reklama

Czy kotka musi mieć kociaki?

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez Kocinka, 8 Grudzień 2005.

1. Kocinka

Kocinka Gość

Nasza kotka Tosia nie jest wysterylizowana.Słyszałam gdzieś, że każda kotka powinna przynajmniej raz w życiu zostać matką.Czy to prawda?

2. Anus

Anus Fanka BB :)

Ja też to słyszałam, że każdy kot i każdy pies powinien przynajmniej raz mieć małe.

3. reklama
  4. naja

naja Fan(ka)

a ja niedawno spotkalam sie z przeciwna opinia. tez zawsze myslalam, ze kotka powinna miec kocieta, tymczasem p.weterynarz wypowiadal sie, ze odwrotnie. raz rozbudzonego instynktu nawet sterylizacja juz nie powstrzyma i kotka mimo to moze zachowywac sie, jakby miala ruje i chciec miec maluszki.

ale mam tez taka propozycje.. wrzucmy te posty dotyczace kotow do jednego watku, bo nam balagan wyjdzie z tego, co..?

5. axxa

axxa Fanka BB :)

u mnie w domu rodzinnym zawsze były koty (kotki)... i tylko raz były kociaki... obecnie mama ma 2 kotki... maja one po parę lat... i z nimi wszystko ok...

zawsze mówiłam że ja w swoim domu tez będę miała kota... ale życie płata figle... mam sunie...:):)

6. aga77

aga77 Fanka BB :)

od zawsze bylam kocia mama ;D, do niedawna mialam dwa kotki , ostal sie jeden bo cos drugiemu sie poprzestwialo w glowie :(
    Ten , ktory zostal jest odchowany od strzykwaki i zachowuje sie raczej jak pies , a najbardziej kocha swojego pancia , wita sie z nim i wskakuje na ramie ;) ,i lize go po buzi.
    A co do kotek , od weterynarza slyszalam ,ze gdy po zle wykonanej sterylizajci pozostanie chocby najmniejszy kawalek jajnika ( nawet wilkosci lebka szpiliki)
    potrafi produkowac jajeczka ,wiec kotka moze byc plodna i miec kocieta . Ciekawe co ?

7. EWCIK100

EWCIK100 Fanka BB :)

Mam teraz dwie kotki: jedną płodną i jedną wysterylizowaną. Moja pani doktor weterynarz jest jak najbardziej za steryzlizacją kotek i wszyskich do tego namawia. Nie wiem, jakie mogą być konsekwencje psychiczne dla kotki, ale z fizycznych najczęściej wymienia się otyłość i ropomacicze. Moja kotka jest jeszcze młoda i niczego takiego nie zauważyłam. natomiast po zabiegu stała się łagodniejsza i bardziej przywiązana do domu.
    Nasz pani doktor przy zabiegu usuwa jajniki i jajowody, a czasami całą macicę, gdy niepokoją ją np. zmiany na jajnikach.

8. marul

marul Gość

Musi mieć kociaki.
    LPR ma plan, że dla kotek,które nie mają kociaków jedzenie będzie droższe!

9. EWCIK100

EWCIK100 Fanka BB :)

A co z becikowym? Moja kotka ma po 5-6 malych, to jakieś wsparcie by się przydało (ile to żre, jak rosnie! :o)

10. reklama
  11. Kamilka_21

Kamilka_21 Fanka BB :)

ja mam kota. Jak miał 7 miesiecy zrobilismy z niego kastrata i nie miał dzieci jak na razie ma 2 lata i jest normalny i nic mu sie nie dzieje ;D

Poleć forum