reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jestem w ciąży ?

Misty1008

Aktywna w BB
Dołączył(a)
4 Luty 2018
Postów
71
Kochane, proszę o poradę :) Ostatni okres miałam 9 stycznia i trwał 3 dni.Dnia 24 stycznia kochałam się z chłopakiem z zakończeniem w środku, 25 stycznia miała owulację. Moje cykle trwają 29-30 dni. Okres powinien przyjść za ok. 2-3 dni. Okres mam bardzo krótki, ale za to bardzo bolesny. Od pewnego czasu mam dość mocno obfity śluz, gdzie przeważnie przed okresem miałam sucho. Już na tydzień przed okresem pobolewały mnie piersi i miałam takie nabrzmiałe jajniki, teraz natomiast nic nie czuję. Kilka dni temu miałam kilka razy dziwne kłucie w prawym jajniku. Dziś natomiast rano miałam takie dość mocne bóle, skurcze w podbrzuszu. Oprócz tego może z 3 razy miałam nudności. Często mam zawroty głowy i jestem ospała. Dość sporo jem, jak na mnie. Nie mam żadnych wstrętów czy innych takich. Oprócz tego mam dziwne bulgotanie, przelewanie się w brzuchu. Czy to mogą być objawy ciąży, czy po prostu sobie wmawiam ?:) Jakie Wy miałyście takie pierwsze pierwsze objawy :)
Dodam, że pomimo młodego wieku, cieszymy się z chłopakiem, że mogłabym być w ciąży :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Zapomniałam się pochwalić najważniejszym <3
29214365_766009550255134_2895819976352989184_n.jpg
reklama
Nie, jeszcze nie biorę. Dopiero co się dowiedziałam i szczerze mówiąc jeszcze do mnie to do końca nie dotarło :D Ale facet już wszystko oglądał.. hah :D
To już zacznij. Ja bralam folik mama trymestr I. Niektóre nawet przed zajściem w ciążę biorą, na pewno nie zaszkodzi;p.
Ja jestem w 21tc i do tej pory czasem nie dowierzam :)

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To w takim razie, jutro kupię :) Dzięki za radę :> No w sumie my z facetem bardziej planowaliśmy bobaska gdzieś za rok :> Ale cieszymy się, że tak wyszło :)
 
To w takim razie, jutro kupię :) Dzięki za radę :> No w sumie my z facetem bardziej planowaliśmy bobaska gdzieś za rok :> Ale cieszymy się, że tak wyszło :)
Wiesz co... Człowiek nigdy w 100% nie będzie gotowy, zawsze się coś znajdzie ;d. Chyba zawsze by było a to, ze może za wcześnie, a może za pół roku, bo coś tam coś tam... Najważniejsze jest miec chociaz druga (odpowiedzialna!) osobe, wtey sobie poradzicie ;)

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pewnie, że tak ;) Poradzimy sobie bez problemu :) A powiedzcie mi, ile brać kwas foliowy ? Czy brać oprócz niego coś jeszcze :) ? Codziennie przed spaniem od dłuższego czasu pije wodę z witaminą C :)
 
Pewnie, że tak ;) Poradzimy sobie bez problemu :) A powiedzcie mi, ile brać kwas foliowy ? Czy brać oprócz niego coś jeszcze :) ? Codziennie przed spaniem od dłuższego czasu pije wodę z witaminą C :)
Niee. Póki co kwas foliowy. Ja brałam akurat Folik mama I trymestr i go się bierze 2x dziennie.
Najlepiej spisz sobie na kartce pytania jakie chcesz zadać ginekologowi, bo potem się zapomina... A wiadomo, pierwsza ciąża to milion niewiadomych...
A będziesz szła do ginekologa prywatnie czy na NFZ? Nie moja sprawa ogolnie :D, ale chodzi mi o to, że jak prywatnie to przed wizytą możesz sobie już zrobić badania krwi dla kobiet w ciąży, żeby już z czymś pójść, bylabys powiedzmy o wizytę do przodu ;p. Bo tak to pójdziesz i no cóż, każe Ci zrobić badania i pozniej i tak znów za tydzień byś musiała iść, a tak to za jakieś 4-5tyg następna wizyta.
A jak na NFZ to poczekaj do wizyty, bo dostaniesz wtedy skierowanie ;p


Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Chyba na NFZ. W sumie to jutro zadzwonię i zapytam się jakie są kolejki ;p Bo różnie z tym bywa. No a jak długo brać kwas ? Do końca ? Czy tylko kilka miesięcy ;p ? I witaminkę C mogę nadal pić ;D ?
 
Chyba na NFZ. W sumie to jutro zadzwonię i zapytam się jakie są kolejki ;p Bo różnie z tym bywa. No a jak długo brać kwas ? Do końca ? Czy tylko kilka miesięcy ;p ? I witaminkę C mogę nadal pić ;D ?
Noo Ci powiem jak masz dobrego na NFZ to idz na NFZ... Ja byłam na pierwsze wizyty prywatnie ale potem przepisała mnie na NFZ, bo się okazało że zna moja ciotkę blablabla... Ale tak to i wizyty kontrolne jakieś 150zl, badania krwi co miesiąc. A te pierwsze to już w ogóle koło 300 bo ich dużo jest...
Tu nie chodzi o skąpstwo, ale skoro mam dobrego ginekologa na NFZ to po co mam szukać innego prywatnie. Wolę te zaoszczędzone pieniążki na dziecko odkładać już :)

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Chyba na NFZ. W sumie to jutro zadzwonię i zapytam się jakie są kolejki ;p Bo różnie z tym bywa. No a jak długo brać kwas ? Do końca ? Czy tylko kilka miesięcy ;p ? I witaminkę C mogę nadal pić ;D ?
Wiesz, że nie wiem?;p witamina c jest też w owocach więc pewnie tak.. ale czasem warto się wstrzymać co by przypadkiem nie zaszkodzić :p. I właśnie zapisać sobie to pytanie na kartce do ginekologa;d

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry