reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy któraś z Was brała xanax w ciazy?

Dołączył(a)
3 Sierpień 2022
Postów
14
Hej dziewczyny!
Czy któraś z Was brała xanax lub inne benzo w trakcie ciąży? Czy zauważyłyście jakiś wpływ na dziecko? Opóźnienie w nauce lub rozwoju? Przeszłam przez wiele stron internetowych i zagranicznych forów jednak chciałabym wiedzieć czy tutaj ktoś miał podobna sytuację :) cierpię na zaburzenia lękowe, lekarz wypisuje mi xanax i mam go brać tylko kiedy bardzo potrzebuje. W pierwszym trymestrze zdarzyło mi się wziąć dwa razy w dawce 1-2 mg, w drugim trymestrze raz 2 mg i trzy razy 0,25. Jestem teraz w 28 tyg. Wszystkie badania prenatalne w porządku, jeszcze trzecie przed nami. Boję się jednak jakichś problemów behawioralnych/w nauce spowodowanych przyjmowaniem xanaxu w ciazy.
 
reklama
Nie brałam,ale wydaje mi się,że lekarz nie przepisał Ci czegoś co mocno zaszkodzi,tym bardziej,że badania
prenatalne wyszły dobrze,lekarze oceniają zazwyczaj sytuacje,czy wiekszym zagrożeniem jest lek czy dana przypadłość,także spokojnie,pewnie wszystko będzie dobrze ! ;) poza tym brałaś go sporadycznie ,a jakby się miało coś zadziać z ciążą to myślę,zę już by to wykryto ;)
 
Hej dziewczyny!
Czy któraś z Was brała xanax lub inne benzo w trakcie ciąży? Czy zauważyłyście jakiś wpływ na dziecko? Opóźnienie w nauce lub rozwoju? Przeszłam przez wiele stron internetowych i zagranicznych forów jednak chciałabym wiedzieć czy tutaj ktoś miał podobna sytuację :) cierpię na zaburzenia lękowe, lekarz wypisuje mi xanax i mam go brać tylko kiedy bardzo potrzebuje. W pierwszym trymestrze zdarzyło mi się wziąć dwa razy w dawce 1-2 mg, w drugim trymestrze raz 2 mg i trzy razy 0,25. Jestem teraz w 28 tyg. Wszystkie badania prenatalne w porządku, jeszcze trzecie przed nami. Boję się jednak jakichś problemów behawioralnych/w nauce spowodowanych przyjmowaniem xanaxu w ciazy.
Nie sądzę żeby w ciąży można było brać tego typu leki. Xanax kojarzy mi się z dosyć silnym lekiem więc tym bardziej uważam że nie.
 
Do góry