reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy laktacja zaniknie przy odciąganiu 2 razy dziennie?

A ja karmię cały czas piersią, ale w nocy dziecko jest bardzo niespokojne i karmienie trwa bardzo długo. Podejrzewam, że po prostu nie najada się:/ jeżeli będę karmić nocą mlekiem odciągniętym lub mm, to pogorszy mi się laktacja?
 
reklama
@mamaEmika niestety w karmieniu czesto najwieksze znaczenie ma wlasnie noc. Sama kolejny raz rozkrecam laktacje, ale nie karmie w nocy i nie sciagam i widze, ze efekt jest marny. Ledwo 50ml w ciagu dnia wyciagam z obu piersi. Musze sie postarac i ze 2 razy sciagnac w nocy. Choc u mnie to akurat ciaza moze blokowac laktacje.
 
Właśnie próbowałam tej nocy ściągnąć pokarm i go podać dziecku, ale to była masakra:/ może za bardzo się zestresowałam, bo nic nie leciało:/ @Destino jak karmiłaś nocą to miałam dobrą laktację?
 
@mamaemilka moja laktacja niestety wyroznia sie od innych. Jestem w tym niewielkim procencie, ktory w zasadzie piersia nie karmi. A mimo to wyrwalam dziecku mleko na 9mcy. Tylko mocno nad tym pracowalam i siedzialam z laktatorem co 3h. I karmilam wperw. Tak na poczatku bylo bardzo ciezko. Ustabilizowanie laktacji trwalo 1,5-2 mce. Bylo znacznie lepiej jak karmilam noca. Teraz mam trudnosci, bo jestem w ciazy i to mocno ograniczylo moja laktacje. Mimo to usiluje od tugodnia na nowo ja rozkrecic. Narazie marnie idzie, ale u mnie naprawde wplyw na to ma ciaza. Widze jednak roznice kiedy sciagam pokarm w nocy, a kiedy tego nie robilam. Na pocieszenie powiem, ze laktator nie zawsze dobrze sciaga i w piersi moze byc wiecej mleka. Dziecko potrafi to wydobyc, laktator nie zawsze. Ale takie pobudzanie piersi na pewno dobrze na laktacje wplywa. No i jedna noc niestety nie wystarczy. To procesz rozciagniety w czasie, ale jak juz zadziala, to jest wspaniale bez tych wszystkich kabli, butelek i latania co chwile i grzania. Pelen komfort i wygoda. Warto zadbac o to na poczatku by potem bylo lepiej.
Byl dlugi czas, kiedy mialam dobra laktacje, moglam nawet inne dziecko wykarmic. Mleka bylo az nad.
 
@Destino dziękuję za odpowiedź i życzę powodzenia w poprawie laktacji. A powiedz mi, w jaki sposób rozkręcasz laktację? Ja często przystawiam dziecko, ściągam pokarm laktatorem i jakoś nie widzę super efektów:(
 
@mamaEmika po pierwsze zaczynam pic femal.tiker. Teraz juz nie dostawiam synka, bo sie odstawil i nie chce piersi, ale chcialabym jeszcze ze 3 mce dac mu ze 100 ml swojego mleka w butelce. Narazie sciagam zaledwie 50 ml. na dobe. I siedze na laktatorze w systemie 753 nawet w nocy. Musze tez pilnowac by odpowiednio duzo pic i jesc.
 
Dziękuję za odpowiedź. Właśnie zastanawiam się nad przyjmowaniem słodu jęczmiennego, podobno pomaga. Ale nie wiem, gdzie go mogę kupić i w jakich ilościach go przyjmować:/ spróbuję może jakiś środków na laktację ze słodem, już kompletnie nie mam pojęcia. A to już kolejna nieprzespana noc://
 
Dziękuję za odpowiedź. Właśnie zastanawiam się nad przyjmowaniem słodu jęczmiennego, podobno pomaga. Ale nie wiem, gdzie go mogę kupić i w jakich ilościach go przyjmować:/ spróbuję może jakiś środków na laktację ze słodem, już kompletnie nie mam pojęcia. A to już kolejna nieprzespana noc://
słód możesz kupić sam w aptece, jest też preparat na f, ale drogi moim zdaniem
 
Właśnie próbowałam tej nocy ściągnąć pokarm i go podać dziecku, ale to była masakra:/ może za bardzo się zestresowałam, bo nic nie leciało:/ @Destino jak karmiłaś nocą to miałam dobrą laktację?
dziecko to dziecko, u mnie laktator nic nie ściągał a cycki bomby. Nocą byłaś zmęczona to napewno nie pomogło. Możesz najpierw rozgrzać pierś prysznicem, potem odciągać. Jak miałam zastój to ściągałam laktatorem, a pod pachą trzymałam słoik z ciepłą wodą, owinięty w ręcznik. Sprawdź też, czy masz odpowiedni rozmiar lejka i czy dobrze obejmuje brodawkę.
 
reklama
@mamaEmika tak jak pisze @wiecznie_zajeta slod kupisz w aptece. Ja pijam femal.tiker, ale juz kiepsko na mnie dziala, choc u mnie to raczej ciaza blokuje laktacje. Mozesz tez kupic karmi klasyczne, jak boisz sie tego min alkoholu z fermentacji to podgrzej. Piwko dobrze ci zrobi. Odstresujesz sie i wyciszysz bo pomoze slod i chmiel.
 
Do góry