reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy laktacja zaniknie przy odciąganiu 2 razy dziennie?

pytałam się na temat słodu jęczmiennego w innym wątku, i widzę, że jest tu odpowiedź:)spróbuję ze słodem i jutro wybiorę się do apteki, jeżeli tam jest (to malutka apteka w malutkim mieście). A jak często go się bierze?
 
reklama
@mamaEmika mysle, ze na opakowaniu bedzie taka informacja. Femal.tiker niby 2saszetki na dobe, a mi w szpitalu powiedzieli, ze spokojnie 4na dobe moge brac. Bedziesz widziala po piersiach. Jedno karmi 400 wystarczylo na dobe by miec duzo mleka
 
Byłam w mojej małej aptece i oczywiście czystego słodu nie było, femal-tikera także, ale za to poleciła mi aptekarka prola-ktan. Podobno też ma słód, i może ktoś ma z nim doświadczenie?
 
u mnie gorsza sprawa była, bo start mleka był po 3,5 doby, wtedy piłam po 1-2 femaltikery, potem wcale nie miałam nawału, dopiero około 3-4 m-ca musiałam odciągać, bo leciało na ściany. Poczytaj o skokach rozwojowych i kryzysach laktacyjnych u hafiji na blogu, może akurat macie jakiś skok?Nawet jak dziecko mniej je, i laktacja spada, to potem wystarczy kilka dni kiedy ciągnie więcej i produkcja się rozkręca. @Destino mogę Cię niedyskretnie zapytać jak było z zajściem w ciążę , przy karmieniu? mi dobrze robią też witaminy dla ciężarnych i karmiących z solgara
 
A ja karmię cały czas piersią, ale w nocy dziecko jest bardzo niespokojne i karmienie trwa bardzo długo. Podejrzewam, że po prostu nie najada się:/ jeżeli będę karmić nocą mlekiem odciągniętym lub mm, to pogorszy mi się laktacja?
jeśli będziesz karmić modyfikowanym to po pierwsze, jeśli użyjesz smoczka to dziecko może z piersi zrezygnować(nie musi, ale może się tak stać) a po drugie , o tyle mniej mleka wyprodukujesz. A na co dzień dajesz smoczek?Może spróbuj bez, wtedy nawet jeśli ciumka dla ciumkania, to zawsze stymulacja.
 
@mamaEmika owszem tez pilam pro.laktan i piu late. Tyle ze to niby raz dziennie. U mnie to za malo. Mozesz kupic przez internet. Przyjdzie do domu i bedzie taniej.

@wiecznie_zajeta po 3 miesiacach od porodu mimo kp dostalam okres. Pierwszy cykl bezowulacyjny i w 4 miesiacu po porodzie zaszlam w ciaze. Nie staralismy sie. Kochalismy sie tylko raz. Wystarczylo
 
@wiecznie_zajeta po 3 miesiacach od porodu mimo kp dostalam okres. Pierwszy cykl bezowulacyjny i w 4 miesiacu po porodzie zaszlam w ciaze. Nie staralismy sie. Kochalismy sie tylko raz. Wystarczylo[/QUOTE]
ale super! gratulacje;-) u nas 13 m-cy i dalej cisza. Widocznie organizm się nie zregenerował...marzy mi się tandem.
 
@wiecznie_zajeta dla nas to tez zagadka, bo w ogole dzieci nie mielismy miec. Zajscie w ciaze srednio zajmuje nam 1,5 roku, a tu jeden raz wystarczyl. Nie spodziewalismy sie, ze tak szybko sie uda. Zaskoczyla nas. Tylko to moje 4 dziecko, a zyje narazie synek i jak dobrze pojdzie w przyszlym roku urodzi sie coreczka. Na tym konczymy swiadoma nasza walke.
 
reklama
Do góry