reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy laktacja zaniknie przy odciąganiu 2 razy dziennie?

Ja mam dwufazowy laktator elektryczny z Chicco (NaturallyMe) i jest on bardzo dobry, jak musiałam wyjechać kilka razy na kilka dni, to super radziłam sobie z odciąganiem i bez problemu utrzymałam laktację. Bardzo go polecam - ale jednak tak myślę, że po 1) odciągałam po kilka razy dziennie, a po 2) to była kwestia kilku dni i potem mały znów ssał z piersi. No i wyjazdy zaczęłam, jak miał 8 mcy - wtedy laktacja jest ustabilizowana. Także chociaż nie musisz się nastawiać na "najgorsze", to moim zdaniem laktacja zaniknie. Tym bardziej, że 3 mc to taki dość zauważalny "kryzys laktacyjny" - laktacja nie jest już wtedy zależna tylko od poziomu hormonów, które zostały po urodzeniu dziecka, a zaczyna działać mocno na zasadzie "podaż-popyt". Także jak to będzie tylko 2 x dziennie i to laktatorem, to myślę, że może się skończyć nawet w 1-2 tygodnie...
Co nie zmienia faktu, że to super, że tak starasz się dla swojego maluszka, choć masz z tym karmieniem ciężej :) Absolutnie nie miej do siebie potem wyrzutów, jeśli dziecko będzie już tylko na mm :) Każdy dzień z Twoim mlekiem się liczy - czy to będą 2 miesiące, 3 miesiące czy rok :) Pozdrawiam!
 
reklama
@Destino dziękuję za odpowiedź i właśnie wczoraj wieczorem zamówiłam paczkę suplementów dla mam m.in. prola-ktan i jakieś witaminy. Może mi pomoże:)
 
@Destino gratuluję! muszę dziś poszukać w aptekach internetowych tego prola-ktanu - może znajdę fajną promocję:) @wiecznie_zajeta a jak u Ciebie wyglądały te skoki rozwojowe i kryzysy laktacyjne?
mleko dopiero po 3,5 doby(po cc) bez nawału, bez dokarmiania, na żądanie, robiliśmy też wakacje laktacyjne, skóra do skóry i do łóżeczka( w połogu się należy leżenie). około 3-4 miesiąc miałam przez 2 tyg. mega nadprodukcję, musiałam odciągać i całą szufladę uzbierałam. 13 m-cy i końca nie widać, karmień mniej, ale to i tak 99% wyżywienia. Laktatorem nie lubię, nie ściągam i za wiele nie leci. Czasem jakieś gulki, czasem zatkany kanalik. Aaaa jak ma skok, to trochę bolało, bo się niecierpliwił. Mrowienie,szczypanie.Jak zęby, czy choroba to też czasem problem. Nie pokaleczył mnie, jeden tyci strupek-pierwsze dwa tyg. Odruch mam nawet jak lala płacze w sklepie. Nie wiem, czy tak można dzieci porównywać. Sama też miałam kryzysy w trakcie karmienia straszne uczucie pragnienia,głodu albo smutku, to jest normalne bo dopamina zjeżdża.Miałam to szczęście, że dzieć bez problemów ze ssaniem,ulewaniem itp. Jadł i jadł ije i rośnie. Żadnych płaczów, kolek itp.Codziennie piję inkę, bo mi smakuje, jem zdrowo i różnorodnie i do syta, biorę wit.d i jod. Dbam o dobrą bieliznę, wkładki, itp. Skoki rozwojowe takie same wszędzie, korygujesz tylko wiek urodzenia, poszukaj stronki skoki rozwojowe. Udane karmienie to współpraca mamy i dziecka i taty i całego otoczenia. Żeby ktoś podał dziecko, podał Tobie picie i jedzenie, nie zrzędził, że za długo, że za krótko, że coś zjadłaś i płacze. Ufaj sobie i ciesz się tym.
 
@Destino gratuluję! muszę dziś poszukać w aptekach internetowych tego prola-ktanu - może znajdę fajną promocję:) @wiecznie_zajeta a jak u Ciebie wyglądały te skoki rozwojowe i kryzysy laktacyjne?
mamaEmilka a używacie smoczka, butelki, nakładek?bo to też może być źródło problemów, mój bezsmoczkowy i bezbutelkowy, nie dokarmiany mm. Pierwsze 3 m-ce, potrzebny jest kontakt z brodawką, bo dziecko ssając pobudza receptory i ustala się zapotrzebowanie na cały okres karmienia. To jest ważne, żeby te 6 tyg. pierwsze nie dawać smoka, butli, nie dokarmiać i karmić ile chce, nawet co godzinę.
 
@mamaEmika to sa dobte zeczy, jak smakowe kakalko. Rozrabiasz z mlekiem, wiec jest ok. Ja mleka nie moge, wiec z woda. Lepiej dziala z mlekiem. Pro.laktan ma duzo witamin zwlaszcza z grupy b
 
Już odpowiadam, nie stosuję butelek, na początku próbowałam podawać butelkę, ale było z tym więcej problemów, niż zalet:/nakładek nie używam, a karmienie w nocy to masakra. Trwa nawet 2 godziny i to jedno. Czasami nawet nie śpię:/mały się wierci i kręci i tak sądzę, że to może być wina zbyt małej ilości mleka:/
 
reklama
@Destino dziękuję za odpowiedź. Spróbowałam trochę z wodą, ale to prawda lepszy jest w smaku z mlekiem lub jogurtem. I smakuje lepiej niż te bawarki.
 
Do góry