reklama

Czy kaszki ryżowe,kleiki itp zatwardzają??

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez bombelq, 12 Październik 2011.

1. bombelq

bombelq Fanka BB :)

Mam pytanko czy kaszki ryżowe,kleiki itp powodują zatwardzenia u maluchów?:crazy:

2. agrafka80

agrafka80 Fanka BB :)

Z tego co pamiętam - mogą powodować. Szczególnie te z cukrem.

3. reklama
  4. szóstkowa mama

szóstkowa mama Fanka BB :)

U moich dzieci żadne kaszki nie powodowały zatwardzeń,a mam ich całą szósteczkę.

5. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

u mojej z nestle spowodowały bardzo rzadkie kupki, a z bobovity je unormowały. Do tej pory je bobovitę lub hippa i kupki są ok.

6. benfica

benfica Fanka BB :)

U nas nic takiego się nie dzieje, ani po kaszce ani po kleiku :rofl2:

7. bombelq

bombelq Fanka BB :)

A dajecie kaszki na noc czy bardziej w ciągu dnia bo ja już zgłupiałam chciałam na noc dawać mówią że niby dziecko powinno dłużej spać a z drugiej strony że na noc kaszka za ciężka i obciąża brzuszek i dziecko może spać niespokojnie :crazy:

8. lampioniki

lampioniki Początkująca w BB

Cześć
    My dajemy naszej 5,5 miesięcznej córce kaszkę wieczorem i rano (z butli), do tego obiadki i deserki. Nie zauważyłam żadnych zatwardzeń nigdy. Jak kiedyś nie było kupki rano (i przez cały dzień) to teraz obowiązkowo jest (a potem jeszcze ze dwie w ciągu dnia). Pewnie spowodowała to zróżnicowana dieta. Dajemy jej kaszki Bobovity i Nestle.

9. vampiria

vampiria Fanka BB :)

Hej
    Ja dawałam swojej dziumce kaszkę na noc, zaczęłam jak miała trzy miesiące, nie miała problemów z trawieniem, nie zaczęła też gorzej sypiać, więc myślę, że spokojnie możesz Zosi dawać kaszki na noc. Oczywiście obserwuj dokładnie czy nie dzieje się nic złego, nie boli ją brzuszek itp, bo wiadomo- każdy dzieciaczek reaguje inaczej ;-)

10. reklama
  11. benfica

benfica Fanka BB :)

Gabryś je kaszkę na noc, ale nie zauważyłam, żeby przez to lepiej czy gorzej spał :-D

12. martina13

martina13 Aktywna w BB

W kontynuacji tematu- mój synek (19tyg) od 4dni dostaje na noc kleik Nestle (2,5łyżeczki) na moim mleku 150ml. Pierwsze 3 noce spał o niebo lepiej, tylko 2 wstawania nocne (a normalnie co 1,5-2h!!!). Wczoraj za caly dzień nie zrobił kupki. Tą noc dużo się wiercił i budził co 1,5-2h. Dzis już południe a kupki dalej nie ma. W dzień nie stęka, więc nie wiem czy to już obawiać się o zatwardzenie? Co w takiej sytuacji? zrezygnować z kleiku na noc? a może spróbować jakiegoś soku np. z jabłka? proszę o radę

Poleć forum