólnie chcecie wychowywać dziecko i musicie dostarczyć dochody was obojga a jak nie podpiszecie tego to musisz dostarczyć papierek że on płaci ci alimenty :tak:.........jego i swoje zarobki później dzielicie na 3 :tak:

jeśli przekroczysz tą kwotę 504zł na osobę wychowawcze płatne ci się nie należy :no: ale po przedłużeniu umowy możesz dostać wychowawcze bezpłatne :tak:
 
witam o poranku :tak::-D:tak:

wczoraj pospałam do 10.30 a dzis juz o 6.30 jestem na nogach i to wyspana :tak: choc wczoraj dzien był bardzo intensywny i na dzisiaj plan tez jest napiety :tak::-D:tak: wczoraj M malował kuchnię, więc najpierw trzeba było ja do tego przygotować a potem posprzątać, a dzis maluje przedpokój, a ja mam w planie posprzatać małego pokój, bo znowu sie "śmieci " nazbierało :tak: takie plany, a zobaczymy jak będzie z realizacja :tak::-D:tak:

Iwonka.............................................. jak sytuacja na froncie :tak::-D:tak:

a mój dzidziol kopie niemiłosiernie, o 23.00 to nie wiem, jaka pozycje przyjąć aby mi było wygodnie ...............:tak:
 
reklama
hej, mam laptopika i neta wiec do Was pisze ze szpitala
dobrych wiesci niestety nie ma, znaczy nie takie jakbym chciala
lekarze wypatrzyli jakies wyniki usg kieyd bylam w ustalonym przez miesiaczke 19 tygodniu ciazy, z ktorych wynikalo ze jestem w 16 i 5 dni no i sie zaczelo zamieszanie, kazdy lekarz sobie pointerpretowal, miesiaczki i domniemanej daty zaplodnienia nie biora pod uwage tylko skupili sie na tym usg i zmienili mi date porodu na 3 wrzesnia, niestety sami nie sa pewni tego do konca wiec wszystko jest okropnie zamotane bo nie weidza czy mnie puscic do domu na conajmniej tydzien czy zostawic na obserwacji ;/ mi nie jest lekko bo ordynator na mnie nazwymyslal i wogole wiec nie milo sie zrobilo, na szczscie polozne i niektorzy lekarze sa super! od wczoraj nie spalam bo w nocy tu sie duzo dzialo, na szczescie nie ze mna ale ogolnie nie da tu sie spac w nocy wiec mykam sie polozyc. mam nadzieje ze urodze niedugo bo mi data 3 wrzesnia wogole nie sprawia radosci, tym bardziej ze lozysko mam juz stare i zwapniale, 2 cm rozwarcia i lekkie nieregularne skurcze. no nic jakos trzeba przezyc, odezwe sie juro.
 
Do góry