reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ktoś bierze duphaston lub no-spę?

Cześć dziewczynki, ja jestem w 14 tyg. ciązy i wlasnie skończyłam brac duphaston. Brałam go od 5 tyg. ciazy po jednej tabletce dziennie, plus jeden folik i co drugi dzień materne. Teraz mój gin kazał mi brac przez cztery dni po pół tabletki duphaston, żeby odzwyczaić (nie drastycznie) organizm i juz przestać z duphastonem i folikiem, a Materne zaczac brać codziennie. Wiąże sie to podobno równiez z dobryki wynikami badań.
A mam pytanko, dziewczyny, czy wy macie czasem takie dośc obfite upławy?? Czy któras pytała lekarza czy to normalne?
A i jeszcze jedno, odnośnie kąpieli w wannie. Lekarze mówią "nie", ale chodzi tu o wodę powyżej 40 stopni. W wodzie do 40 stopni mozna siedzieć i 20 min.
Pozdrawiam goraco.
 
reklama
Agaciulka! Te zbyt obfite uplawy - nie wpoinno ich być praktycznie w cale - to najprawdopodobnie wywolane infekcją najpewniej grzybiczną. Należy jak najszybciej coś z tym zrobić -tzn. powiedzieć gin. i skłonić do zaleczenia. Praktycznie nie znam dziewczyny ktora była w ciązy i nie miala takiej infekcji. Lekarze częstro niestety to ignorują, a to dalej się rozwija i im dalej tym trudniej się tego pozbyć. A kompieli też radzą unikać właśnie z tego powodu, żeby zmniejszyć ryzyko załapania czegoś.
 
Agaciulka28- najlepiej jak zrobisz ponowne badania moczu- i wtedy będziesz wiedziała czy upławy związane są z infekcją bakteriologiczna. Badanie to powinno wykazać istnienie bakterii i innych nabłonków w moczu.
 
Dzięki dziewczyny, ale mam jeszcze pytanko. Dopiero co robiłam badania i moczu też i wszystko wyszło suuper. Upławy te może nie są strasznie duże, ale zaniepokoiłam się ich lekko nieprzyjemnym zapachem. Nigdy wczesniej tego nie miałam, jeśli upławy były to bezwonne.
Dzięki za rady.
 
Dziewczyny, jeszcze słówko, jak uczestnicze w kilku watkach, to czy moge sobie to jakos zaznaczyć, żeby pamiętać? Bo na razie to zapisuje sobie to na kartce, ale może jest taka funkcja?? Dzieki
 
na gorze masz taki link pokaz nowe odpowiedzi na twoje wątki i pokaze ci tylko te wątki gdzie pisałas

beztytuu9nw.png

:) :)
 
Jeżeli chodzi o upławy to pytałam się gina i powiedział, że kobieta sama nie jest w stanie sprawdzić czy to już zapalenie czy jeszcze nie i zawsze jak stwierdzi zwiększenie upławów powinna powiedzieć lekarzowi. Kiedy występują upławy a nic się nie dzieje może to być spowodowane zwiększeniem czynności tarczycy, mi dodatkowo zdarza się rano katar czasami pokaszluje to podobnie jak te upławy, tarczyca wpływa na rozmiękczenie śluzówki.
 
"Ocena wykładników zapalenia pochwy u ciężarnej jest trudniejsza niż u nieciężarnej. Wynika to z fizjologicznego przekrwienia i przerostu ścian pochwy i szyjki macicy oraz zwiększenia ilości fizjologicznej wydzieliny pochwowej."
Także większa ilość wydzieliny jest zjawiskiem fizjologicznym, niekoniecznie świadczy o jakichś nieprawidłowościach.
 
Dziewczyny, jedna szybka rada: leczcie się jeśli wda sie wam "grzyb" bo potem przy porodzie naturalnym istnieje wielkie prawdopodobieństwo że wasza dzidzia zarazi się i będzie miała pleśniawki. A bierze się to stąd, że grzyb owy rozwija się tylko w dwóch miejscach: pochwie i ustach. Ja nie "doleczyłam", nie zdążyłam i oczywiście pędzlowanie buzi małego języczka mojej Niuni mnie nie minęło :-[
 
reklama
Wracając do tematu wątku- mój gin przepisał mi no-spe..oraz magnez, a takze nakazał już brac feminatal. No-spe mam wziąsc tylko wówczas gy będe odczuwala jakies bóle, skurcze w brzuszku..powiedział, ze warto ją miec w domowej apteczce zawsze pod reką..nie zaszkodzi a pomoze.
 
Do góry