reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest jeszcze szansa na to , że będzie dobrze?

Każda beta startuje od 0. To czy wy ją wylapalyscie na poziomie 8 czy 300 nie ma żadnego znaczenia. Po prostu ta co wyłapala 10 to wykryła ciążę tuż po zagnieżdżeniu, a ta co pierwszą bete miała 300 wyłapala ją kilka dni później.
Jak już mówiłam nie ma znaczenia pojedynczy wynik bety tylko jej przyrost
 
reklama
Każda beta startuje od 0. To czy wy ją wylapalyscie na poziomie 8 czy 300 nie ma żadnego znaczenia. Po prostu ta co wyłapala 10 to wykryła ciążę tuż po zagnieżdżeniu, a ta co pierwszą bete miała 300 wyłapala ją kilka dni później.
Jak już mówiłam nie ma znaczenia pojedynczy wynik bety tylko jej przyrost
Zgadzam się z Panią,ale są też cykle monitorowane,no i jak złapie się betę niska np.14 dni po potwierdzonej owulacji,to nawet zakładając pozna implementacje zarodka można zakładać,że coś jest nie tak.,ale to pisze z doświadczenia, lekarzem nie jestem
 
Prawidłowy przerost bety też nie daje gwarancji że jest ok wszytsko. Ja mam za sobą 3 poronienia. W 1 ciąży beta rosła prawidłowo wszytsko.ok, po cyklu stymulowanym. Jednak okazało się puste jajo. W kolejnej pierwsza wykryta beta to było 500 potem przysrot na 700, skok na 800 i znowu spadek na 700, w macicy pusto i w końcu przyszło krwawienie. A w 3 dwa tyg krwawienia po czym HCG z krwi najpierw 21, potem 27, potem zaczęłam dobrze przyrastać aż doszła do 1500. W macicy pusto. I znowu krwaiwnei już porządne. W obecnej ciąży pierwsza beta w dniu meisiaczki 400, potem 950. I okazało się że ciąża bliźniacza, dzis 28 tydzień.
Także scenariusze są różne.
Prawidłowy przyrost też nie daje gwarancji udanej ciąży, aczkolwiek szansę na nią są na pewno duuuuzo większe jak przyrost jest dobry niż jak też przyrosty są poniżej 100% - Wtedy szansa na ciąże zakończona sukcesem to myślę że to tylko jakiś bardzo bardzo mały odsetek.
Aczkolwiek na tak wczesnym etapie jednynie HCG może nam dać jakikolwiek obraz tego czy ciąża się rozwija dobrze. Później USG.
 
Nawet poród nie daje pewności, że będziemy mieć żywe dziecko 💁‍♀️
Jednak przyrost bety jest pierwszą rzeczą, która może pokazać że coś jestt nie tak
 
Zgadzam się z Panią,ale są też cykle monitorowane,no i jak złapie się betę niska np.14 dni po potwierdzonej owulacji,to nawet zakładając pozna implementacje zarodka można zakładać,że coś jest nie tak.,ale to pisze z doświadczenia, lekarzem nie jestem

14 dni po owulacji to beta powinna być 3 cyfrowa. Natomiast 90% kobiet nie potrafi sobie prawidłowo wyliczyć owulacji
 
reklama
Do góry