reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy któraś też to miała

stepienk24_12

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Marzec 2020
Postów
106
Czy któraś też to miała. Mianowicie dzisiaj byłam na konsultacji u lekarza u którego miałam badania prenatalne i powiedział że z badania PAPP-A wyszło że mam niewydolność łożyskową i nie wiem czy to jest coś niebezpiecznego bo dostałam skierowanie do poradni genetycznej dodatkowo jeśli chodzi o zespół Downa do wyszło 1 do 212 i nie wiem czy mam się martwić czy nie. Lekarz zaproponował pobranie płynu owodniowego ale się boje ze coś może być nie tak
 
reklama
Jeżeli nie ma dla Ciebie znaczenia, czy dziecko będzie miało zespół Downa czy nie, to nie rób badania. Jeśli chcesz wiedzieć, żeby mieć czas na podjęcie jakiś działań, przygotowanie się na przyjęcie chorego dziecka,to zrób. Oczywiście wynik 1:212 to jeszcze nie wyrok. Ja jakbym była w takiej sytuacji, to chciałabym wiedzieć. Co do łożyska to się nie wypowiem, napewno w szpitalu wszystko dokładnie sprawdzą i się Tobą zajmą.
 
Takie są wyniki z krwi ale ja się na tym nie znam
 

Załączniki

  • 16231833426425610513614182947463.jpg
    16231833426425610513614182947463.jpg
    733,8 KB · Wyświetleń: 60
Miałam z pappa wynik zd 1:8. Odbierając wyniki ginekolog nic mi nie wytłumaczył, powiedział że albo Nifty albo amniopunkcja. Te badania miały określić co dalej. Dopiero prowadzący gin powiedział, że to nie musi być zd tylko np. problemy z ciśnieniem, łożyskiem czy nawet zbyt wczesny poród. Syn zdrowy, od 38 tygodnia ciąży problemy z ciśnieniem 155/110. W 39 tyg wywoływanie porodu przy ciśnieniu 170/115. Stan przedzucawkowy. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Lepiej jednak brać pod uwagę przy tych wynikach jeśli kariotyp wyjdzie prawidłowy, że na finiszu może się coś dziać.
 
Dostałam skierowanie do poradni genetycznej i on ma mi dokładnie wytłumaczyć co i jak a potem mam zadz do lekarza i umówić się na pobranie płynu owodniowego. U mnie zd wyszło 1:212. Ogólnie powiedział że narazie nie ma co się martwić na zapas
 
Do góry