reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jestem w ciąży ?

Misty1008

Aktywna w BB
Dołączył(a)
4 Luty 2018
Postów
71
Kochane, proszę o poradę :) Ostatni okres miałam 9 stycznia i trwał 3 dni.Dnia 24 stycznia kochałam się z chłopakiem z zakończeniem w środku, 25 stycznia miała owulację. Moje cykle trwają 29-30 dni. Okres powinien przyjść za ok. 2-3 dni. Okres mam bardzo krótki, ale za to bardzo bolesny. Od pewnego czasu mam dość mocno obfity śluz, gdzie przeważnie przed okresem miałam sucho. Już na tydzień przed okresem pobolewały mnie piersi i miałam takie nabrzmiałe jajniki, teraz natomiast nic nie czuję. Kilka dni temu miałam kilka razy dziwne kłucie w prawym jajniku. Dziś natomiast rano miałam takie dość mocne bóle, skurcze w podbrzuszu. Oprócz tego może z 3 razy miałam nudności. Często mam zawroty głowy i jestem ospała. Dość sporo jem, jak na mnie. Nie mam żadnych wstrętów czy innych takich. Oprócz tego mam dziwne bulgotanie, przelewanie się w brzuchu. Czy to mogą być objawy ciąży, czy po prostu sobie wmawiam ?:) Jakie Wy miałyście takie pierwsze pierwsze objawy :)
Dodam, że pomimo młodego wieku, cieszymy się z chłopakiem, że mogłabym być w ciąży :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Zapomniałam się pochwalić najważniejszym <3
29214365_766009550255134_2895819976352989184_n.jpg
Kochane,wczoraj dostalam goraczke.. 38,4.. zimne okłady od razu,dużo wody,prysznic,zjadłam coś,bo byłam osłabiona przez wymioty. Dzisiaj gorączki już na szczęście nie mam,natomiast męczy mnie katar i takie dziwne uczucie zatkanego gardła. Ale za to dzisiaj nie mam już wymiotow.. mogę bez problemu zjeść:)
A u lekarza byłaś?
U mnie coś dziwnego, bo w ogóle nie wymiotowałam a tu tydzień temu po obiedzie (placki ziemniaczane, leżały na żołądku to się nie dziwię) i... Dzisiaj w nocy o_O
Sobie leże, przysypiam już a tu zaczęła mi się dziwnie ślina w buzi zbierać. Mowie co jest, niemożliwe... No i tak leżałam do ostatniej chwili aż w końcu ledwo zdazylam :D . Żeby w 6miesiacu zaczęły mi się mdłości dopiero?

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
O kurcze, to rzeczywiście późno się te mdłości obudziły :D Ja odkryłam co powodowało u mnie wymioty. Ginekolog kazała mi kupić tę witaminę D3, facet kupił mi taką do rozpuszczania pod językiem. Ze względu na to, że miałam wymioty bałam się, że jak ją wezmę to ją zwrócę i nie wzięłam. I co ? Zero wymiotów i mdłości. Jeszcze niekiedy mam lekkie mdłości, ale nie wymiotuję ! Musimy z chłopakiem jutro kupić w aptece tabletki do popijania, takie normalne ;p Ogólnie przez 3 dni wieczorami gorączka.. 38,5.. Dzwonię do lekarza, nie ma miejsc. Jestem umówiona dopiero na przyszły tydzień. Ale już na szczęście przeszło mi, po tym jak facet kupił w aptece wodę morską do wypłukiwania zatok. Od razu przyniosło ulgę ! :) Przy okazji w przychodni zapytam się o moje ubezpieczenie, bo jako tako.. jestem teraz osobą nieubezpieczoną, ale czytałam, że kobiety w ciąży są chronione prawem i nawet jeśli kobieta nie jest ubezpieczona, to staje się ubezpieczona na czas porodu i 6 tygodni po nim, więc popytam :) Najgorsze to, że nie wiem czy zdążę zrobić badania krwi dla ginekolog.. Najwyżej pójdę do Niej bez tych badań, a zrobię je później. Na razie jestem chora i osłabiona, więc z badań krwi nici :/
 
Kochane, w poniedziałek miałam wizytę u ginekologa. Wszystko jest dobrze, według wymiarów dzidzi jest to 7 tydzień i 4 dzień :) więc jest kilka dni różnicy, pomiędzy wymiarami dzidzi, a obliczeniami według okresu, ale ginekolog powiedziała, że to się zdarza. Mam na lewym jajniku torbiel, będziemy na następnej wizycie oglądać czy się zmniejsza. Oprócz tego wszystko jest ok. Ginekolog kazała mi na razie brać tylko kwas foliowy i witaminę D3, dopiero później do tego dojdą witaminki dla kobiet w ciąży :) Widziałam jak pracuje serduszko. Na zdjęciu w sumie widać jakiegoś stworka i nic więcej :p. W przyszłym tygodniu idę robić badania krwi, miałam już robioną cytologię ;) Następną wizytę mam za miesiąc. Niestety, mimo chęci chodzenia na NFZ, chodzę prywatnie. Ginekolodzy na NFZ mieli straszne opinie.. A kobieta do której chodzę miała bardzo dobre, oprócz tego jest bardzo miła. Za wizyty trochę bierze, no ale cóż.. Oprócz tego, mam całkowitą niechęć do mięsa.. mimo tego, że chętnie bym go zjadła, to podczas jedzenia mięsa mnie naciąga.. tak samo jest z produktami za bardzo słodkimi. Słodka, karmelowa itp czekolada odpada.. Nadal mam mdłości i niekiedy poranne wymioty, dlatego od razu po wstaniu zjadłam cokolwiek. Rogalik, kawałek chleba, jabłko.. to naprawdę bardzo mi pomaga i unikam wtedy wymiotów. Muszę jeść co jakiś czas, bo gdy brzuch mam za bardzo pusty, to znów mam mdłości, zawroty głowy itp. Na szczęście przestało mnie aż tak odrzucać od zapachów. Oprócz tego pije herbate lub wode z dużą ilością cytryny. Nie dość, że pyszne to pomaga przy mdłościach :D
 
Gratulacje, wygląda na to że wszystko w najlepszym porządku :) tez miałam torbiel teraz w ciąży z synem, niestety nie pękła ani nie wchłonąła się w ciąży i przez to co jakiś czas miałam bóle w okolicach jajnika przy którym znajdowała się torbiel...
 
Mi codziennie towarzyszą bóle podbrzusza. Trudno mi powiedzieć, czy to są bóle jajnika na 100%, ale są podobne do bóli miesiączkowych. Rano również boli mnie delikatny brzuch podbrzusza. Właśnie muszę zadzwonić do ginekolog i zapytać się czy to normalne. Następną wizytę mam na 9 kwietnia. No chyba, że wyniki krwi wyszłyby złe, wtedy mam do niej dzwonić ;)
 
Do góry