reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy kubek niekapek moze byc zly ???

Dołączył(a)
23 Luty 2007
Postów
5 111
Miasto
Northampton || UK
kubek niekapek zły? - co sądzicie?

Ostatnio na programie tvn style usłyszała wypowiedź lekarza moja szwagierka, ze kubki niekapki są nie zdrowe dla dzieci. Powoduja zły zgryz, źle wpływaja na kształt ust i ogólnie na kształtowanie kości żuchwy-ze pozniej mowia. Co o tym sądzicie? Moja córcia od 9 miesiaca nie pija picia z butelki tylko mleko więc od tego czasu stosujemy kubek niekapek. Probowalam jej podac z kubka z rurka ale jej nie idzie wogule denerwuje sie i zuca kubkiem bo nie radzi sobie nie plynie jej picie ....Tescie ciagle Mnie mecza zebym odstawial kubek niekapek ,mam taki sportowy z Aventu ale nie uwazam zeby On byl zly bo Blanka od kad uzywa kubka niekapka doskonale rozwija swoja mowe , wiadomo ze nie mowi jeszcze wspaniale ale slysze co rusz nowe slowka:tak:i widze jak sie stara nasaladywac inne wyrazy ....i robie sie zielona juz czasem nie wiem sama co o tym myslec a jak Wy uwazacie ???
 
reklama
Szczerze mówiąc zaskoczyły mnie twoje informacje. Może rzeczywiście coś w tym jest choć ja do tej pory nie zauważyłam nic niepokojącego u mojego syna.

Od bardzo dawna używamy kubka niekapka. Wprowadzam go również młodszemu synowi.

Mam nadzieję, że może jakieś mamy mają inne spostrzeżenia i wiedzą coś więcej na ten temat.
 
Mamusiu Blaneczki, ja ogladalam odcinek tego programu gdzie krytykowali i kubki niekapki i butelki ze slomka, ale nie przesadzajmy;-) ja znam duzo dzieci ktore pija z niekapkow i jest wszystko wporzadku, moj synek tez pil z niekapka, teraz od jakiegos czasu pije z kubeczka ze slomka, ale ostatnio zaczal ze szklanki fakt ze sie jeszcze zalewa ale inaczej sie nie nauczy.
Mysle ze mozesz juz zaczac uczyc corcie pic ze szklanki badz normalnego kubka:tak:
A co do zlego zgryzu, to napewno ma na niego wplyw uzywanie smoczka powyzej 6 miesiaca zycia (czytalam pare artykolow o tym, jak zarowno slyszalam wypowiedz na tvn style).
 
Z tego co wiem to butelka ismoczek zle wplywaja na zgryz moja tez zaczela pic z niekapka gdzies kolo7,8,m,umie juz pic ze szklanki i ze slomki,ale nie za bardzo lubi ja mysle ze jezeli podajesz ten kubek z umiarem to nic sie nie stanie,a ryzyko jest zawsze i przy wszystkim...
 
Anineczka, twój komentarz powala z nóg. Uśmiałam się:-D:-D:-D
Masz rację, czasem niepotrzebnie dzielimy włos na czworo:tak: i doszukujemy się czegoś, czego nie ma.
Pozdrawiam.

A tak na marginesie, o tym wiadrze muszę pomyśleć:-D:-D:-D:-D
 
Mamusiu Blaneczki nie smuc sie,podążaj za swoim głosem i rób jak najlepiej chcesz.Teraz mądrych i mądrzących sie w Telewizji jest na pęczki a jak przychodzą do domu robią to co każdy z nas.Też w sumie mogłabym iśc do tv i powymądrzac sie bo moja głowa jest wielka od natłoku informacji jaką wklepują nam specjaliści od wszystkiego :baffled:
joe alex moje na początku się lekko krztusiło jak wylało niechcący na siebie wode z wiadra,ale już jest ok.Wieszam mu na szyi jak konikowi i macza dziuba tam :-D:-D

Oczywiście to żarty ;-)
Ale ja to wyrodna jestem i daje picie z czego akurat mam pod ręką :tak:

Dziewczyny ja wiem,że chcecie jak najlepiej dla swoich dzieci,to zrozumiałe ale takie newsy z telewizji lub gazety czasem lepiej brac z przymrużeniem oka,bo zwariujecie :sorry2:
 
reklama
Witam, :-) uważam że kubek niekapek to bardzo dobra rzecz. Mój synek zaczął pic z niekapka odrazu po odstawieniu od piersi, i pije z niego do dziś czyli 2,5 miesiąca, myslę że dzięki niemu szybciej przejdziemy do picia z normalnego kubka. Kolezanka doradziła mi zebym wprowadziła niekapek zamiast zwykłej butelki ze smoczkiem i jestem bardzo zadowolona, jej córeczka piła od poczatku piła z butelki i jeszcze dziś mając 3 latak nie moze sie od butelki odzwyczaic!!!
generalnie kubek niekapek polecam !!!:tak:
 
reklama
Do góry