reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy kaszki ryżowe,kleiki itp zatwardzają??

Wiesz co martina13 ja tez dawalam malej kaszke ryzowa na noc bo myslalam ze dluzej bedzie spala ale niestety nic to nie dalo a tak jak piszesz spala niespokojnie wiec zrezygnowalam daje jej kaszke w dzien ale tez ma problemy z kupa i gdzies wyczytalam ze wlasnie kaszki ryzowe zatwardzaja dlatego zalozylam nowy watek na forum....z ta kupka to na razie nie ma tragedii jeszcze a sok jak najbardziej z jablka mozesz podac u nas jescze gruszkowy dziala albo deserek z gruszek i sliwek sa po 4 miesiacu
 
reklama
Wiesz co ja daje kupny z gerbera dawałam z butelki jabłkowy,jabłko-gruszka lub sama gruszka dobry też na zaparcia jest ponoć z hippa nektar śliwkowy ale moja mała nie chce go pić sok daje tak na maxa ok 100 ml dziennie zależy ile mała chce pić albo zwykłą przegotowaną wodę przed samym jedzeniem....
 
Kolejnej nocy (5 noc) podałam kleik, z racji że jednak kupka pojawiła się wczoraj. Ale tej nocy pobudki były co 2.5-3h i Maly coś stękał wiec chyba trzeba zrezygnowac. Tylko nie wiem czy calkowicie czy podawać np. w dzień? A jak to jest z tymi kleikami i kaszkami kukurydzianymi? je mozna podawać podobno od 5 msca czyli u nas za tydzien. Czy te kukurydziane produkty mogą też zatwardzać? Apropos soku dopiero dzisiaj będę miała okazję spróbować czy coś pomoże.
 
Wiesz co ja dawałam kaszkę ryżową(mała nie może mlecznych) i próbowałam na noc i też ani zosia dłużej nie spała i miała podobne objawy budziła się spała niespokojnie itp więc szczerze mówiąc stwierdziłam że to po kaszce i na noc zrezygnowałam dawałam w dzień parę razy ale słyszałam że kaszka ryżowa powoduje zatwardzenia a my się cały czas borykamy z tym problemem więc od 3 dni na razie nie daje w ogóle kaszki ryżowej co do kleiku próbowałam kukurydziany ale mała nie chce go jeść za bardzo
 
Jezeli Twoj maluch sie przebudza w nocy,steka i sie prezy to oznaka,ze cos tam w brzuszku nie tak,zrezygnuj z kasz na noc. Zatwrdzaja kasze ryzowe i kleiki,z reguly jk dzieci maja problemy z zaparciami to nie podaje sie ryzu, ja daje kasze jaglana i lacze ze sloikami owocowymi,z butli podaje. Wywar ze sliwek,gruszki williamsa,brzoskwinie ,morele,jabla,to wszytsko nie zatwardzi:) Pozdrawiam
 
Do góry