reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest możliwość bym była w ciąży?

Dołączył(a)
13 Wrzesień 2015
Postów
3
Witam. Mam 20 lat i mam problem.
Jakieś trzy i pół miesiąca temu z chłopakiem przeżyliśmy swój pierwszy raz. Od tamtej pory bardzo się stresowałam, miałam problemy w pracy itd. Bardzo mało jadłam, moja waga z 54kg (mam 166cm wzrostu) spadła do 47kg. Sama jestem temu winna i dobrze o tym wiem Pod koniec lipca doszło między nami do kolejnego zbliżenia, jednak nie mieliśmy żadnego zabezpieczenia, chłopak nie doszedł trwało to chwilkę, bo się bałam (był to przypadkowy dzień, nie umiem powiedzieć ile dni przed, po okresie i w ogóle). Później dalej nie jadłam, stresowałam się wszystkim, a dodatkowo tym, czy mogłam zajść w ciążę. Teraz, gdy coś zjem boli mnie żołądek, odbija mi się ciągle, czuję się taka pełna. Czy to możliwe, że mogę być w ciąży? Czy to tylko przez to, że prawie nic nie jadłam, a teraz staram się jeść? A może to stres? Nie chcę niepotrzebnie stresować chłopaka, a sama się boję zrobić test ciążowy (wiem, że to głupie z mojej strony ), ale wydaje mi się, że przez tyle czasu miałabym jakieś inne objawy. Dodam, że ostatnio miałam obfity okres, zaczął się 09.09. Proszę o poradę.
 
reklama
To mogą być objawy ciąży. I nie muszą. Może to tylko stres w pracy. Jeśli okres już się opóźnia (nie napisałaś ilodniowe masz cykle) to najlepiej jednak zrobić test ciążowy. Nie masz się czego bać - przecież jeśli jesteś w ciąży to to się nie zmieni tylko dlatego, że o tym nie wiesz...
Kup test, zrób rano, a jeśli jeszcze nie jesteś gotowa na dzieci, to następnym razem po prostu używaj prezerwatywy. A jeśli jesteś w ciąży, to podziękuj Bogu za taki dar, bo niczego ważniejszego w życiu mieć nie będziesz. I mimo, że się boisz, sytuacja zapewne nie sprzyja, a chłopak być może nie jest ideałem, to Twoje dziecko będzie, bo jest Twoje. Cała reszta ułoży się sama. Ufaj trochę sobie i mocno Bogu - wie, co robi...
 
2-3 dni to żadna różnica, to nadal regularny cykl. Szczerze wątpię by to była ciąża. Jak piszesz miałaś silne krwawienie, zapewne miesiączkę (chyba, że po niej też coś działaliście) ;) Jest seks - jest szansa na ciążę. Nawet gdy się ludzie zabezpieczają, a co dopiero gdy nie. Radzę pomyśleć czego teraz w życiu chcesz i działać odpowiedzialnie. Po co się narażać na stres.
 
Ostatnia edycja:
Do góry