reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ktoś bierze duphaston lub no-spę?

agaforever

Mama lipcowa'06 Początkująca(y)
Dołączył(a)
7 Listopad 2005
Postów
23
Ahoj:) jak tam mamusie?mnie od 3 dni bolał brzuch-jak na okres,nawet bardziej no i się przeraziłam-bo do 12 tygodnia jeszcze 4 tyg wiec daleko.zadzwoniłam do gin i kazała mi barć duphaston i nospe-forte.czy macie podobnie?czy nie za dużo tycg leków?całuski
 
reklama
Witam :)
Ja na początku ciąży też brałam no-spę. Lekarze proponują ją przy bólu brzucha co by ewentualnie zapobiec skurczom. Jeśli boli brzuch... poradź się swojej gin, ale ja brałam scopolan po 1 tabletce 3x dziennie- tak na wszelki wypadek jak mówił mój gin
Pozdrawiam
 
agaforever mnie też bardzo ciągneło w dole brzucha i też od 5tc biorę no-spe forte najpierw przez 7 dni 3 razy dziennie a teraz tylko w razie niemiłej dolegliwości pozdrawiam
 
Agaforever! Jedno i drugie bezpieczne dla dziecka. Nospę czasem bierze się przez całą ciążę, żeby zminimalizowac ryzyko za wczesnego porodu. Jak cię tak mocno bolało, to wypadaloby tez pokazac się jakiemuś lekarzowi i może USG by sie tez przydało. W sumie to według mnie odwarzna ta twoja lekarka tak tylk przez telefon....
 
Dzięki za wszystkie odpowiedzi:). magdelenko,była u lekarz tydzień wczesniej z usg i wogóle,wszystko było ok,może dlatego tak się zdecydowała przez telefon.pozdrawiam
 
Mi lekarz tez kazala brac duphaston jak sie dowiedziala,ze mam dosc silne bole podobne do tych przy @.Naszukalam sie informacji na temat leku i pisza ,ze to w sumie na podtrzymanie ciazy.Martwie sie tym troche ,ze musze cos brac ale to bardzo dobry i bezpieczny lek wiec chyba lepiej brac zeby bylo wszystko O.K. ;) ;D
 
witam
jestem w 8 tygodniu i biore i nospe i duphaston 3razy dziennie po jednej tabletce lekarz powiedzial mi zebym zaczela brac jak w czwartek wieczorem zaczelam plamic ale w sobote po polodniu przestalam i narazie nie plamie mam caly czas brać na wszelki wypadek ale jeste to bezpieczny lek wiec sie nie martwcie pozdrowienia

 
Jestem w 14 tc i wciąż biorę duphaston 3x dziennie ale to już ostatni tydzień dla tego leku.(nopsę też brałam 3x dziennie) Moja pierwsza ciąża była poroniona a teraz jestem pod szczególną obserwacją :). Plamienia w tej ciąży też były i stąd ten duphaston ale nie pomógł do końca, bo ok 10 tc znów zaczeły się plamienia więc dodatkowo dostawałam zastrzyki z kaprogesteronu. Po zastrzykach wszystko ustało i teraz jest już dobrze (tak mówi lekarz). Jestem dobrej myśli i czekam w maju/czerwcu na dzidzię.
 
Ja też biorę duphaston od 8 tygodnia, kiedy to okazało, się, że lekko odkleja mi się łożysko. Przez 2 tygodnie brałam 3 razy dziennie, a teraz 2 razy dziennie. I też czekam na czerwcowego dzidziusia:)
 
reklama
mi moj gin zalecil duphaston, ze wzgledu na to, ze w ciaze zaszlam mimo brania tabletek i nie wiedzac o tym jescze ok 3-4 tygodni je zazywalam. powiedzial, ze nie powinno to zaszkodzic, ale dla pewnosci przepisal duphaston, a ciaze potraktowal jako podwyzszonego ryzyka:(
 
Do góry