reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jestem w ciąży urojonej?

Dołączył(a)
5 Grudzień 2020
Postów
5
Ogólnie zacznę od tego, że mam już jednego synka, który aktualnie ma 15 miesięcy. Stosujemy stosunek przerywany z partnerem, ale już od kilku miesięcy myślałam czasami o tym, że chciałabym, żeby maly miał rodzeństwo. Partner niby chciałby kolejnego malucha, ale jednak jest niezdecydowany. Cykle mam dość nieregularne bo raz 27, raz 31 dni natomiast zawsze czuję kiedy występuje owulacja. W tym cyklu kochaliśmy się kilka razy w okolicach owulacji. Dzień przed i e trakcie mniejwiecej. Około 6 dnia po owulacji, miałam dziwne plamienie tak jakby brązowy śluz. Trochę mnie to zastanowilo ponieważ dokładnie obserwuje swój organizm i nigdy nie mam takich plamien. Od dnia owulacji stale pobolewalo mnie lekko podbrzusze gdzie zwykle boli mnie raczej w dniu miesiączki. Potem zaczęłam odczuwać dziwne zapachy, przestałam pić kawę bo mnie od niej mdliło. Miałam też problem żeby iść na zakupy bo nie mogę dosłownie patrzeć na jedzenie.. Do tego zawroty głowy, od kilku dni też strasznie dużo siusiam. Trochę się pospieszyłam niepotrzebnie i 8 dni przed planowaną miesiączka zrobiłam test który oczywiście wyszedł negatywny. Potem na 6 dni przed miesiączką zrobiłam kolejny test w ciągu dnia który również nie potwierdził ciąży. Od kilku dni miewam też okropne wahania nastroju. W ciągu dnia kilka razy zanosze się płaczem bez powodu na widok np skarpetki a za moment mi przechodzi i czuję się pełna energii. Wiem, że jest też coś takiego jak pms, ale nigdy nie miałam takiego czegoś przed miesiączką. Przed miesiączką zawsze jestem wybuchowa i wszystko mnie wkurza a teraz płacze na zmianę ze śmiechem. Dodatkowo widzę mega zmianę co do apetytu bo zawsze przed okresem miałam problem żeby się opanować z nieobjadaniem się i ważyłam te 2 kg więcej zapewne przez wodę w organizmie. Teraz nie mam apetytu wcale i schudłam nagle 4 kg 🤷 . Mam już dosyć samej siebie dosłownie eh. Boje się, że uroiłam sobie ciążę bo tak bardzo czuję że jestem w ciąży.. ale jednocześnie zaraz myślę o tym, że przecież właściwie nie staramy się oficjalnie o dziecko więc to byłby cud gdybym faktycznie zaszła 🙄 nie mogę przestać myśleć o tym jak bardzo czuję się w ciąży, nie mogę się skupić na niczym innym w ciągu dnia a do okresu jeszcze kilka dni także nawet jeśli miałabym powtórzyć test to sobie poczekam. Znając życie nawet nie zdążę zrobić tego testu bo okres dostanę..
 
reklama
Czy pamiętasz kiedy pojawiła ci się linea negra? Ja jestem dzisiaj 5dni przed @ i zauważyłam że od pępka w dół robi się wyraźna ciemna linia, wcześniej tak nie miałam chyba że mi się już coś uroilo i tak zawsze miałam a nie zwracałam na to uwagi.
Po prostu bądź cierpliwa i czekaj na okres czy. przyjdzie czy nie. Ja ostatecznie w ciąży nie byłam mimo że co cykl miałam typowo ciążowe objawy, za to zaszłam w ciążę w lutym wtedy kiedy objawów nie miałam żadnych :)
 
reklama
Czy pamiętasz kiedy pojawiła ci się linea negra? Ja jestem dzisiaj 5dni przed @ i zauważyłam że od pępka w dół robi się wyraźna ciemna linia, wcześniej tak nie miałam chyba że mi się już coś uroilo i tak zawsze miałam a nie zwracałam na to uwagi.
U mnie bardzo wcześnie, myślę że na pewno sporo przed terminem miesiączki. Raczej kilka dni po zapłodnieniu, ale już dokładnie nie pamietam. Od razu odrzuciło mnie od kawy o alkoholu, dosłownie dwa dni po seksie?Ale pamiętaj, że na tym forum jest bardzo dużo dziewczyn, które uważają że to niemożliwe;) u mnie ta linia była bardzo widoczna.

W pon miałam dostać okres chyba, a w piątek po południu już pozytywnie test.

Powodzenia;)
 
Do góry