reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy któraś z mamusiek zaszła?

reklama
Ze stosunku w 8 dc mozna, ponieważ plemniki mogą dozyc nawet do 6-7 dni. 8+6 = 14, czyli typowo dla cyklu 28 dniowego.
Może byc rownież ciaza z owulacji podczas krwawienia srodcyklicznego, ktore niczym zewnętrznie nie różni sie od miesiączki.
Jesli ktos mierzy temperaturę to wie czy to miesiaczka czy krwawienie i wtedy unika w tym drugim przypadku stosunku.
To tak na szybko.

Ogólny wniosek: tak ciaza mozliwa
 
Zaszłam w ciążę przez stosunek w 9dc ale przy cyklach 23dniowych. To wszystko też zależy od organizmu, owulacja może się przesunąć a plemniki mogą przeżyć w organizmie kobiety kilka dni.
 
Ja tak miałam - ciąża ze stosunku w 8dc, ale przy cyklach 30/32-dniowych. Mimo że wówczas kalendarzyk mi się sprawdzał od 5-6 lat...
Wiem, że później stosunków nie było, więc nie mam wątpliwości.
 
reklama
reklama
Do góry