reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy kupować ubranka dla dziecka dużo wcześniej?

dominika92

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Lipiec 2017
Postów
38
Hej. Jestem 23 tygodniu ciąży. Zaczynam zastanawiać się nad kupnem pojedynczych ubranek dla synka, jednak mam odnośnie tego lekkie opory szczególnie przez ostrzegającą mnie przed tym mocno mamę. To samo według niej tyczy się wybierania imienia, które powinno się wybrać dopiero po urodzeniu... Aczkolwiek w tej kwestii postawiłam na swoim i imię już wybraliśmy. Sama jestem zdania, że ciąża to powinien być czas radości i oczekiwania na dziecko a nie życia w ciągłych obawach do samego końca, szczególnie wtedy, gdy jak na razie wszytko jest ok. Jednak przez takie rady gdzieś strach przed kupnem czegoś się pojawia, bo co jeżeli coś pójdzie nie tak? Potem będzie, że to przez to, że wcześniej zaczęłam kompletować rzeczy... Same rozumiecie....Podzielcie się kiedy Wy zaczęłyście kupować pierwsze rzeczy?
 
reklama
W momencie kiedy poznałam płeć.
Oczywiście nie wszystko na raz ale powoli analizowałam co mi się przyda a co może okazać się zbędne lub lepiej kupić po urodzeniu gdy potrzebne.
Nie wierze w żadne zabobony ani "zapeszania" .
Ja od samego początku wierzyłam ze wszystko będzie dobrze i nawet nie przeszło mi przez myśl w to zwątpić.
Lepiej się czułam i dobrze to wpływało na ciąże.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
ja wiekszosc ciuszkow odkupilam od kolezanki wlasnie w okolicy 25 tygodnia
lepiej kupowac po trochu niz pozniej wszystko hurtem.. mniej stresu i finansowo łatwiej.
i nie ma co wierzyc w zabobony moim zdaniem tylko tak jak napisalas - trzeba cieszyc sie ciaza i czekac na maleństwo ;)
ja miesiac przed porodem mialam wszysciutko gotowe ;)
niewiadomo czy np nie zaczniesz rodzic troche wczesniej i pozniej bedzie panika ze nie gotowe i po co dodatkowy stres?;)
i nie sadze zeby komukolwiek chcialo sie ogarniac wyprawke juz po porodzie ;p
nie ma czasu na takie rzeczy
 
Ja rodziłam na poczatku lutego a na boże narodzenie wszystko już miałam gotowe, wyprane i uprasowane. Nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie kompletuję wyprawkę zaraz przed porodem albo zaraz po. Tak się zapytam jak kupowanie ma wpłynąć na ciążę? Jakieś zabobony? Moim zdaniem w ciąży trzeba myśleć pozytywnie i zakładać ze wszystko będzie ok. A co do mamy na Twoim miejscu już teraz bym jej powiedziała żeby sie za bardzo nie mieszała bo to Twoja ciąża i Twoje dziecko i to Ty wiesz co jest dla Was dobre
 
Ja zaczęłam kompletować wyprawkę koło 30 tygodnia. Zrobiłam zamówienie ma prawie wszystko w hurtowni i za jednym zamachem zrobiłam całe zakupy ☺. We wcześniejszych tygodniach zbierałam na wyprawkę ☺. Nie wyobrażam sobie żeby mąż po urodzeniu się dziewczyn miał biegać po sklepach i kupować ubranka. A tak wszystko już czekało gotowe na dzieci. Mąż tylko po urodzeniu dziewczyn kupował wózek.
 
A ja jeszcze dodam że im bliżej porodu tym ciężej się chodzi po sklepach, plecy i nogi bolą i człowiek traci całą radość z wybierania wyprawki, wiec chyba lepiej trochę wcześniej się za to zabrać.
 
Dominika powiedz mamusi ,ze jak ona nie chce dziecku -wnukowi przed porodem nic kupowac to nie musi ,ale Ty musisz miec na zakupy czas po porodzie bedziesz miala kogos innego na glowie. Po 2 rodzisz w okolicy listopada-grudnia to kto w tym czasie ma chec na bieganie w deszczu czy mrozie po sklepach. Ja jestem w 22tyg i zaczelam juz kupowanie spiochow kaftanikow irp. Fakt z pampersami, butelkami czy chustawkami mozesz poczekac do czasu po porodzie a pampersy dostaniesz w prezencie. Nie wiem jak ja mialabym isc do porodu bez pelnych szuflad ciuchow, wanienki czy innych waznych rzeczy.
 
Skąd ja to znam. Mój tata to samo. Nic nie wolno kupić przed porodem. Głupie gadanie.
Kupuj śmiał o i się niczym nie przejmuj. W co ubierzesz dziecko po porodzie? Kto to wszystko wypierze i wyprasuje?
 
reklama
Oczywiscie, ze trzeba kupowac sobie na spokojnie, przed porodem- miec wszystko poprane, przygotowane . Kto mialby czas i checi przy noworodku biegac po sklepach i szukac potrzebnych rzeczy ? Nie przejmuj sie zabobonami, ja sie nie przejmowalam zadnymi, w kazdej z trzech ciaz robilam, co chcialam i mam trojke zdrowych dzieci . Najwazniejsze to szczesliwa, zrelaksowana mama, nie jakies przesady. Trzeba myslec racjonalnie, zaplanowac wszystko i rzeczy, ktore mozna zrobic wczesniej, zrobic, a nie czekac na ostatnia chwile. Poki masz czas i energie na to, kompletuj na spokojnie wyprawke :)
 
Do góry