reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy laktacja zaniknie przy odciąganiu 2 razy dziennie?

reklama
A jeszcze mam pytanie, czy jak przerwę branie tych środków? To muszę nadrobić przegapione porcje? Czy normalnie, po jednej saszetce?
 
@mamaEmika juz pisalam, jestem w ciazy prawie 6 miesiac. Cialo wybiera. Moj syn odstawil sie juz miesiac temu od piersi. Chcialam mu choc butelke swojego mleka dac raz dziennie ok 120 ml. Niestety moje piersi na dobe puszczaly tylko 50 ml. I z kazdym dniem trudniej. Ale to dlatego, ze syn juz sobie poradzi, a ja musze wykarmic maluszka w brzuchu. Naleze do tych niewielu osob, ktore nie karmia. I tak sie ciesze, bo mimo problemow wydarlam synkowi 8 miesiecy kp. Ja tez tak latwo sie nie poddam, bede probowac tak dlugo, jak dlugo sie da. Gorsza walke z kp juz przechodzilam [emoji38]
Jak zapomnisz, czy nie mozesz wziac nic sie nie dzieje. Moze po prostu byc odrobine mniej mleka. Na spokojnie wszystko. Nic nie trzeba nadrabiac. To nie leki tylko wspomagacze. Powinny zadzialac. Mnie dlugo niosly. Byl nawet czas, ze moglam je odstawic i mleka bylo dosc. Tez tak bedziesz miala [emoji4] tu trzeba wytrwalosci. Ona sie naprawde oplaca, zobaczysz.
 
Ooo to teraz rozumiem - gratuluję:)) to dobrze wiedzieć, że nie trzeba brać jakiś podwójnych porcji, czy coś w tym stylu. Przepraszam za takie pytania, ale to moje pierwsze takie problemy z laktacją i chcę zrobić wszystko, aby ją poprawić:)
 
@mamaEmika nie przepraszaj, pytaj. Malo znalazlam konkretnych ingormacji na problemy z laktacja. A jak sie je ma to jest to uciazliwe i trudne. Dziele sie tym co sie nauczylam i cieszy mnie jesli pomaga. Skoro mi po takich trudach sie udalo, Tobie tez musi. Jak widzisz poprawe to spokojnie wystarcza twoje dawki. Jak po tygodniu nie bedzie lepiej to mozesz zwiekszyc przydzial femal.tikera. Tylko tak do 4saszetek na dobe. Przewaznie nie trzeba tego robic. Najbardziej to szkoda, ze efektow nie widac z dnia na dzien, a tak byloby najlepiej [emoji4]
 
Już kilka dobrych dni minęło i mogę powiedzieć, że efekt jest świetny. Poprawiła mi się laktacja, tylko zauważyłam, że dziecko chyba za mało przybiera na wadze:/spróbowałam jeszcze jednego środka na laktację, ale jednak mi podpasował ten pro-latkan.
 
Już kilka dobrych dni minęło i mogę powiedzieć, że efekt jest świetny. Poprawiła mi się laktacja, tylko zauważyłam, że dziecko chyba za mało przybiera na wadze:/spróbowałam jeszcze jednego środka na laktację, ale jednak mi podpasował ten pro-latkan.
Co znaczy "chyba za mało przybiera"
Albo za mało, albo nie.
 
Witam wszystkich.
Karmię odciągniętym mlekiem oraz Bebilonem, ponieważ dziecko ma rozszczep podniebienia i nie potrafi ssać samo. Pokarm odciągam 6 razy dziennie i w sumie wychodzi go około 350-400 ml dziennie (mała ma 2 miesiące i pije obecnie ok. 600 ml mleka łącznie na dzień).
Ponieważ każde karmienie trwa średnio godzinę, dwie lub trzy, a pomiędzy nimi dziecko nie śpi (śpi w zasadzie tylko w nocy i na spacerze), odciąganie strasznie daje mi w kość, szczególnie, że mojego męża najczęściej nie ma w domu. Nie chciałabym rezygnować aż tak szybko, bo zewsząd słyszę, jakie to ważne by karmić mlekiem matki, przeciwciała itp. Pomyślałam sobie, że wytrzymam jeszcze miesiąc (aż mała skończy 3 miesiące) i potem ograniczę tę laktację do 2, może 3 razy dziennie.
Moje pytanie brzmi, czy w ten sposób stracę pokarm? Jeśli tak, to jak szybko? Jakie są Wasze doświadczenia?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Wiem, że są laktatory elektryczne. Taki kupiła sobie znajoma, której córka nie chce ssać piersi i odciągnięcie 120 ml. zajmuje jej 10 minut także szybko. Koszt takiego porządnego nie jest niski ale może warto zainwestować. Koleżanka utrzymała laktację z jego pomocą do roku.
 
reklama
@mamaEmika to jak dziecko przybiera bedzie widac po miesiacu. Poniewaz mleka bylo mniej moze sie zdarzyc slabszy przyrost. Spokojnie, nawet 500g na plusie to dobry wynik w tych okolicznosciach. Spokojnie. Niech lekarz to oceni. Ty po prostu karm i ciesz sie macierzynstwem
 
Do góry