reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest szansa dla mojego maluszka?

Dołączył(a)
15 Luty 2018
Postów
9
Witam... wczoraj zrobiłam test ciążowy wyszedł pozytywnie. Dzisiaj szybciutko pobiegłam do mojego ginekologa który zrobił usg które mnie zaniepokoiło. Ostatni okres miałam 18 lutego. (Miesiączki mam niestety nieregularne) wielkość pęcherzyka ocenił na 5 tydzień.. zaniepokoił go fakt iż nie widać żadnej akcji serca. Od dzisiaj boli mnie podbrzusze a na bieliźnie zauważyłam brązowe plamki.. na kolejna wizytę jestem zapisane na 18 kwietnia. Czy coś złego się dzieje z ciąża?
 
reklama
Bicie serca zwykle pojawia się koło 6-8tc, także dzidziuś ma jeszcze czas. Brązowe plamienia mogą ale nie muszą oznaczać niczego złego, jak masz jakieś wątpliwości lub będzie gorzej to warto się wybrać na IP.
 
Hej! Z tym plamieniem to rożnie może być..Czasem to zwiastun najgorszego a czasem przejściowe trudności.Pytanie czy lekarz zapisał Ci leki na podtrzymanie ciąży(luteinę lub duphaston). Rozumiem,że plamienia pojawiły się po wizycie a nie masz żadnych leków to szybko do lekarza na pewno nie czekaj na planową wizytę
 
Przy wczesnej ciazy może jeszcze nie widać bicia serca. Dodatkowo sprzęt do usg może być kiepskiej jakości. U mnie lekarka powiedziała że nie widzi nawet pęcherzyka płodowego A 2 dni później inny lekarz na dobrym sprzęcie zobaczył pęcherzyk z zarodkiem i bijące serce. Co do plamien mogą się one pojawić w czasie planowanej @
 
Ja dokładnie miałam tak samo w ciąży. 5 tydzień, brak bicia serca, brązowe plamienia przez 7 dni. Po dwóch tygodniach zdrowy zarodek :)) dziś 14 miesięczna dziewczynka :-) nie denerwuj się. Relaks !
 
Pff, laska... Mi w 5tc powiedziała, że " no jest pęcherzyk. Ale to jeszcze nic niewiadomo. Czy w ogóle zarodek jest, czy zagnieżdżone i czy jeśli będzie zarodek to czy będzie serce biło". Zbicie maksymalne. Żadnych badań mi nie kazała robić ani nic. Cóż.. ja rozumiem że nie można nastawiać pacjenta, że tak, że wszystko cacy, ale kurka. Ta baba była okropna. A ja dziś jestem w 30tc :) a i mialam 5dni po tej wizycie u tej felernej doktorki też plamienie. Więc na drugi dzień (czyli to już był 6tc) poszłam do innego ginekologa i już było serduszko ;)

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Przecież 5 tydzień to jeszcze nie musi byc akcji serca. U mnie serduszko pojawilo się w 6 tyg:-)
I przy nieregularnych cyklach muszą liczyć z usg wiek ciąży.
Zrób betę hcg i powtorz po 48 a najlepiej 72 godzinach czy dobrze przyrasta:)
Znaczy że ciąża rozwija się prawidłowo

AA plamienie to może być normalne a może coś się dziać.
Każde trzeba skonsultować, najlepiej gdyby lekarz dal coś na podtrzymanie.
Ja miałam na początku ciąży plamienie też się wystraszylam dostałam progesteron ale samo ustalo dzięki Bogu.
Ważne też żeby nie było żywej krwi.
 
Ostatnia edycja:
W 5 tc u mnie byl tylko pęcherzyk za każdym razem, teraz w tej ciąży 5 tydz i 3 dni jak się nie myle pojawilo się krwawienie na usg nadal tylko pecherzyk już lekarz mnie nastawiał, że moze puste jajo. A potem pokawil się dzidzius. Krwawienia jeszcze były 2 razy w tej ciąży zywa krwią i bardzo duże ale u mnie w kazdej ciąży byly i z tych ciąż mam 2 zdrowych dzieci 8 lat i 3 a teraz 3 ciąża leci już 26 tydzień. Takze nigdy nic nie wiadomo
 
W 5 tc u mnie byl tylko pęcherzyk za każdym razem, teraz w tej ciąży 5 tydz i 3 dni jak się nie myle pojawilo się krwawienie na usg nadal tylko pecherzyk już lekarz mnie nastawiał, że moze puste jajo. A potem pokawil się dzidzius. Krwawienia jeszcze były 2 razy w tej ciąży zywa krwią i bardzo duże ale u mnie w kazdej ciąży byly i z tych ciąż mam 2 zdrowych dzieci 8 lat i 3 a teraz 3 ciąża leci już 26 tydzień. Takze nigdy nic nie wiadomo

Ciekawe co jest powodem tych krwawień u Ciebie. Ja bym zawału dostała chyba.
 
reklama
Ciekawe co jest powodem tych krwawień u Ciebie. Ja bym zawału dostała chyba.
Za kazdym razem krwiak i odklejajaca się kosmowka. Ale fakt zawału szlo dostac jak się jedzie któryś raz do szpitala z mysla, że już po ciąży bo to nie małe krwawienia tylko krwotoki że skrzepami. Ale jak widać nigdy nic nie jest przesadzone i nawet takie wielkie krwawienia nie musza oznaczać najgorszego☺️
 
Do góry