reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest to możliwe..?

Pata07

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
4 Kwiecień 2017
Postów
118
Cześć !
Mam lekkie wątpliwości co do tego cyklu i potrzebuje małej pomocy. Moje cykle trwają 28 dni , @ 4 dni (tylko dwa razy zdarzyło mi się, że okres wydłużył się o 2 dni ale było to rozpoczęcie współżycia i zmiana klimatu). Zawsze zaraz po owu pojawiały się bóle piersi i były wrażliwe na dotyk i to one przypominały mi zawsze o nadchodzącej @, za to 1 i 2 dzień @ bez silnych leków przeciwbólowych ani rusz (od początku tak miałam).
Generalnie ostatnią @ miałam 15.02-18.02, wszystko normalnie, nowy cykl, postawiliśmy na ten miesiąc więc staraliśmy się średnio co drugi dzień współżyć, 26.02 wypadała owulacja, kolejny cykl miał rozpocząć się 15.03. Tym razem od owu żadnych zapowiadań, żadnych bóli,za to ospałość, w pracy ciągle chodziłam i ziewałam, mogłam zasypiać na stojąco, no i częściej zaczęłam odwiedzać toaletę. 16.03 z rana pojawiły się mdłości i omdlenia,było mi bardzo słabo i męczyło mnie do wymiotów, zaczął mnie boleć brzuch, ale ustał po jakies pół godziny i nie był tak mocny jak przy @. Lekarz zlecił badanie morfologii i moczu. I po powrocie od lekarza dostałam brązowego plamienia, a po kilku godzinach jasnoróżowego krwawienia, które przerodziło się w standardową @. Kiedy wyczułam piwo, automatycznie zbierało mi się do wymiotów, a kolejne dni (tj. 17.03 i 18.03) z rana musiałam od razu po obudzeniu coś zjeść bo mnie troche mdliło. Od piątku czasami zakręci mi się w głowie i niektóre zapachy poruszają mój żołądek. Test robiony 16.03 ale negatywny. Myślicie, że to było po prostu jakieś opóźnienie? Nie wiem czy jest sens powtarzać test skoro okres się pojawił, trochę inny niż zwykle, ale jednak. Wciąż męczy mnie to od czego te mdłości i omdlenia. Na wizytę muszę czekać do przyszłego tygodnia, dlatego próbuje się czegoś łapać jakieś informacje od bardziej doświadczonych. Choć nie wiem czy jest nawet cień szansy, aby tym razem się udało :(
 
reklama
Zaczelas starania wiec i intensywniej myślałas o ciąży. Takie domysły i stres z tym związany mogą wywołać nie małe zamieszanie w organizmie. Jeśli okres jest nasilone czy też taki jak zwykle to raczej rzeczywiście po prostu nadszedł okres a cykl trochę się poprzestawial. Może i tak być ze była biochemiczna ciaza ale bardziej stawialabym na trochę zmieniony cykl. Oczywiście życzę powodzenia. Myśl pozytywnie. Trzymam kciuki za kolejne staranka
 
Wydaje mi się,że jak test z 16 negatyw to raczej nie jesteś w ciąży.
Kiedy byl ostatni stosunek? Tego 26?
I na pewno byłaś sama wstanie stwierdzić,że to owu była akurat tego i tego dnia?,że sie nie przesunela?
 
Starania zaczelam w zeszlym roku,ale nie wychodzilo wiec odpuscilam. Z ostatnim cyklem pomyslalam ze moze warto cos z tym zrobic I jak tym razem sie nie uda to udac sie do lekarza na badania. Z ta @ rozpoczal sie 13 cykl staran. W tym cyklu staralismy sie wspolzyc co drugi dzien,mysle ze jakby owu sie nawet przesunela to by to nie zmienialo faktu skoro plemniki moga do kilku dni przezyc. Ale odczuwam owu poprzez klucie z ktorejs strony I innym sluzie jest go duzo wiecej I innej barwy. Nie myslalam akurat za bardzo o ciazy, zawsze mam zajecie wiec mi nie pozwalalo na te przemyslenia,dopiero gdy pojawily sie te dolegliwosci I spozniala sie @ to pomyslalam ze moze,ale I tak w glebi wiedzialam ze I tym razem porazka... :( :( :( :(
 
To już trochę się starasz - a robiłaś jakieś badania? Choćby podstawowe?
Może warto przejść się na monitoring cyklu i sprawdzić czy do owulacji dochodzi?
I zapewne wysłać partnera na badanie nasienia - ale wiem że czasem jest to problem...
 
To już trochę się starasz - a robiłaś jakieś badania? Choćby podstawowe?
Może warto przejść się na monitoring cyklu i sprawdzić czy do owulacji dochodzi?
I zapewne wysłać partnera na badanie nasienia - ale wiem że czasem jest to problem...
Wlasnie po tym cyklu postanowilismy isc do lekarza,co dziwne to on sam to zaproponowal,ze trzeba bedzie badania zrobic. Booje sie ze cos jest nie tak I nie bede mogla miec swojej upragnionej fasoliny :( :( :( bo jednak to juz rok prob :/
 
To faktycznie dość długo zwlekał - a mógł chociaż na podstawowe badania krwi skierować (hormony, tarczyca, choroby wirusowe: różyczka/toksoplazmoza/cytomegalia, glukoza, homocysteina, poziom witaminy D itp.)
Plusem jest regularność Twoich @, bo to dobrze rokuje. Nie wiem w jakim wieku jesteś, być może lekarz czeka, bo uważa, że "masz czas".
 
reklama
To faktycznie dość długo zwlekał - a mógł chociaż na podstawowe badania krwi skierować (hormony, tarczyca, choroby wirusowe: różyczka/toksoplazmoza/cytomegalia, glukoza, homocysteina, poziom witaminy D itp.)
Plusem jest regularność Twoich @, bo to dobrze rokuje. Nie wiem w jakim wieku jesteś, być może lekarz czeka, bo uważa, że "masz czas".I
W sensie partner zaproponowal,nie lekarz. U lekarza z tym problemem nie bylismy. Mam 19 lat,moze I mam czas ,ale nie chce w wieku 35 lat urodzic drugiego dziecka. A zawsze jak sie chce to sie nie udaje,a jak sie nie chce to nawet za pierwszym razem sie uda..
 
reklama
A to zmienia postać rzeczy - planowanie dziecka należałoby rozpocząć od wizyty u lekarza. Zrobić cytologię, USG piersi, USG dopochwowe. Lekarz też skieruje na odpowiednie badania.
Czy przyjmujesz kwas foliowy - bo powinnaś zacząć go przyjmować na 3 miesiące przed rozpoczęciem starań.
 
Do góry