reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jestem w ciaży ??

Jak masz mieć @ dopiero za 2 tyg., to żadne domowe testy nie wyryją ciąży, jak dobrze pamiętam to nawet z bety jeszcze nie wyjdzie. Poczekaj do dnia spodziewanego @ i ewentulanie wtedy zrób test, ale z porannego moczu. Nawet wtedy moze wyjść wyniki negatywny, bo może być za małe stężenie hormonu ciążowego, a ciąza już może być. Tak więc jedyne wyjście to uzbroić się w cierpliwość i czekać!!! Trzymam kciuki za II kreski!!!!
 
reklama
pati czegoś tu nie rozumiem, w pierwszym poście pisałaś ze kochałas się 3 tyg. temu i że teraz masz zle samopoczucie, a teraz piszesz ze miesiaczka dopiero za 2 tyg. to ilu dniowe Ty masz cykle??? skoro od stosunku mineły 3 tyg a Ty do okresu masz jeszcze 2 tyg to już jest 5 tyg. a cykl zwykle trwa 4 tyg:tak: W którym dniu cyklu w takim razie były przytulanka bo już sie pogubiłam:baffled: Jeśli rzeczywiście do okresu masz jeszcze 2 tyg. to test napewno nie wykryje ciąży.
 
Tylko własnie obawiam się tego, że wynik będzie nieobiektywny testu..no chyba, że właśnie beta...
no i w dodatku boję się, że sama się nakręcam-wcześniej starałam się prawie 2 lata o dziecko z byłym partnerem..
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze za wcześnie na test domowy,beta może już wyjść ale nawet jeżeli wynik będzie negatywny to nie znaczy że nie jesteś w ciąży.Najlepiej jak poczekasz jeszcze z tydzień
 
właśnie też tak się zastanawiam, że chyba lepiej będzie poczekać do 19 ewentualnie może 17 zrobię test.. z tego co czytałam w sieci do owulacji po pominiętej pigułce mogło dojść nawet w ciągu 36 godzin.. i tak się w sumie też zastanawiam, że gdybym była w ciąży to jak liczyć długość jej trwania ;] chyba +1tydz.
 
Balbinka20 myślę że nie masz się czym martwić. Prawdopodobieństwo że jesteś w ciąży jest baaaaardzo małe. Ja brałam tabletki 7 lat i wielokrotnie mi się zdarzyło że o jakiejś zapomniałam. Nigdy w ciążę w ten sposób nie zaszłam. Ból który opisujesz, choć może wydawać Ci się nieprawdopodobne, może być wynikiem tego, że zastanawiasz się czy jesteś w ciąży. Nasz mózg działa w taki sposób, że zastanawiając się czy jest ciąża, a wiemy jakie są objawy ciążowe, powoduje że one powstają. Przy każdym miesiącu kiedy byłam przed okresem a chciałabym być w ciąży, miałam objawy ciążowe a ciąży nie było. Ból opisywany przez Ciebie może być także bólem owulacyjnym. Zaczęłaś brać tabletki anty dopiero niedawno, więc Twoje ciało mogło się jeszcze nie przyzwyczaić do hormonów więc dlatego owulację możesz czuć inaczej niż wcześniej. Zarówno test jak i beta, warte są do zrobienia dopiero w dniu spodziewanej @, ponieważ teraz jest za wcześnie i jak wyjdzie Ci negatywny to i tak będziesz sie zastanawiać czy nie za wcześnie. Poczekaj do dnia @, jak przyjdzie (będzie krwawienie czerwone, nie brązowe plamienie bez krwawienia) to znaczy że nie ma ciąży. Jeżeli @ nie przyjdzie w planowany dzień albo będzie samo brązowe plamienie, wtedy na następny dzień zrób test. Opakowanie tabletek skończyłabym normalnie, tak jak powinno być brane.
 
Owulacja "nie czeka" aż nie weźmiesz tabletki. To bardzo skomplikowany proces w naszym ciele i jest bardzo mało prawdopodobne że doszło do owu podczas tego dnia. Tym bardziej że owu wypada mniej więcej w połowie cyklu, a u Ciebie był to ok.5 dnia cyklu.
 
reklama
Skoro masz mieć @ 19 to owulacja była ok 5 stycznia,dlatego nie sądze żeby doszło do zapłodnienia ale...
A jeszcze jedno pytanie skoro to było już 2 opakowanie proszków to dlaczego brałaś 1 tabletke w 1 dzień @?
 
Do góry