reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy laktacja zaniknie przy odciąganiu 2 razy dziennie?

Dołączył(a)
16 Październik 2018
Postów
5
Witam wszystkich.
Karmię odciągniętym mlekiem oraz Bebilonem, ponieważ dziecko ma rozszczep podniebienia i nie potrafi ssać samo. Pokarm odciągam 6 razy dziennie i w sumie wychodzi go około 350-400 ml dziennie (mała ma 2 miesiące i pije obecnie ok. 600 ml mleka łącznie na dzień).
Ponieważ każde karmienie trwa średnio godzinę, dwie lub trzy, a pomiędzy nimi dziecko nie śpi (śpi w zasadzie tylko w nocy i na spacerze), odciąganie strasznie daje mi w kość, szczególnie, że mojego męża najczęściej nie ma w domu. Nie chciałabym rezygnować aż tak szybko, bo zewsząd słyszę, jakie to ważne by karmić mlekiem matki, przeciwciała itp. Pomyślałam sobie, że wytrzymam jeszcze miesiąc (aż mała skończy 3 miesiące) i potem ograniczę tę laktację do 2, może 3 razy dziennie.
Moje pytanie brzmi, czy w ten sposób stracę pokarm? Jeśli tak, to jak szybko? Jakie są Wasze doświadczenia?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 
reklama
Ale piersią, tak? Bo chyba to inaczej działa przy karmieniu piersią a inaczej przy używaniu laktatora... Chociaż mam taki dwufazowy, który ponoć udaje ssanie dziecka. Boję się, że zacznę odciągać tak rzadko i pokarm zaniknie.

Tak, mam laktator na 2 piersi. Skróciło to czas odciągania z 30 min do 15, ale i tak trzeba to złożyć, rozłożyć, umyć, wyparzyć...
 
Myślę, że w 3 miesiącu laktacja może jeszcze nie być do końca ustabilizowana i 2-3 karmienia dziennie to będzie za mało, żeby ją utrzymać. Z dzieckiem 14 miesięcznym to już jest zupełnie inna bajka. Po takim czasie można karmić raz dziennie i pokarm dalej będzie, nawet przez kolejnych kilka lat.
Najlepiej jakbyś skontaktowała się z Certyfikowaną Doradczynią laktacyjna jeżeli zależy Ci na utrzymaniu laktacji, a dobrze by było do 6 miesiąca. Tylko taka porada jest płatna niestety.
Tu masz listę CDL wg miast

Link do: DORADCY wg miast

uVN6p1.png
 
Ja karmiłam tylko odciąganym mlekiem. Zciągałam początkowo mleko co 2 godziny (tyle ile było karmień). Potem co 4 godziny, ale dwa razy tyle (200 ml). Na dobe łącznie około litr mleka.

A masz elektryczny laktator dwufazowy?
Na początku żeby zwiększyc ilość mleczka, odciągałam jeszcze długo po tym jak mleko przestawało kapać. A jak juz było go dużo, to wtedy odciągałam coraz rzadziej, a duże ilości
 
Mam dokładnie to samo (identyczna sytuacja).Jeśli zaczniesz ściągać dwa razy dziennie - tak - zmniejszy się ilość pokarmu. Nie zaniknie, ale się zmniejszy. Ja już o to nie walczę z całych sił, bo ich nie mam, a muszę mieć siłę dla małej. Cieszę się z tego co ściągnę i już. Doradcy mowią jedno: regularne ściąganie i przystawianie. Nie jestem w stanie tych warunków spełnić. Trudno. Ile wyciagnę, tyle będzie.
Karmisz smoczkiem specjalistycznym?
 
Ostatnia edycja:
Annie1981: tak jak pisała ivvonka, jedyne co mogę usłyszeć od doradcy to by odciągać regularnie co 2-3h, cudów nie ma... a ja nie jestem w stanie odciągać przepisowych 8 razy, nawet 6 jest olbrzymim wyczynem osiąganym tylko dzieki pomocy mamy.
Dlatego liczę się z tym, że pokarmu byłoby trochę mniej gdybym zaczęła odciągać rzadziej, ale odzyskałabym trochę czasu. Wydaje mi się, że nawet gdyby dziecko było na Bebilonie i dostawało np. 200 ml mleka matki dziennie, to i tak miałoby znaczenie.

kas90: tak, mam dwufazowy. Niestety jednak nie mam możliwości by odciągać tak regularnie. Jak napisałam, karmienie mojego dziecka trwa naprawdę długo, 1-3h. Samo to wypełnia mi więc dzień.

ivvonka: o, a ile razy udaje Ci się średnio ściągać? I po ile ml? Przy okazji, w jakim miesiącu planujecie operację? Z tego co widzę chyba Twoja córka urodziła się 15.08., tak?:) Tak samo jak moja:) A karmię gumowymi Nukami z poszerzoną dziurką.
 
reklama
Do góry