reklama
  • Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Rodzinnych, pogodnych, pełnych harmonii i miłości. Niech wszelkie trudności odejdą w zapomnienie, a towarzyszy Ci uśmiech, radość i spełnienie. ania ślusarczyk i team babyboom

Czy laktacja zaniknie przy odciąganiu 2 razy dziennie?

Dołączył(a)
16 Październik 2018
Postów
5
Rozwiązania
0
Witam wszystkich.
Karmię odciągniętym mlekiem oraz Bebilonem, ponieważ dziecko ma rozszczep podniebienia i nie potrafi ssać samo. Pokarm odciągam 6 razy dziennie i w sumie wychodzi go około 350-400 ml dziennie (mała ma 2 miesiące i pije obecnie ok. 600 ml mleka łącznie na dzień).
Ponieważ każde karmienie trwa średnio godzinę, dwie lub trzy, a pomiędzy nimi dziecko nie śpi (śpi w zasadzie tylko w nocy i na spacerze), odciąganie strasznie daje mi w kość, szczególnie, że mojego męża najczęściej nie ma w domu. Nie chciałabym rezygnować aż tak szybko, bo zewsząd słyszę, jakie to ważne by karmić mlekiem matki, przeciwciała itp. Pomyślałam sobie, że wytrzymam jeszcze miesiąc (aż mała skończy 3 miesiące) i potem ograniczę tę laktację do 2, może 3 razy dziennie.
Moje pytanie brzmi, czy w ten sposób stracę pokarm? Jeśli tak, to jak szybko? Jakie są Wasze doświadczenia?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 
reklama

Kamila198234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Kwiecień 2017
Postów
926
Rozwiązania
0
Mój syn ma 14 mcy karmię go 2 razy dziennie tylko rano i wieczorem i mleko mam cały czas, koleżanka karmi tylko na noc.
 

Kamila198234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Kwiecień 2017
Postów
926
Rozwiązania
0
Pomyśl o laktatorze na 2 piersi 2 razy szybciej. Do niektórych można kupić taki rozgałęziacz
 
Dołączył(a)
16 Październik 2018
Postów
5
Rozwiązania
0
Ale piersią, tak? Bo chyba to inaczej działa przy karmieniu piersią a inaczej przy używaniu laktatora... Chociaż mam taki dwufazowy, który ponoć udaje ssanie dziecka. Boję się, że zacznę odciągać tak rzadko i pokarm zaniknie.

Tak, mam laktator na 2 piersi. Skróciło to czas odciągania z 30 min do 15, ale i tak trzeba to złożyć, rozłożyć, umyć, wyparzyć...
 

Kamila198234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Kwiecień 2017
Postów
926
Rozwiązania
0
Koleżanka która karmi raz swojego syna karmi odciąganym tylko ale on ma 14 mcy to może inaczej się reguluje niż na początku
 

Annie1981

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2017
Postów
1 276
Rozwiązania
1
Myślę, że w 3 miesiącu laktacja może jeszcze nie być do końca ustabilizowana i 2-3 karmienia dziennie to będzie za mało, żeby ją utrzymać. Z dzieckiem 14 miesięcznym to już jest zupełnie inna bajka. Po takim czasie można karmić raz dziennie i pokarm dalej będzie, nawet przez kolejnych kilka lat.
Najlepiej jakbyś skontaktowała się z Certyfikowaną Doradczynią laktacyjna jeżeli zależy Ci na utrzymaniu laktacji, a dobrze by było do 6 miesiąca. Tylko taka porada jest płatna niestety.
Tu masz listę CDL wg miast

Link do: DORADCY wg miast

 

kas90

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Sierpień 2016
Postów
4 057
Miasto
Kraków
Rozwiązania
5
Ja karmiłam tylko odciąganym mlekiem. Zciągałam początkowo mleko co 2 godziny (tyle ile było karmień). Potem co 4 godziny, ale dwa razy tyle (200 ml). Na dobe łącznie około litr mleka.

A masz elektryczny laktator dwufazowy?
Na początku żeby zwiększyc ilość mleczka, odciągałam jeszcze długo po tym jak mleko przestawało kapać. A jak juz było go dużo, to wtedy odciągałam coraz rzadziej, a duże ilości
 

ivvonka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Styczeń 2017
Postów
3 144
Rozwiązania
1
Mam dokładnie to samo (identyczna sytuacja).Jeśli zaczniesz ściągać dwa razy dziennie - tak - zmniejszy się ilość pokarmu. Nie zaniknie, ale się zmniejszy. Ja już o to nie walczę z całych sił, bo ich nie mam, a muszę mieć siłę dla małej. Cieszę się z tego co ściągnę i już. Doradcy mowią jedno: regularne ściąganie i przystawianie. Nie jestem w stanie tych warunków spełnić. Trudno. Ile wyciagnę, tyle będzie.
Karmisz smoczkiem specjalistycznym?
 
Ostatnia edycja:
Dołączył(a)
16 Październik 2018
Postów
5
Rozwiązania
0
Annie1981: tak jak pisała ivvonka, jedyne co mogę usłyszeć od doradcy to by odciągać regularnie co 2-3h, cudów nie ma... a ja nie jestem w stanie odciągać przepisowych 8 razy, nawet 6 jest olbrzymim wyczynem osiąganym tylko dzieki pomocy mamy.
Dlatego liczę się z tym, że pokarmu byłoby trochę mniej gdybym zaczęła odciągać rzadziej, ale odzyskałabym trochę czasu. Wydaje mi się, że nawet gdyby dziecko było na Bebilonie i dostawało np. 200 ml mleka matki dziennie, to i tak miałoby znaczenie.

kas90: tak, mam dwufazowy. Niestety jednak nie mam możliwości by odciągać tak regularnie. Jak napisałam, karmienie mojego dziecka trwa naprawdę długo, 1-3h. Samo to wypełnia mi więc dzień.

ivvonka: o, a ile razy udaje Ci się średnio ściągać? I po ile ml? Przy okazji, w jakim miesiącu planujecie operację? Z tego co widzę chyba Twoja córka urodziła się 15.08., tak?:) Tak samo jak moja:) A karmię gumowymi Nukami z poszerzoną dziurką.
 
reklama

ivvonka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Styczeń 2017
Postów
3 144
Rozwiązania
1
Tak. Alicja jest z 15 sierpnia. O, czyli ma siostrę bliźniaczkę urodzeniową. Napiszę na priv.
 

Podobne tematy


Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Znajdź chwilę dla siebie – konkurs z Dove na Dzień Kobiet

Zgłoszenia przyjmujemy do 21/03/2019

Test

Przetestuj X-Fly, wózek marki X-lander

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/04/2019

Test

Przetestuj zestaw do karmienia marki Yoomi

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/04/2019

Nowe pytania

Do góry