reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy lekarz powinien zlecic podstawowe badania po poronieniu?

K

kobietka22

Gość
Witam, przeszlam przez to pieklo, poronilam juz w 5 tygodniu ciazy.Zdziwilo mnie ze lekarz nie zlecil po tym zadnych badan, powiedzial jedynie ze moge miec nadal dzieci i ze wszystko powinno byc ok, stwierdzil ze wdala sie infekcja i to dlatego, tym bardziej mnie zdziwilo ze nie zlecil badan skoro byla infekcja.Co o tym myslicie?I jakie podstawowe badania powinnam wykonac?Bede wdzieczna za odpowiedzi.
 
reklama
Witaj Kobietko22, bardzo mi przykro, że Cię to spotkało :-( dla Twojego Aniołka zapalam [*].
Niestety lekarze po pierwszym poronieniu podchodzą dość lekko do tego tematu. Są wyjątki. Mój lekarz kazał mi zrobić wymazy z szyjki macicy na chlamydie, ureaplazme, mykoplazme, poza tym bakteriologie i mykologie pochwy. jeżeli lekarz podejrzewa infekcje to według mnie te badania to podstawa. Poza tym morfologia, OB, badanie moczu. Zrób sobie też badanka ma cytomegalie, toksoplzmoze i różyczkę. One często są zabójcze dla naszych dzieciątek. A lekarz mówił jakiego typu infekcje podejrzewa ? I na jakiej podstawie ?
 
Witaj kobietko -dla Twojego maleństwa zapalam światełko (*)
Koti ma rację, lekarze uważają pierwsze poronienie za przypadek i jedynie co mogą zrobić to zasugerować badania za które często musimy płacić. Jeśli zrobisz te badania które zasugerowała Koti -to wystarczy -mi dodatkowo kazał zrobić tarczycę.
Jeśli jest Ci ciężko zapraszam na wątek ciąża po poronieniu -to tam doszłam do siebie i to tam znalazłam zrozumienie.
Trzymam za Ciebie kciuki
 
rozyczke juz przebylam, a na badania, które mi wymienilas sie wybiore;-)
nie mówił mi lekarz jaka to infekcja bo nawet badan nie zrobil, OB mialam robione ale rok przed poronieniem.
13x13 dziekuje za slowa otuchy, ogólnie obu wam dziekuje za odpowiedz, napewno wykonam te badania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry