reklama

Czy ktoś może mi to rozszyfrować?

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Qlfon, 21 Wrzesień 2009.

1. Qlfon

Qlfon ŁOJ-ciec

Witajcie :-)

Dzisiaj moja lepsza połówka dostała skierowanie do szpitala ...
    Na skierowaniu napis który widzicie na zdjęciach niestety dla mnie jest nie do rozszyfrowania.
    Czy ktoś podejmie się rozszyfrowania? ;-)

Mi to wygląda na coś z poronieniem ale pomimo usilnych prób rozszyfrować nie mogę ;/

Zdjęcia tu:

I w złącznikach.

Z góry dzięki :)

Załączniki:

• cos.jpg
      cos.jpg
      Rozmiar pliku:
      14,4 KB
      Wyświetleń:
      109
    • cos2.jpg
      cos2.jpg
      Rozmiar pliku:
      15,4 KB
      Wyświetleń:
      98
  2. NeSSi

NeSSi & Michałek :)

Dostała skierowanie i nie wytłumaczył lekarz po co ? i w jakim celu ?

3. reklama
  4. Qlfon

Qlfon ŁOJ-ciec

lekarz okazał się idiotą ...
    Pan Dygas ... niejaki ...

Byłem z moją J. u gina dzisiaj.
    Bo dostała (kwietniówka 2010) krwawienia i oboje się przeraziliśmy OCB.
    Najpierw nie pozwolił mi zostać w gabinecie w czasie badania.
    Potem powiedział mojej J. że "kiepsko on to widzi" i kazał jechać do szpitala.
    W którym nas nie przyjęli bo lekarz w szpitalu pruszkowskim stwierdził że krwi nie widzi (podpaska zmieniona przed wyjściem dlatego nie było tej cholernej krwi) a na USG wyszło mu że chyba wsio jest ok.
    Dostała duphaston i do domu ...
    Jeśli krwawienie się powtórzy to szybko do szpitala ...

Wszystko to jakas paranoja dlatego jestem ciekaw co to za napis w skierowaniu.

5. Carioca77

Carioca77 BeBonka

To chyba abortus imminens - poronienie zagrażające. Troche przypanikował ten wasz lekarz, ale mialbys wiecej pretensji gdyby cos zbagatelizowal. Niech Twoja lepsza połowa sie oszczedza.

6. Qlfon

Qlfon ŁOJ-ciec

jeśli moja lepsza połowa krwawi od sobotniego wieczoru a dzisiaj mamy szczęśliwie poniedziałek to chyba jednak nie przypanikował :/

właśnie przyjechaliśmy ze szpital i aż mnie telepie z nerwów ...

jeśli znowu zacznie krwawić to myślicie że mam-y się telepać znowu taksówkami?

bo strasznie mnie korci żeby zadzwonić po karetkę ...

edit:
    Carioca77
    bossski ten ginekolog jak stwierdził że to poronienie a w szpitalu na USG lekarz powiedział że widzi bijące serducho ...

Poronienie zagrażające (abortus imminens )
    Jest to postać poronienia charakteryzująca się skąpym krwawieniem lub skurczami macicy lub krwawieniem ze skurczami przy zamkniętym kanale szyjki macicy. We wczesnej ciąży skurczom odpowiada pobolewanie w okolicy krzyżowej lub podbrzusza.

Ostatnia edycja: 21 Wrzesień 2009
  7. NeSSi

Jeśli krwawiła, to na podpasce nie musi byc krew, lekarz powinien obejrzeć Twoją J. odśrodkowo :)

Trzymam kciuki, a jak nie jesteście pewni to można się wybrać prywatnie do innego dla konsultacji.

8. Qlfon

Qlfon ŁOJ-ciec

no własnie obejrzał odśrodkowo a krew widział chociażby na tym wibratorze od USG ...
    krew z wibratora nie zrobiła na nim wrażenia.
    na podpasce może było by bardziej spektakularnie.

wiec od teraz będę zbierał krwiste i zapierające dech w piersiach podpaski ;]

9. Carioca77

Carioca77 BeBonka

Lekarz w takiej sytuacji diagnozuje albo poronienie zagrazajace do 22 tyg ciazy, a potem zagrazajacy porod przedwczesny.
    W obu ciazach mialam tego typu rozpoznanie na bazie podobnych objawow. Jesli w szpitalu lekarz na usg zobaczyl serduszko, ze łożysko sie nie odkleja, że nie ma łozyska przodującego - to nie mial podstaw przyjac. W takiej sytuacji jedyne co leczy to leżenie i progesteron (luteina albo duphaston).
    Widzisz, podejscie lekarzy jest rozne, jeden nie widzi powodow do przyjecia do spzitala a drugi "czarno to widzi".
    Ale to co moze w takiej sytuacji pomoc najbardziej - spokoj, meliska, stosowanei sie do zalecen lekarza i bądźcie dobrej mysli.

10. reklama
  11. NeSSi

Aż tak drastycznie się to raczej nie musi odbywać ;)
    W którym tygodniu jesteście ? ;)

I naprawdę polecam iść dla pewności do innego Doctore, jeśli ma pomóc to lepiej poszukać innych wyjść z sytuacji .....

12. Qlfon

Qlfon ŁOJ-ciec

dzięki baby za słowa otuchy :)
    co do doctora to zmiana przesądzona ... zastanawiamy się nad babką tym razem ...

żeby było śmieszniej lekarz w państwowym szpitalu był bardziej serdeczny i okazał więcej serca niż gościu który skasował stówkę prosto do portfela ...

o jakichkolwiek łożyskach czy to przodujących czy innych nikt nic nie mówił ...
    lekarza w szpitalu musiałem namawiać na USG i trwało ono +- 10 sekund ale ok widać taka wola nieba z nią się zawsze zgadzać trzeba ;p

a teraz polecam wam iść w cholere spać a sam biegnę do lodówki po śledzie ;D

Dobranoc
    QLf

Poleć forum