reklama
  1. Czy są tu jakieś listopadowe maleństwa? A czy mamusiu zrobiłaś już pamiątkową kartkę i wygraj jeden ze 100 zestawów od Baby Dove! Do 10.12 czekamy na listopadowe maluszki!

Zamknij powiadomienie

Czy laktacja zaniknie przy odciąganiu 2 razy dziennie?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez bishoujosenshi88, 16 Październik 2018.

1. bishoujosenshi88

bishoujosenshi88

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam wszystkich.
    Karmię odciągniętym mlekiem oraz Bebilonem, ponieważ dziecko ma rozszczep podniebienia i nie potrafi ssać samo. Pokarm odciągam 6 razy dziennie i w sumie wychodzi go około 350-400 ml dziennie (mała ma 2 miesiące i pije obecnie ok. 600 ml mleka łącznie na dzień).
    Ponieważ każde karmienie trwa średnio godzinę, dwie lub trzy, a pomiędzy nimi dziecko nie śpi (śpi w zasadzie tylko w nocy i na spacerze), odciąganie strasznie daje mi w kość, szczególnie, że mojego męża najczęściej nie ma w domu. Nie chciałabym rezygnować aż tak szybko, bo zewsząd słyszę, jakie to ważne by karmić mlekiem matki, przeciwciała itp. Pomyślałam sobie, że wytrzymam jeszcze miesiąc (aż mała skończy 3 miesiące) i potem ograniczę tę laktację do 2, może 3 razy dziennie.
    Moje pytanie brzmi, czy w ten sposób stracę pokarm? Jeśli tak, to jak szybko? Jakie są Wasze doświadczenia?
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

2. Kamila198234

Kamila198234 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój syn ma 14 mcy karmię go 2 razy dziennie tylko rano i wieczorem i mleko mam cały czas, koleżanka karmi tylko na noc.

3. reklama
  4. Kamila198234

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pomyśl o laktatorze na 2 piersi 2 razy szybciej. Do niektórych można kupić taki rozgałęziacz

5. bishoujosenshi88

bishoujosenshi88

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ale piersią, tak? Bo chyba to inaczej działa przy karmieniu piersią a inaczej przy używaniu laktatora... Chociaż mam taki dwufazowy, który ponoć udaje ssanie dziecka. Boję się, że zacznę odciągać tak rzadko i pokarm zaniknie.

Tak, mam laktator na 2 piersi. Skróciło to czas odciągania z 30 min do 15, ale i tak trzeba to złożyć, rozłożyć, umyć, wyparzyć...

6. Kamila198234

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Koleżanka która karmi raz swojego syna karmi odciąganym tylko ale on ma 14 mcy to może inaczej się reguluje niż na początku

7. Annie1981

Annie1981 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    4
    Myślę, że w 3 miesiącu laktacja może jeszcze nie być do końca ustabilizowana i 2-3 karmienia dziennie to będzie za mało, żeby ją utrzymać. Z dzieckiem 14 miesięcznym to już jest zupełnie inna bajka. Po takim czasie można karmić raz dziennie i pokarm dalej będzie, nawet przez kolejnych kilka lat.
    Najlepiej jakbyś skontaktowała się z Certyfikowaną Doradczynią laktacyjna jeżeli zależy Ci na utrzymaniu laktacji, a dobrze by było do 6 miesiąca. Tylko taka porada jest płatna niestety.
    Tu masz listę CDL wg miast

Link do: DORADCY wg miast

8. kas90

kas90 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    5
    Ja karmiłam tylko odciąganym mlekiem. Zciągałam początkowo mleko co 2 godziny (tyle ile było karmień). Potem co 4 godziny, ale dwa razy tyle (200 ml). Na dobe łącznie około litr mleka.

A masz elektryczny laktator dwufazowy?
    Na początku żeby zwiększyc ilość mleczka, odciągałam jeszcze długo po tym jak mleko przestawało kapać. A jak juz było go dużo, to wtedy odciągałam coraz rzadziej, a duże ilości

9. ivvonka

ivvonka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Mam dokładnie to samo (identyczna sytuacja).Jeśli zaczniesz ściągać dwa razy dziennie - tak - zmniejszy się ilość pokarmu. Nie zaniknie, ale się zmniejszy. Ja już o to nie walczę z całych sił, bo ich nie mam, a muszę mieć siłę dla małej. Cieszę się z tego co ściągnę i już. Doradcy mowią jedno: regularne ściąganie i przystawianie. Nie jestem w stanie tych warunków spełnić. Trudno. Ile wyciagnę, tyle będzie.
    Karmisz smoczkiem specjalistycznym?

Ostatnia edycja: 16 Październik 2018
  10. reklama
  11. bishoujosenshi88

bishoujosenshi88

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Annie1981: tak jak pisała ivvonka, jedyne co mogę usłyszeć od doradcy to by odciągać regularnie co 2-3h, cudów nie ma... a ja nie jestem w stanie odciągać przepisowych 8 razy, nawet 6 jest olbrzymim wyczynem osiąganym tylko dzieki pomocy mamy.
    Dlatego liczę się z tym, że pokarmu byłoby trochę mniej gdybym zaczęła odciągać rzadziej, ale odzyskałabym trochę czasu. Wydaje mi się, że nawet gdyby dziecko było na Bebilonie i dostawało np. 200 ml mleka matki dziennie, to i tak miałoby znaczenie.

kas90: tak, mam dwufazowy. Niestety jednak nie mam możliwości by odciągać tak regularnie. Jak napisałam, karmienie mojego dziecka trwa naprawdę długo, 1-3h. Samo to wypełnia mi więc dzień.

ivvonka: o, a ile razy udaje Ci się średnio ściągać? I po ile ml? Przy okazji, w jakim miesiącu planujecie operację? Z tego co widzę chyba Twoja córka urodziła się 15.08., tak?:) Tak samo jak moja:) A karmię gumowymi Nukami z poszerzoną dziurką.

12. ivvonka

ivvonka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Tak. Alicja jest z 15 sierpnia. O, czyli ma siostrę bliźniaczkę urodzeniową. Napiszę na priv.

Poleć forum