reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ktoś daje pić dziecku karmionemu piersią?

A ja nie daję herbatek, tylko wodę i rozcienczone bobofruty. Moja przyjaciółka, doświadczona mama, ciągle mi powtarzała, zeby nauczyć malucha wodę pić i jakoś sobie to do serca bardzo wzięłam i nauczyłam tę wodę pić. A bobofruty rozcieńczam, bo je uwielbia, a wiem, że soczku można ograniczoną ilość dziennie podać
 
reklama
no to się wtrącę, jeśli będziesz karmić piersią i dopóki się laktacja nie ustabilizuje, nie podawaj mieszanki nawet na noc:no: chyba że zajdzie taka konieczność (np maleństwo będzie źle przybierać na wadze)
mleko matki w nocy jest najtreściwsze, a nieprawdą jest, że dzieci ma butli się nie budzą w nocy
znajoma karmi mieszanką a mały budzi się w nocy co godzinę
ja karmię piersią i synek budzi się co 3-5 godz (różnie) a jest o 3 dni młodszy od jej synka (więc wiek w tym przypadku nie gra roli)
ja podaję herbatki od 3go m-ca (sporadycznie) teraz częściej (zalecenie pediatry) i dziś doszedł soczek

aha od ostatniego postu dziecko się naprawiło, budzi się w nocy 2 razy
 
Moj maluszek 2 mies jest na piersi i lekarz nie kazal dopajac jak dziecko jest na piersi ale ja raz dziennie mu podaje z HIPPA herbatke z koperku wloskiego to sie tak wyciszy uspokoi i zasypi ladnie polecam nie zaszkodzi wysiusia :tak::-)
 
No ja bym takiemu maluchowi na piersi herbatki nie dała, bo własciwie po co? Herbatki są przeciez strasznie słodkie, a zresztą maluszek sam sobie wyciągnie z piersi tyle ile mu potrzeba. No chyba, ze sa jakieś wskazania lekarskie, ale sama piszesz, że lekarz powiedział, żeby nie dopajać.....
 
witaj ;-))
W moim przypadku też karmiłam piersią ale bardzo krótko, podawałam wodę z glukozą to napewno nie zaszkodzi natomiast kiedys przecholowałam z herbatkami i mała dostała biegunki i uczulenia. Natomiast jeśli sie martwisz że dzidzia się nienajada to poprostu sprawdź ile masz pokarmu ja tak zrobiłam i okazało się że z dwóch piersi ściągnęłam tylko 40 ml i to jej nie wystarczało dlatego zaczęłam ją dokarmiać
 
Do góry