reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest kaszka manna bez mleka?

myszor78

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2009
Postów
1 126
Mam pytanie, moja corka ma podejrzenie skazy bialkowej(karmie piersią) i chce zgodnie z nowymi wytycznymi wprowdzić tzw.ekspozycje na gluten od 5.miesiąca. Tylko że wszystkie dostepne kaszki na rynku są mleczno-pszenne. Ja nie widziałam innych a wy? Czy w takim razie trzeba kupic zwykłą mannę i ugotowac na wodzie? Na początku ma to byc pół łyżeczki dziennie, więć to lekki koszmr byłoby to gotować...
 
reklama
U nas te kaszki glutenowe robi nestle są bezmleczne ale niestety pisze na nich po 6 miesiącu "Zdrowy brzuszek" Można zamówić jeszcze na allegro glutenowe kaszki bezmleczne Milupy lub Holle
 
Dzięki, właśnie zamówiłam na Allegro z Milupy i z Hippa mannę bezmleczną po 4.miesiącu. Dziękuję za informacje!!!!!!
 
hej moj synek ma rowniez skaze bialkowa i lekarka powiedziala ze jesli dziecko jest alergikiem to gluten dopiero po 10 miesiacu sie podaje ( ona w ogole wyznaje zasade ze wszystkie dzieci dostaja gluten po 10 miesiącu) no ale co lekarz to inna opinia ( moj Maly ma rowniez inne alergie pokarmowe wiec glutenu tym bardziej mu jeszcze nie podawalam) pozdrawiam
 
Mój synek jest alergikiem, pije nutramigen, ale mu po 6 m-cu podałam kaszkę glutenową (wcześniej nie chciałam)i nic się nie dzieje. Kupiłam właśnie "zdrowy brzuszek - kaszkę 5 zbóż + lipa", o których wspominała anihira i jestem z nich zadowolona:-):-p:tak:. Dawałam na początku pół łyżeczki, a teraz tam wrzuciłam miarkę taka od nutra i daję 1 całą i Młody ją dobrze przyjmuje, kupka OK, brzuszek też:tak:.
 
My też jestesmy zadowoleni z kaszek Zdrowy brzuszek Nestle, juz długo je stosujemy-od ok. 9 m.z. Normalna kasza manna nie idzie:-( Mała nią pluje.
 
reklama
Nie udzielam się na tym forum, ale może czas zacząć.
Pomimo, że mój Maciek jest alergikiem pod koniec 6 miesiąca zaczęłam wprowadzać gluten i gotowałam zwykłą kaszkę manna błyskawiczną.
 
reklama
Do góry